Nespokojnosť v predškolskej triede

6699333
15. sep 2020

Baby chcem sa spýtať malý chodil 2 roky do malej triedy teda malé detičky ale len na od 8 do 11:15 nemal ani obed lebo ze takéto deti niesu s obedom len preto ze som bola doma ôk dobre lenže teraz ho dali hneď do predškolskej žiadna stredná trieda predpríprava na predškolsku ale hneď aj spánok prvý týždeň v pohode no teraz je to horšie dnes plakal že tam nechce ísť učiteľky majú problém s tým ze tam place že sa mu vyhrážajú že ho dajú do malej triedy medzi také deti ale na začiatku boli povedané ze proste vedia ze bol stále v malej triede a ze budu aj k nemu pristupovať a a není to tak a takisto sa tam niečo udialo ale učiteľka to ututlala že to nebolo tak ako mu to povedal syn ale ja mu verím a viem ze ma neklame ako by ste sa zachovali v takejto situácii my mu plánujeme dat aj odklad aj sme chceli aby išiel do tej strednej triedy ale ze vraj to není potrebné že je šikovný ale teraz je to tu problémy áno je veľmi šikovný múdry a citlivý no nechápem ich správanie

pribinak
15. sep 2020

Tunstrednu triedu by som vôbec neriešila. Kopec malých deti nechodí do MS a idu už rovno až do predškolskej triedy.

Nechcem byt tvrdiac alebo čo, ale robíš zbytočnú drámu.

Syn si potrebuje jednoducho zvyknúť. Nič viac. Je to pre neho zmena a on ooztrebuje čas, aby si zvykol.
Je to dieťa a niektoré deti proste zmeny odplacu, iné odkricia, ďalšie sa prispôsobia rýchlo a bez nejakých veci okolo toho

Skôr by som s ním veľa rozprávala o tom, že je už predskolak a veľký chlapec, že v škôlke sa poobede spi, aby poobede vládal behať a hrať sa s kamošmi. Proste hľadať to pozitívne pre neho čoho by sa mihol chytiť

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
6699333
autor
15. sep 2020

@pribinak ved práve to sa mu snažím vysvetliť ale ide o to zastrašovanie učiteľkou tak sa veci neriešia učiteľka tam je preto aby deti niečo naučila a nie ich strasila a bola zlá

6699333
autor
15. sep 2020

@lubka261 pretože mi ho riaditeľka nevzala na celý deň koli tomu ze som nemala ešte zamestnanie ale ako som si ho mala hľadať keď dieťa bolo na pol dna 🤷‍♀️

pribinak
15. sep 2020

@6699333 ale prečo to vnímaš ako zastrašovanie?

Možno mu ucitelka len jednoducho povedľa, že keď bude plakať že pôjde do triedy k malým deťom. Nič viac.
To by som ani nebrala ako zastrašovanie.

Mohla byt aj kreatívnejšia, ale veď nepovedala nič hrozne

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
6699333
autor
15. sep 2020

@lubka261 no ved práve on bol spokojný všetko bolo v poriadku až teraz dva dni to tak je ze place a dnes už od obeda sa pýtal ci tam nepôjde celé sa to otočilo ma to mrzí koli nemu

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
6699333
autor
15. sep 2020

@lubka261 mali strihať nožnicami jeden chlapec sa s ním začal hrať a zastrihol mu do ruky učiteľka nedala pozor no a keď som sa na to pýtala učiteľky nie to není pravda on tam sedel sám to si on skúšali sme ci je pravak alebo lavak ktorú ruku ma zrucnejsiu ale v papieroch je jasne napísané pravak a je aj pravou pretože to ma na pravej rucicke mu to musela aj ošetriť lebo mu tielka krv a on mi to aj potom povedal ze si to nespravil sám že to spolužiak a ja mu verím lebo mu išlo ešte aj do plaču z toho

6699333
autor
15. sep 2020

@lubka261 tak si to nemohol spraviť sám na pravej ruke keď je pravak pretože on ani nevie ľavou nožnice chytiť a videla som aj na učiteľke že klame a motá sa do svojho klamstvá a takisto som im povedala ze ma rad vodu a nie čaj tak aby mu dávali piť vodu a ucitelka ma ústa nech si vypýta a teraz si v pondelok pýtal a mrnkal za mnou a učiteľka ho ani nevnímala a hneď mu povedala ticho ani mu ju nedala a chudák taky prišiel dosmadovany domov hneď mrncal že je smädný

pribinak
15. sep 2020

@6699333 pozri, normálne sa vecne porozoravaj s učiteľkou, normálne jej povedz, že sa ti nepáči takýto prístup, ale aj synovi povedz.
Má 5 rokov, veď vie zopakovat, že je smädný chce vodu. To už 5 ročne dieťa dokáže

6699333
autor
15. sep 2020

@pribinak áno vie ale keď na neho učiteľka vyskočí že ma byt ticho

zuzanka.zuzu
15. sep 2020

a nebolo by lepšie keby predsa len išiel do menšej triedy? ešte aj odklad mu chcete dať, tak prečo nie. tým pádom dostane aj inú učiteľku. lebo takto sa mu škôlka akurát tak zhnusí

pribinak
15. sep 2020

@6699333 ty si strašne nabrusena a ťažko sa s tebou debatuje. Určite neskakala. Možno mu to povedala inak ako komunikovala ucitelka v predchádzajúcej triede a je z toho zbytočný problém

