Nástup skoro 5r dieťaťa do škôlky

dollynkaa
5. aug 2018

Zeny mala bude mat 4 a pol v septembri prvy x ide do skolky. Daju ju do triedy s prvakmi ci pojde do vyssej triedy? Vobec netusim ako to chodi.

daakotaa
5. aug 2018

Chod na rodičovske a tam všetko vysvetlia. Na MK ti nik nepovie ci malá pojde do predskolskej triedy.

beky1813
5. aug 2018

Do predskolskej pravdepodobne nepojde, ale ani medzi najmladasie by nemala ist. Ale vsetko zalezi od skolky a od jej sposobu triedeniu deti. V skolke, kde chodi moja dcera, by isla do strednej triedy medzi 4-5 rocne deti

dollynkaa
autor
5. aug 2018

@daakotaa ja neviem ale mas pocit ze v lete je niake rodicovske v niektorej skolke?!🙈

pribinak
5. aug 2018

Mala by ist do triedy medzi rovesníkov. Nie k najmenším.

dollynkaa
autor
5. aug 2018

@beky1813 dobre dakujem no som zvedava tiez som si to tak aj myslela

daakotaa
5. aug 2018

@dollynkaa no, my mavame v auguste. A podla mna mava kazda skolka pred nástupom do skolky.

klodyka76
5. aug 2018

môj malý išiel tiež do škôlky 4- ročný a išiel do strednej triedy, tak ako patril podľa veku

hettinka
5. aug 2018

U nás bývalo rodicko až v septembri. Ale ak nevieš nič, zajdi si tam posledný augustový týždeň s spýtaj sa.
Pri zaradení deti závisí veľmi od veľkosti škôlky a koľko tried majú. S najmenšími by ale byt nemal.

novana
5. aug 2018

@dollynkaa, máš pocit, že vieme, aký systém majú v škôlke, do ktorej nastúpi Tvoje dieťa?!

siska53
5. aug 2018

@dollynkaa do vyssej. Nasho takto nevzali v 3,5r.a siel teda az v 4,5r. A k "malakom"nesiel. Dali ho do stresnej triedy.. akurat uz bol jediny,ktory tam prve tri mesiace prereval. Takisto aj ti,co sa dostali az ako predskolaco,cize 5,5a starsi,sli rovno do takej predskolackej triedy. Ze plakali? Co uz.. nejak to pretrpeli.

siska53
5. aug 2018

@daakotaa nemava kazda skolka. Uplne malicki mavaju u nas uvitanie v juni a rodicko je az v druhej polke septrembra alebo v priebehu prveho skolskeho tyzdna. Skusenost z 2 skolok.

dollynkaa
autor
6. aug 2018

@daakotaa tu vobec nie aj skolka je zatvorena tak sa neni koho spytat

dollynkaa
autor
6. aug 2018

@novana ja sa pytam ako to byva ako sa to riesieva niekde. A nebud mudra nikto ti nejazal odpovedat!

eliska13
6. aug 2018

@dollynkaa pôjde k vrstovnikom a nepoznám škôlku, ktorá by mala cez prázdniny rodičovské

stanik_67
6. aug 2018

tazko povedat ako to v danej skolke maju zavedene s takymi to detmi. isto bude zalezat aj od samotneho dietata, ako je na tom, co sa samostatnosti tyka

gasinka1983
6. aug 2018

Neviem.ako inde ale u nas je rozpis tried vyvesený na vchode do skolky. Uz twraz pred zaciatkom skol.roka, skuste sa ist pozriet

lesanka845
6. aug 2018

v nasej skolke su vsetky triedy zmiesane, cize su tam deti od 3 do 7 rokov.Vnucka uz pojde teaz stvrty rok a je spokojna.

terezka1947
6. aug 2018

@dollynkaa tazko povedat,zalezi aj od velkosti skolky...do takych cca 20deti je v triede mix,akurat sa to tam triedi aktivitami,cize deti su spolu pomiesane...no a ak je skolka vacsia,zalezi aj od stavu v tej ktorej triede,prip.ak by ti to nevyhovovalo,mozno sa aj pocas roka dohodnut s riaditelkou,uvidis,co bude vyhovovat aj dcere.

evittam
6. aug 2018

@dollynkaa Tak sa spytaj v skupine tvojho mesta ci tam nie je nejaka mamicka s dieťaťom v tej skolke. U nas je to ako pise
@beky1813

evittam
6. aug 2018

@daakotaa Podla teba. U nas majú škôlky rodičovské az v sept.😉

montemotherone
6. aug 2018

@dollynkaa keď si ju zapisovala nespýtala si sa? 😉 Závisí od toho, aké konkrétne dieťa je. Sú detičky, ktoré sú citlivejšie a pri starších by bolo "prevalcované" :-/ Nie je to len o veku. Ale ak sa prejavuje primerane svojmu veku malo by ísť medzi rovesníkov, bez ohľadu na to, že je nováčik. My ideme rovnako tak 😉

luliu
6. aug 2018

@daakotaa určite nie, vo väčšine škôlok sa rodička určite cez prázdniny nerobia

daakotaa
6. aug 2018

@evittam
@luliu ja som nezadala temu : kto ma rodicko cez prazdniny....🙂sorry baby, zakladatelka sa pytala do akej triedy pojde je dieta.

namornicka
6. aug 2018

Musí ísť k rovesníkom, ona potrebuje vzdelávanie úmerné veku.

evittam
7. aug 2018

@daakotaa Ved v poriadku, ako sorry dievca, ja som len reagovala na tvoj príspevok, ako podla teba má každá skolka rodicovske pred nástupom do škôlky.