Nástup do jaslí na Hollého v Bratislave. Zvykne si?

superdievca
11. apr 2011

Milé mamičky jasličkárov. Je mi smutno, môj drobec (16-mes.) začal chodiť do jaslí na Hollého. Zatiaľ na pol dňa a od mája na celý, nastupujem do práce. Ako ste to zvládali vy - dieťa aj mama? Mňa to nejako zobralo, ani som si nemyslela. Keď malého odovzdávam, ťahá sa rukou za mnou a plače. Potom je tam že vraj OK, len väčšinou stojí a kuká. Ja viem, je nový, nakoniec to hádam zvládne, všeličo sa naučí. Ale mňa chytajú pochybnosti. Nepokazím mu detstvo? Nerozhodím ho načisto? Má to celé aj nejaké pozitíva? (Ja som sa najprv aj tešila, že on je rád s deťmi, je komunikatívny, veselý, myslela som, že doma sa už so mnou bude nudiť a celé mi to na materskej trochu začínalo liezť na nervy.) Teraz ma viacerí zneistili, že dieťa má byť do 3 rokov s mamou a basta - načo ho inak porodila... Ako to vidíte vy? A aké máte konkrétne skúsenosti? Pozná niekto aj jasle na Hollého v BA? Vďaka

sisaha
12. apr 2011

@superdievca ja poznam iba jednu mamicku, ktorej tam chodi dcerka a velmi si to tam pochvaľuje. Jej dcerke trvalo dva tyzdne, kym si zvykla. Ale rovnaky cirkus by si s nim absolvovala aj v skolke. Dietatu chvilu trva kym sa adaptuje. Ja tam možno tiež od septembra dcerku prihlasim. Tvoje pocity su namieste, mam rovnaku dilemu. Ale vezmi si to z ineho uhla pohladu. Do skolky pojde tvoje dieta bez tychto rannych cirkusov, bude zvyknute na kolektiv, takze s adaptaciou nebudu velke problemy. ucitelky su kvalifikovane, deti maju svoj rezim, mozno sa aj skôr odplienkuje ked bude vidiet ine deti, naučí sa rôzne pesničky, riekanky.. Hold niekedy, ked mama nema inu moznost, musia sa vyuzit aj jasle.. 😉

superdievca
autor
12. apr 2011

Ahoj Sisaha, si zlatá. Dnes to už bolo zase o čosi lepšie. Musím si zvyknúť aj ja 😕 Tak ak by ste tam od septembra išli, tak sa ozvi. Bývate tiež niekde v blízkosti? Aké máš veľké bábo? Pekný deň.

ivinka1234
6. dec 2011

Ahoj chcela by som sa spytat. ake je to v jaslickach na holleho ulici. Chcela by som tam dat svoju dcerku 2 roky ale neviem sa rozhodnut. na internete neviem najst recenzie iba tuto vasu debatu. Mozete mi prosim vas odporucit tieto jaslicky? Dakujem Ivet

bubelko
6. dec 2011

@superdievca sestra dala teraz syna do jasli - mal nieco vyse roka. tiez ju to zo zaciatku mrzelo, ale ma to aj pozitiva. teraz si chvile s nim daleko viac uziva, vychutnava si to. pred tym jej niektore veci uz liezli na nervy a teraz si to ani neuvedomuje.
a to, ze dieta ma byt do 3 rokov s mamou - no ak moze byt, je to urcite super a pekne. ale nikde okrem cz a svk som este 3 rocnu matersku ci rodicovsku dovolenku nevidela. a deti tam vyrastaju a funguju normalne.
a cas straveny s dietatom by som nemerala na kvantitu ale kvalitu. vidim to doma - muz je s detmi malo, ale maju uzasny vztah. vie sa s nimi lepsie zabavit ako ja, co som s nimi cele dni. 😉

superdievca
autor
19. dec 2011

@bubelko ďakujem za povzbudivé slová, mne sa to tiež osvedčilo - presne ako píšeš, sme si navzájom vzácnejší a viac si to užívame. Nech sa darí, pekné sviatky.

sisaha
19. dec 2011

@superdievca a ako ste si zvykli ked mozem vediet? Aky je tam personal?

