Neprijatie dieťaťa do škôlky

nikolakalina
20. mar 2024

Dobry den.
Ako riesit situaciu ked moje dieta dovrsi 3 roky az 28.9 a z toho dovodu ho ten rok nezoberu do skolky?
Ostanem doma bez prace,bez nejake prispevku cely jeden rok.?
Mate s tym niekto skusenost? Dakujem za kazdu odpoved

zojanka
20. mar 2024

@nikolakalina Súkromná škôlka napr.
Ale niektoré škôlky berú aj takéto deti, treba dať viac prihlášok. Na žiadny príspevok nárok nemáš. Jedine podpora ak spĺňaš podnienky.

viky_21
20. mar 2024

@nikolakalina a to uz na 100% vies, ze ho nevezmu ? Moj je 29.10 a verim, ze ho vezmu. Ale ano ja viem tak, ze ostanes bez akehokolvek prispevku. Jedine ak tak len z uradu prace podporu

denden77
20. mar 2024

a to uz vies? napr. v skolke, kde chodi dcera, maju celu jednu triedu "jesennych deti", ktore k 1.9. este 3 nemali 🤷‍♀️😊

ikonica
20. mar 2024

Moja starsia je novembrova a vzali ju.. teraz budem riesit marcovku... 3 bude mat o rok a ja ju potrebujem dat najneskor od januara '25 do skolky... Cize prihlasku davam teraz v maji a bojim sa, ci ju vezmu. Hoci starsia mala spoluziacku tiez marcovku a vzali ju.

pe_mi
20. mar 2024

@nikolakalina ahoj,u nás tieto deti,čo su septembrové a ďalej neberú
Ostaneš doma.bez príspevku.
Opatrovateľka,súkromná škôlka,babka,dedko..

louise
20. mar 2024

Naše deti nevzali do škôlky, aj keď mali 3 roky v predseptembrovom termíne. Obe chodili do súkromnej škôlky, inak sme to vyriešiť nedokázali.

kittykat22
20. mar 2024

@nikolakalina keby ti dieta vazne nezobrali, mozes skusit zavolat na mestky urad a poziadat o prijatie dieta do najblizsej skolky kde je este miesto. Este je mozne, byt na cakacej listine a keby bolo ine dieta bud vyradene z dochadzky pre nezrelost alebo odislo z dovodu stahovania alebo domaceho vyucovania a tvoje dieta bude nahradnik.

zzzuzzzu
20. mar 2024

@nikolakalina

... urcite su moznosti, drzim palce, aby aspon 1 z nich vysla 🍀:

1. odvolat sa, pokial je rozhodnutie o neprijati dorucene uz i pisomne + poziadat o zaradenie do zoznamu nahradnikov
2. obehat ine skolky v okoli, niektore vezmu i oktobrove, novembrove, decembrove deti
3. sukromna skolka (vezmu kedykolvek v priebehu roka, nie su viazani zapisom)
4. au-pair, studentka alebo niekto z rodiny, kto vykryje cas starostlivosti o dieta, kym budete v praci
5. osobna starostlivost o dieta do 6 rokov - dobrovolna neplatena rodicovska dovolenka

heln
20. mar 2024

@nikolakalina ako vies, ze dieta nevezmu? uz boli zapisy?
ak ma skolka kapacitu tak zoberu, vo vasej obci nie su ine skolky? mozno ina skolka bude mat kapacitu.
neschvalili minuly rok predlzeny rodicak pre deti, ktore nevzali do skolky?

yoxinka
20. mar 2024

Mne nevzali 2x trojročné deti do škôlky kvôli nedostatku miesta. Mali tak veľa detí, že prijímali až 4 ročné. Riešili sme to súkromnou škôlkou.

slavomira236
20. mar 2024

@heln to ke pre deti ktore dovrsili 3toky do 31.8