Môžem poslať do škôlky inšpekciu na choré deti?

petulik254
8. mar 2011

Naša malá je stále chorá odkedy chodí do škôlky!Vždy ju preliečim doma,ale do škôlky chodia stále ukašlané a soplavé deti!Neviem čo už mám robiť,hnevá ma,že malá užíva dokola lieky a do škôlky takmer nechodí!!!Zaujímalo by ma,či sa dá poslať nejaká kontrola aké deti berú do škôlky......či môžu prijímať deti s kašlom,so splíkmi a s liekmi?!!!

maciatkolulu
15. dec 2018

@mooonika1975 toto mne vysvetľovať nemusíš. Mám už dve dospelé deti😉. Akurát som reagovala na to,že si sa nesmierne čudovala odkiaľ má učiteľka vedieť,že dieťa je po chorobe. Mimochodom v škole býva dieťa aj tyzden,niekedy viac oslobodené od TVpo chorobe. To len okrajovo😉

mirkas76
28. jan 2019

@vietnamka Najlepší názor v celej diskusii!👍

mirkas76
28. jan 2019

@beatrixka77 Tlieskam!Skvelý názor👍👌

alex1212
28. jan 2019

@beatrixka77 trošku prehnané, ale tak tiež mám niekedy nervy, že chodia veľmi choré deti.. podla mna tu treba hladať zlatú strednú cestu.. konzultovala som toto s krčnou a aj s pediatričkou a tá tie mi povedali, že priesvitné sople, ak veľmi netečú, že obťažujú samotné dieťa a nie to ešte učiteľky a doznievajúci kašel može byť. takže čakať, že do školky budú chodiť len 100% zdravé deti, tak to je ilúzia, ktorá vytvára konflikty medzi rodičmi. mne by uplne postačovalo, keby tam nechodili deti s drždivým kašlom, že sa zadusiť idú a také, ktoré majú fakt že veľké sople.. občasný soplík mi nejak nevadí.. hovorím z vlastnej skusenosti.. fakt ked sú priesvitné a nie je ich veľa, tak sa dá.. no to, čo vidím, čo chodí do našej školky je niekedy na zaplakanie.. okrem toho, naša dcéra mala prvý krát bacila, má tri roky.. moraxelu.. čakala som, že pediatrička a krčná jej predpíšu atb, aspon lokálne a vobec.. povedali, že kedže má takýto slabý priebeh nie lenže nemusí mať atb, ale može ísť aj do školky.. že tam moraxela vždy bola aj bude a zbytočne to budem preliečovať, kedže mala z toho len priesvitné sople väčšinou a minimálny kašel zo zatekajúcich soplov.. že sa to má riešiť len ak by boli komplikácie... takže týžden a pol bola doma a potom som ju už do školky dala.. bola doma vtedy, ked mala silnejšie tie priesvitné sople, že chcela stále fúkať.. nečakala som, kým je 100% zdravá, lebo by to bolo zas na tri týždne a uplne zbytočne, pretože doktori povedali, že može ísť do školky aj tak.. tak asi tolko k tomu.. ked nastúpila učiteľky jej už sople fúkať nemuseli a zakašlala len po zobudení v školke.. my sme jej ešte odma fúkali kde tu..

katrinka8
29. jan 2019

@alex1212 - syn mal moraxelu, to je vraj bežný škôlkársky bacil (určuje sa to na krížiky), do určitého počtu krížikov sa to nerieši. Až keď je vari na 4 či 5 krížikov, dávajú sa ATB. Inak sa s tým telo vysporiada samé.
Ale mne napr. dieťa sa išlo v škôlke zadusiť, keď vyšli von, a bolo práve v procese testov na alergo. Tiež by mohol niekto na to niečo povedať, keby ho počul. Ale on mal ešte nezdiagnostikovanú alergiu na brezy, jelše atď. tieto jarné všetky plodiny. A okolo celej škôlky sú brezy...

alex1212
29. jan 2019

@katrinka8 áno, to je dalšia vec, že sú deti alergické... ja som tým dvom mamičkám naznačila, že tie deti sú dosť choré a oni nič. keby mi niekto odpovedal toto, čo vy, že asi má alergiu, že už ho riešia na alergologii, tak by to bolo v pohode.. no odpoved bola.. ved už bola dva týždne doma a preliečovala sa..