Odklad škôlky

30. apr 2024

Ahojte. Keďže o týždeň sú tu zápisy do MŠ a ja stále niesom rozhodnutá idem si pre radu, ako to vidíte vy, ako by ste sa rozhodli?
Moja dcéra bude mať v máji 3roky a v septembri by mala nastúpiť do škôlky. Máme však obrovský problém a tým sú plienky. Podmienka prijatia je odplienkované dieťa, a pochybujem že to do septembra dáme ale samozrejme všetko je možné. Snažíme sa už strašne dlho ale nikam sme sa neposunuli. Vyskúšali sme už úplne všetko. Dcéra ani nevie povedať či potrebu vykonala alebo nie. Či niečo má v plienke alebo nie. Mám pocit že nevie rozlíšiť ani áno a nie, odpovedá mi ako sa jej zachce. Priklad: Spytam sa je ti zima? Odpovie áno. Vzápätí sa spýtam je ti teplo?odpovie áno. Si pocikaná? Povie áno a pritom nieje.
Ešte dodám že je netrpezlivá , výbušná a vzdorovitá. Odmieta aj väčšinu jedla, zje len niektoré a máličko. Do kolektívu chodíme často a tam nemáme žiadne problémy. S deťmi si vychádza aj sa pekne zahrá a nevyrába konflikty.
Ďakujem za každý názor.

autor
1. máj 2024

Ďakujem za vaše názory ❤️ dám potom vedieť ako to dopadlo.

autor
1. máj 2024

@pe_mi áno máme iba 1

andreakotesova
1. máj 2024

@januska12323 voľakedy sa chodilo za riaditeľkou na to, aby dieťa prijala do škôlky a nie, aby ho neprijala 🤣😳 to sme ale dopadli...

autor
1. máj 2024

@andreakotesova áno dopadli ale sú na to pádne dôvody. Keď si raz žena nemôže dovoliť byť doma rok bez príjmu, lebo nemám šancu sa zamestnať, nemá s nou kto byť.

andreakotesova
1. máj 2024

Za mojich rodicovsko-dovolenkovych čias nikoho nezaujímalo, že mi dieťa nezobrali do skolky a aj RP bol v ubohej výške (nie, nič nezdrazelo o viac ako 100%, ak by si mala pripomienku k výške RP).

autor
1. máj 2024

@andreakotesova práve naopak riešim to ze ten RP by sa zišiel. Takže nerozumiem čo tu momentálne rozoberáš

andreakotesova
1. máj 2024

Tak sa snaž, nech ti dieťa do škôlky zoberu a ty chod do práce 👌 držím päste.

autor
1. máj 2024

@andreakotesova keby mi to bolo jedno a nebola som už pomaly zúfalá nepísala by som na fórum. A ďakujem 🌷

nikaeli
1. máj 2024

Ja mám z tvojich odpovedí pocit, že ty nechceš, aby ju prijali. Chceš iba podať prihlášku a vybaviť si 'neprijatie', aby si mohla ostať doma a naďalej poberať príspevky 🤷🏻‍♀️

autor
1. máj 2024

@nikaeli chcem aby išla do škôlky len sa bojím ze to nezvládne

autor
1. máj 2024

@nikaeli ja som len ostatným vysvetľovala prečo to riešim už teraz a prečo to nenecham na september. Lebo nemôžem ostať doma bez príjmu. Zato sa tu všetko točí okolo RP

candii
1. máj 2024

@parvinka0001 nie nie nečítala som. Tak beriem späť tým pádom.

lienka175
1. máj 2024

Z Tvojich odpovedí jasne cítiť, že nechceš, aby do školy šla. Lebo keby ju prijali, odplienkovala sa a do škôlky nastúpila, tak Ty ostaneš doma bez príjmu, keďže prácu nemáš. A to nechceš. Ale teda ja keď vidím, čo táto vláda robí, tak aj tento pre mňa nepochopiteľný rodičak určite čo nevidieť zrušia. Takže najlepšia rada pre Teba, hľadaj prácu

candii
1. máj 2024

Ja by som ten rodicak vyuzila 🤷🏼‍♀️ dieťa bude staršie a ľahšie škôlku zvládne, keď si na neho sama. Lepšie ako tŕpnuť každým dňom keď po dieťa pôjdeš do škôlky čo zase.. poznám to.

obalka1
1. máj 2024

ahoj, precitala som si tvoj hlavny prispevok. u nas bolo vsetko ako cez kopirak. kludne mi napis sukromne.

taja567
2. máj 2024

@misisika nehnevaj sa, ale 3 ročnému dieťaťu klásť podmienky, zato by ta sfukol každý odborník. Autorka, nechaj dcéru v kľude odplienkovat, nedávajte deťom a ani sebe samým preboha žiadne časové mantinely, že do septembra v pohode, ale za akých okolností. Už spomínaš zdravotný problém, keď sa pridružia zápchy, tak len to bude problém a veľký. Skúsila niektorá z vás vyšetrenie s dieťaťom na gastre??? Takže autorka, rodičák si vybav a nespoliehaj sa na máš ešte kopec času, ved bude teplo a leto a 100 nohavičiek a pod. Daj tomu čas, všetky chcú deti, potom všetko rýchlo rýchlo do roboty, lebo hypotéky a peniaze, tak zmeňte spôsob života, netlacte deti do neprirodzeného, lebo niektoré to tak máte odskúšané.. každé dieťa je iné, tak berte nato ohľad.

fiafia
2. máj 2024

@lienka175 dobre veci rušia a toto co sa tak zneužíva co veľkom stále trvá. Nechápem. Ja som mala rodičak 245e žiadne tehotenské, predĺžené rodicaky a už vôbec nikoho nezaujímalo z čoho budeme žiť ak dieťa neprijmu do skolky a budem musieť ostať s ním.

candii
2. máj 2024

@fiafia áno, keď som bola ja na RD tak tiež som mala okolo 200€ rodicak ale zase viem pochopiť matky, ktorým toto môže výrazne pomôcť. Nie každý žije v meste, kde so školkami nie je problém. Samozrejme, vždy sa nájde niekto, kto to zneužije a na to je predsa škôlka aby to selektovala, dám potvrdenie len tomu, koho naozaj reálne z kapacitných dôvod v nemôžem prijat a ostatní dovi dopo..
Napríklad ja nechápem tehotenský príspevok, no neberie mi to hlava, prečo by celkom dosť peňazí mala dostávať žena, ktorá ešte stále pracuje 🤔 čiže dostáva aj svoju výplatu + tehotenské zaujímavé .. toto by sa malo určite zrusit. Je to naozaj plytvanie

princezna_bosorka
4. máj 2024

nad psychologom / neurologom si nerozmyslala? moze mat nezrelu nervovu sustavu a mozno potrebuje viac casu...

macinko321
4. máj 2024

Autorka, ja by som ju este nechala doma. Vybav si to s tou riaditelkou MS, ako si pisala. A urcite by so riesila ani nie tak to odplienkovanie, ako hlavne neurologa a logopedicku, ci tam nie je oneskorenie vo vyvine a oslabene porozumenie. Na toto sa zameraj na tom predlzenom rodicaku. Vela zdravia dcerke prajem a Tebe vela sil.

jany55
7. máj 2024

@candii tehotenske dostavaju aj matky, ktore su na RD a cakaju druhe babo ako napr. ja..a vtedy sa tie peniazky celkom zidu..ja zase celkom nechápem preco je RD pre vsetky matky, ktore poberali materské v rovnakej vyske..je to nefer podla mna a toto by sa malo zmenit..

candii
7. máj 2024

@jany55 a podľa čoho by si výšku RD upravila ? Podľa mňa je celkom fér že tie ženy čo dostávali MD čize boli alebo sú zamestnané majú vyššie RD aj keď je to nedomyslene čo sa týka ukončenia PP počas MD a reťazovy pôrod. Ja som tak doplatila na to