Obliekanie deti von v škôlke

evica8370
26. jan 2023

Ahojte, chcem sa len spýtať mamičiek ktoré majú deti v predškolskom veku a v triede predškolákov, že či ich kontrolujú učiteľky čo majú oblečené keď idú von. Vysvetlím, keď som šla p syna do škôlky tak som sa pýtala či boli von a povedal že áno. Pýtam sa co si mal oblečené, a on že tepláky. Vraj mu učiteľky zakazali si dať nohavice. Pýtam sa na to učiteľky tak že ony nesledujú čo maju oblečené keďže sú predškoláci a majú sa sami obliekať, že sú predskolaciy a majú to vedieť. Tak som jej odpísala že syn sa vie obliect sám a že za nich zodpovedajú tak stačí povedať nohavice a nie tepláky.... Či? Mám to brať že keby mal kraťasy tak ho nechá v kratasoch ísť von, hoc je 5 st. len preto že už je predškolák????

evica8370
autor
1. mar 2023

@annm81 bavíme sa o zime keď je max 5 st. Čiže môže byť 5, st a menej.. Nie o jari lete zime..... Koľko rodičov asi bude chcieť aby ich deti nemali čiapky, bundy topánky keď je vonku zima???

annm81
1. mar 2023

@evica8370 Jednoducho si nedokážeš predstaviť, že existujú aj rodičia s iným prístupom. Ja pri 5 st. fakt nenosím čapicu ani zateplené nohavice ani v prípade, že nešportujem. O mojom dieťati to platí dvojnásobne, pretože je neustále v pohybe. Práve som ho vyzdvihla zo škôlky, máme 7 stupňov a je slnečno. Na školskom dvore som videla hneď niekoľko detí v tenkých svetríkoch bez vetrovky. Dokonca jedno len v dlhom tričku. To je len o dva stupne ako tvojich max. 5 stupňov. Ako to teda má učiteľka skontrolovať, keď rozsah tepelnej pohody je tak individuálny?

evica8370
autor
1. mar 2023

@annm81 preklep, namiesto jari lete zimy ma byť jari lete jeseni...

evica8370
autor
1. mar 2023

@annm81 lenže tie deti neboli škôlkari tipujem... A porovnávať dospelú osobu s 5 ročným dieťaťom? To myslíš vážne? Už pôjdem do extrémov ale potom načo nam detských doktorov keď podľa teba sa treba k detom škôlkarom správať ako k dospelym ľuďom a to vo všetkom.... A za ďalšie koľko tu mamičiek sa vyjadrilo okrem teba že si neželajú aby ich deti v škôlke nijako nekontrolovali a (zase zabrdnem iked o tom nebola tema) neobliekali keď idú von? Čiže nechajme ich ísť von v teplakoch, pancuchach a mikinach keď sa náhodou zabudnú prezliecť...

annm81
1. mar 2023

@evica8370 Boli to deti od 2,5 roka. Samozrejme, že 5 ročné dieťa v tomto môžem normálne porovnávať s dospelým - nie je to bábätko, čo sa ledva hýbe. A koľko mamičiek tu zas písalo, že predškolák má byť schopný túto situáciu zvládnuť sám? Poznám ľudí, čo sú totálne uzimení a nediktujem im, ako sa majú obliekať. Mne je úprimne jedno, keď si dieťa pri teplote 5° nababušíš ako ja pri -10°, ale prečo nútiš učiteľky (a teda ostatné deti) k plošnému dodržiavaniu tvojho uzimeného spôsobu obliekania? Len preto, že tvoje dieťa nie je kompetentné ani v 5. rokoch usúdiť, či mu je alebo nie je zima? Podľa mňa je jediné riešenie ako vyhovieť všetkým, nechať to na dieťa. Ty si tiež neprišla so žiadnym riešením, ktoré by zohľadňovalo individuálne potreby, nie len tú tvoju. Ak túto jednoduchú činnosť tvoje dieťa nezvláda, tak to s ním trénuj, alebo mu vytlač kartičky, ktoré mu ráno necháš na skrinke a kde bude mať vytlačené obrázky všetkého, čo si má obliecť. Alebo zaplatiť individuálnu opatrovateľku, ktorá bude mať čas len a len na tvoje dieťa.

evica8370
autor
1. mar 2023

@annm81 už ma nebaví sa doťahovať.... Už hrotime do extrémov.... Je veľký rozdiel keď máš ráno o 10 hod. horko-ťažko 5.st. po mrazivej noci a poobede o 15 hod. 7 st po slnečnom dni... Ako píšem pôvodná tema bolo o kontrole nie o obliekani... A za ďalšie deti sa obliekaju vnútri kde máš 22 st. a nie von .. takže tazko vyhodnotí že vonku mu bude zima ked pojde len v mikine, na to príde až von... Opakujem syn sa vie obliekať sám, netreba mu pomáhať... A ako som už spomenula nebola som jediná kto to v škôlke riešil....