sylvia78
19. dec 2011

Ahojtee mamicky, tak ja mam maleho tiez v jasliach ale chcela by som ho preradit na Holleho len neviem ako to tam funguje, otvaracia doba? kolko sa plati a tak, poradite mi prosim Vas? Dakujem

fanka33
19. dec 2011

Ahojte, tak super ze som nasla aspon nejaku diskusiu. Ja chcem dat od aprila maleho do jasli na Holeho. Najde sa tu niekto kto vie poradit ako to tam funguje a vsetko okolo toho, Dik

superdievca
autor
21. dec 2011

Ahojte maminy🙂 Ja som dala malého do jaslí v apríli - mal necelý rok a pol; prvý mesiac chodil postupne na pár hodín, od mája už zarezáva naplno☹ On je taký extrovert, tak to znáša dobre, v podstate od začiatku. Jasle sú mestské, staromešťania majú zľavu cca 60 Eur (teda platia 300 eur/m aj s jedlom). Dosť! 230 vám preplatí Úrad práce.
My to máme z domu 5 minút a to rozhodlo. Ale sme aj spokoní. Je tam málo detí, to je asi najväčšie plus - tuším v malej triede 8 a vo veľkej 10. Na každú triedu sú dve tety, plus kuchárka a upratovačka. Je to vlastne prerobený rodinný dom. Výborne varia. Nemajú svoj dvor, chodia da takého požičaného na Heydukovej - pár desiatok metrov od nich. Je tam asi malá chorobnosť, neviem porovnať, malý mal ATB iba raz v máji, sem-tam soplí. Skoro všetky deti majú ešte plienky.
Otvorené majú 6.30 - 17.30
Prednosť dávajú staromešťanom, teraz majú asi dosť plné, ale to sa tam mení, vždy niekto odchádza a prichádza. Neviem, čo by ste chceli ešte vedieť. Vcelku vzaté, nie je tam asi nič veľmi navyše - taká základná starostlivosť. Ale deti sú čisté, voňavé, napapané, spokojné. majú teraz aj stromček, výzdobu, priľša k nim starostka s Mikulášom; fotili sa... takžed dokopy vzaté, je to asi dobrá voľba. Držím palce, dajte vedieť. Ak ste niekde zblízka, môžeme sa aj osobne spoznať. Natália

sylvia78
21. dec 2011

@superdievca Ahojcek, v prvom rade dakujem za info tak ja som odtial cca 15 mni, z Blumentalskej ale ked pises ze to stoji 300 aj s jedlom tak ja mojho radsej necham tu v sukromnych, je to sice pausalne 310 plus 2,50 na kazdy den ale je rozdiel iba 60eur a nemusim utekat s nim od domu daleko len prejdem cez dvor a sme tam. No zacali sme sice s chorobami ale vraj to je normalne, ze si musi zvyknut a aklimatizovat sa. Ak by si mala zaujem tak sa mozme niekedy dohodnut na stretko, Sylvia

Vsetkym maminkam prajem Stastne a vesele Vianocne sviatky

fanka33
21. dec 2011

@superdievca Dakujem aj ja za odpoved, prihlasku som poslala, tak uvidime. Ak by ma este nieco napadlo, tak sa ta opytam, ak mozem. Anka

1ingrida1
14. feb 2012

@superdievca ahoj, ja mam syna, ma 2 roky a 8 mesiacov a do skolky mi ho vraj mozno zoberu az v septembri.takze ladam jaslicky,a chcela som sa ta opytat ako sa vam dari v tych jaslickach na holleho,a kolko sa tam prosim ta plati? dakujem

1ingrida1
14. feb 2012

pardon,vsimla som si az teraz, ze uz ste to tu pisali

klincek
12. apr 2012

ahojte maminy, ktorych deti chodia do jasliciek na Holleho. ja som tam svoje baby nedavno prihlasila, ale nebyvame v Starom meste (iba tam pracujem), tak asi nemame velke sance na uspech..chcem sa opytat, ako ste na tom boli vy? mali ste TP v Starom meste? alebo maju sancu aj deti odinakial? pripadne na kolky pokus vas vzali? alebo daju deti do poradovnika a cakate, kym sa uvolni miesto? a ako dlho to asi trva?
pripadne viete mi poradit nejake dobre jaslicky v Ruzinove alebo Starom meste, ale podla moznosti cenovo dostupnejsie? 400eur je uz vela... dakujem 🙂

darinkab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz