Odklad školskej dochádzky

suzanah181
3. jún 2023

Otazocka ak by mi vedel niekto poradiť.. syn by mal ísť do školy v septembri.. psychologicka ho odporúča (aj napriek tomu že mne teda pri ničom neposedi viac ako minútu.). dali sme ho zapísať do školy a prišlo aj rozhodnutie o prijatí.. otázku mám či by sa teraz aj napriek tomu ešte dalo dať mu odklad ak by sme my rodičia chceli ? Ďakujem krásne za odpovede

nique
3. jún 2023

Áno, odklad môžeš dať, ale budeš potrebuješ odporúčací posudok z cppp + pediatra.
U nás to tiež bolo 50:50 - v škôlke hovorili, ze ma ist, v škole na zápise odporúčali odklad. Je augustový. Odklad berieme ako naj rozhodnutie. Za rok veľmi dozrel

bluerose
3. jún 2023

Rodičia uź nemôźu rozhodovať. Treba iba posudok z cpppap, súhlas pediatra a riaditeľa MŠ. Ak psychologička odporúčala, na zápise ho prijali, tak ho nemôźeš nechať doma. https://www.pravneprerodica.sk/odklad-do-skoly-...

luliu
3. jún 2023

Nie, nedá so to, len z vášho rozhodnutia treba to mať podložené lekárom a cppp

suzanah181
autor
3. jún 2023

@luliu a ak by som mu dala opakovať testy u inej psychologický? Keďže táto bola u nás v škôlke len ..

bombonka
3. jún 2023

@suzanah181 a prečo nejdeš za psychologičkou a nepovieš ,že ho chces ešte rok nechať v škôlke ? Ja som tak bola,povedala som ,že čo a ako a normalne mi napísala ,že doporučuje pokračovať v predprimarnom vzdelávaní ,na zápise sme samozrejme boli tiež

suzanah181
autor
3. jún 2023

@bombonka tak asi skúsim poriešiť lebo zo škôlky je jediný ktorý teraz má ísť do prvého ročníka a musel by do vedľajšie dediny kde nepozná nikoho.. na ďalší rok ich bude asi 6-7 deti tak to už by šiel s kamarátmi.. mne sa nezdá žeby mal ešte vysediet na hodine a sústrediť sa a psychologicka na depistazi len odkázala po riaditeľke že ho odporúča aj napriek slabšej jemnej motorike

slavomira236
3. jún 2023

@suzanah181 ..treba ist este na dalsie testy..ak odporuci do skoly tak ho daj. Koli kamosom by som ho v skolke nenechavala

suzanah181
autor
3. jún 2023

@slavomira236 vďaka za radu skúsim ešte lebo cítim že jemu by odklad pomohol, tak uvidime

luliu
3. jún 2023

@suzanah181 to, že chces, aby išiel s kamarátmi nie je dôvod na odklad, nájde si nových kamošov 😉

ullala
3. jún 2023

Vklude to chod este prekonzultovat so psychologickou. My sme dcere vybavili minuly rok odklad v auguste. Kedze emocne este nebola pripravena. Toto na depistazi nikto nesledoval, ci je to dieta pripravene po psychickej stranke. Bola som to konzultovat v cpppap u inej psychologicky a potvrdila mi to aj ona, ze emocne este nie je pripravena. Nelutujem ten odklad.

luccija
4. jún 2023

@suzanah181 daj ho inde otestovať a porozprávaj s ňou.Chlapcom odklad väčšinou len pomoze

zuzulka558
4. jún 2023

My sme v školke prešli ze môže ísť do školy, no ja som sa potom rozhodla dať odklad lebo mala ekzémy katastrofálne, vybavovala som to rýchlo po zápise všetko som si musela pobehať sama, lekár a cccap, nakoniec odklad mala a veľmi pomohol

mooonika1975
4. jún 2023

@suzanah181 áno, treba isť do poradne a spraviť testy školskej zrelosti, to v škôlke sa ani nerobi individuálne, ale skupinovo, alebo sa robi individuálne, ale ako na bežiacom páse. Určite treba dať ešte raz priamo v poradni.

mogaa
4. jún 2023

@suzanah181 nemôžeš len tak dať odklad dieťaťu do škôlky , hlavne ak ho psychologička odporučila......test zrelosti sa samozrejme dá zopakovať ale predpokladám že to do septembra je nereálne, keďže všade sú dovolenky....

suzanah181
autor
15. jún 2023

@mogaa vybavené.. opakoval testy vysvetlila som psychologické aké máme dôvody na odklad a sama uznala že bude to tak lepšie.. takže ostáva ešte rok v MŠ

anicka2211
25. jún 2023

@suzanah181 zdravím, iba otazocka.. Neviete prosím vás, dokedy sa to dá vybaviť? My už máme aj rozhodnutie o prijatí do školy, len akosi stále váham.Aj keď už je asi rozhodnuté... Ďakujem

letfenixa
25. jún 2023

@anicka2211 do 31.8.

poopsie
25. jún 2023

Také psychologičky mám najradšej.. Veď napíšem ako maminka povie... Aj my sme mali teraz takého chlapca... Lebo maminka povedala... Ďalší chlapec bol skôr predškolákom lebo maminka povedala psychologičke... Pred zápisom zase povedala psychologičke svoje.. Zrazu nebol zrelý do školy.... Hotový cirkus.. A potom príde september a chlapci sa nekonečne nudia... A chlapec sa mi zrovna tento týždeň sťažoval, že už chcel byť v škole a je nešťastný...

poopsie
25. jún 2023

@suzanah181 a učiteľky v MŠ ti čo povedali? Veď oni najlepšie vedia aký je, ako pracuje... To, že tebe neobsedí neznamená, že v škole neobsedí...

rakywanda
25. jún 2023

@poopsie tak vieš, ďalší rok bez starostí a povinnosti...

suzanah181
autor
25. jún 2023

@poopsie učiteľkám v ms je to jedno či ostáva alebo ide do školy... Mali sme aj iné dôvody, mal ísť sám z celej triedy do školy vo vedľajšej dedine.. budúci rok bude silnejší tak pôjde s kamarátmi a u nás sa otvorí ročník, to bol hlavný dôvod..

suzanah181
autor
25. jún 2023

@anicka2211 mne bolo povedané že do konca júna tak neviem