6699333
autor
15. sep 2020

@pribinak ja som není nabrusena vôbec ale jedna sa o moje dieťa a za tým si budem vždy stát

6699333
autor
15. sep 2020

@pribinak tak so mnou debatovať nemusíte prajem pekný zvyšok večera

pribinak
15. sep 2020

@6699333 však stoj, to je ok, ale treba mat trochu nadhľad nad situáciou
Pekný večer

6699333
autor
15. sep 2020

@zuzanka.zuzu to by bolo najlepšie aj učiteľku ktorú mal v malej triede povedala ze on by potreboval ešte rok v strednej lebo je hravý

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyci
15. sep 2020

@6699333 no tak ho tam daj. nikto ti v tom nebrani
mimochodom, deti klamu. vsetky. aj to tvoje. to, ze mu pri tom bolo do placu neznamena, ze neklamal. a kludne sa mohol dobnut noznicami do pravej ruky, aj ked je pravak

6699333
autor
15. sep 2020

@viestta nie práveže to nepotrebujem len aby zmenili postoj voči synovi keď vedia ze bol 2 roky s malými deťmi a hneď skok do predškolskej nemôžu od neho požadovať niečo hneď keď na to nebol zvyknutý potrebuje čas a nie na neho nakricat a trepať že ho vrátia naspäť do malej triedy kde sú uplakane deti ako on

belllinka
15. sep 2020

Pri neadekvatnych reakciach matiek v dnesnej dobe, ked sa nahodou nieco v skolke stane a hned sa vsetka vina hodi na ucitelku, matky sa vyhrazaju a vypisuju staznosti, sa ani necudujem, ze chce ucitelka nejaku “nehodu” ututlat. No co by si urobila, keby ucitelka priznala ze mu to urobil spoluziak?

6699333
autor
15. sep 2020

@belllinka ja som vôbec není z tých matiek a co keby mu z tými nožnicami vypichne oko hmm len zato ze ich nechala bez dozoru ani vtedy by som to nemala riešiť

poopsie
15. sep 2020

@6699333 tato vyhrážka sa v praxi bežne vyskytuje, u nás v škôlke sa aj naplnila.. Velkáč išiel spať k malkáčom, a naša Mati bola s ním vymenená, ale narástla do výšin.. Deti su na tuto tému citlivé lebo nechcú byť menší ale väčší či je to z psychologického hľadiska správne, to už netuším.. Nieje ani prvý ani posledný, možno už bola pani učiteľka v úzkych, tak skúsila.. To že syna si naučila na vodu, to je super ale deti majú pitný režim v jedálni, alebo teda počas jedenia.. Mimo toho už ako majú poriešené s pohármi alebo fľašami, u nás deti fungujú s pohármi zoberu, naberu a vratia späť.. Počas jedenia učiteľka nemôže chytať pohár a meniť obsah.. Takže z tohto hľadiska jej krivdíš, asi si nezažila reťazovú reakciu 24 detí..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
15. sep 2020

Pe pana jana, tvoj sam ma nejaku diagnose? Ak ano, tak pochopim. Ale ak nie, tak mu to penne krasne vysvetli, ze ma 5 rokov, nemoze byt stale s trojrocnymi. Ja neuznavam toto delenie podla veku. Cim viac vekovych skupin spolu, tym lahsia a lepsia adaptacia a podstatne lepsie napredovanie jednotlivca. tvoj syn potrebuje pustit rucicku, ktoru mu ty drzis.Mam tiez 5 rocnu. Ale ja som vzdy hladala zariadenia, kde su zmiesane skupiny. Neeistuje, ze len3-4 rocni, 4-5 rocni atd. Jemu len prospeje mat okolo seba aj o nieco starsie deti, deti ostrielanejsie, deti nerozmaznane, deti, ktore ho posunu dalej. 5 rocne zdrave dieta ma byt uz viac menej samostatne, vela veci si ma vediet uz vydiskutovat aj same, nejaky skrabanec absolutne neriesim. Moja dcera mala v juli 5, nastupila predcasne do 1. rocnika ZS, je v zmiesanej triede 1.-4. rocnik, tiez bola vlani medzi rovesnikmi a zrazu ma okolo seba aj 10 rocne deti. Velka trieda je pre tvojho (nechcem povedat rozmaznanehop syna) to najlesie, co sa mohlo stat, aby sa konecne otukal a vysvyhol sa na uroven, na ktorej uz ma byt. To ze bol tak dlho medzi urevanymi krpcami, ho tahalo dolu a tieto ufnukane vzorky spravanie prebera este aj vo veku, v ktorom by uz mal byt ako tak "ostrielany" a samostatny.

lenuliatko84
15. sep 2020

@6699333 ja do teraz nemam zamestnenie a je tam na cely den.tak si to teraz uzi ako s malym 3 rocnym chlapcom.a ucitelka ti nema co volat,ked je nezvladatelny a nevie si s nim rady je to jej problem.

anesim
15. sep 2020

@6699333 byvas na sk ? Ak ano , tak ako mohol dnes plakat , ked dnes bol sviatok a skolky zatvorene. Ak mimo sk, tak sa ospravedlnujem

pribinak
15. sep 2020

@lenuliatko84 to nie je len učiteľkyn problém, to je aj problém rodičov