Odplienkovanie na noc u 4-ročného

dada281185
31. júl 2023

Ahojte prosim o radu, mam 4. Rocneho syna vcelku zdravy, odplienkovany bol pred nastupom do skolky, jar- leto cca len ma este plienky ces noc, vela pije cez den a poznate fintu ako ho rychlo za noc odplienkovat? Niekedy sa stane ze mu ujde cez den ale snazim sa ho napominat ze cikat a tak , vecer zaspava neskor, dcera bola na toto sikovnejsia, rychlo sa odplienkovala aj cez den aj noc. Vdaka za rady. Daniela

ariannazara
31. júl 2023

Môj ma tiež 4ri a ma plienku a vôbec to neriešim. Ráno vstane mokrý takže není pripravený. Posledný týždeň mu dávam aj ja obed lebo sa popisa sme boli v Maďarsku sa kupat tak mam pocit ze je nachladeny

dada281185
autor
31. júl 2023

@ariannazara aha a pyta sa Vam ci nie?

mimi3008
31. júl 2023

Starsieho syna som zacala odplienkovavat, ked mal 15 mesiacov, robila som to ale postupne, lebo akurat prichadzala zima. Cize von s plienkou. Komplet odplienkovany na den pocas bdenia bol, ked mal cca 19 mesiacov. Ked mal asi 22 mesiacov, nechcel sa mi dat pred obednym spankom zabalit do plienky, bolo leto, horuco, tak som mu ju nedala. 1. raz sa pocikal, mal pod sebou nepremokavu podlozku, 2. raz a dalsie dni uz vobec. Vsade som citala o tom, ako sa ma na spanok odplienkovat, az ked je plienka sucha. No a napriek tomu, ze bol na den totalne odplienkovany v 19 mesiacoch, este 2 mesiace dozadu (koncom augusta bude mat 4), sa rano stale budil s totalne plnou plienkou. Tak som si povedala, ze to skusime bez. Asi prve cca 2 tyzdne, sme ho v noci kolo 1-2 davali cikat, prve 2 noci uplne bez nehody, potom sa pocas tych 2 tyzdnov pocikal asi 2x, raz som si nedala budik, tak sme ho v noci cikat nedali a rano bol suchy, tak odvtedy uz nedavame v noci a nepocika sa. Raz sa stalo, ze sa sam v noci zobudil, ze chce cikat

ariannazara
31. júl 2023

@dada281185 on je odplienkovany už dlho, sam chodí na WC. Len v noci ma

zuzanaete
31. júl 2023

Pozri si info na stranke suchapostielka.sk . Nie je to o sikovnosti dietata, nocne nepocikavanie sa neda natrenovat a nie je to ani zasluha rodicov. Proste telo este nedozrelo. Je to ok do 5 rokov.

mamamasama
31. júl 2023

Moj sice este nema 4 roky. Odplienkovany je od dvoch, ale nocnu plienku davam a mienim davat kym bude potrebna. Vobec to do 5 rokov nebudem riesit.

denkabemommy
31. júl 2023

@dada281185 nespravíš nič, len vydržať. Starší sa prestal pocikávať takmer v 5r, až sa sám cítil zle, lebo mlaší mal 1r7m keď sa odplienkoval na deň aj noc, sám od seba (nikdy sme neporovnávali ale proste videl). Takže dieťa musí úplne samé dozrieť do bodu, že sa nepociká v noci, prípadne môžeš dávať cikať v strede spánku, my sme staršieho skrz ten jeho zlý pocit dávali o cca 23.00 a vtedy vydržal do rána

4stanka4
31. júl 2023

@ariannazara ráno máva mokru plienku? moja bude mať 3 a už asi 2 mesiace ma suchu plienku ráno ale akonáhle ju nechám bez tak mi v noci kričí ze je pocikana. Tak neviem ci skúšať lebo zase sa mi nechce každú noc všetko komplet prezliekať

ariannazara
31. júl 2023

@4stanka4 hej ma mokru. Malo kedy suchá, presne a ostane celú noc popisany ta hneď nachladne

4stanka4
31. júl 2023

@ariannazara aj večer pije? ja som mojej okresala vodu aj mlieko na minimum, do fľašky jej dám už len 20-30ml co je úspech lebo neskutočne veľa mlieka a vody bola schopná vypiť. Na obed nemala plienku ešte nemala ani rok a pol

ariannazara
31. júl 2023

@4stanka4 nepije nič pred spaním ;)

trinneo
31. júl 2023

Ja mam 4rocnu, v septembri bude mat 5 rokov, na den odplienkovana od 2 rokov a na denny spanok niekedy okolo 2.5 roku, ale na nočný spanok ju neviem uz vyše roka naucit, aby sa nepocikala... plienky sme nedali uz vyse roka, ale v noci ju musim vzdy minimalne 1x zobudit, lebo sa pocika... párkrát sa pytala na cikanie v noci, ale stale sa stava, že sa pocika....ja uz nemam nervy a uz som jej aj plienku chcela vratit, ale dufam, ze sa to uz niekedy zlomi a prestane sa pocikavat, ale zjavne to jej mozog v spanku este stale nie je schopny ju zobudit...

daffodil3007
31. júl 2023

@dada281185 ahoj, nečítala som diskusie predo mnou, ale u mojich oboch bab som to robila tak, ze keď už istú dobu nepotrebovali plienky cez deň, tak na noc som nedala. Jedna kamarátka psychologička mi poradila, že to takto skúsiť, že dieťa je múdre, že ak vie, že má plienku, tak sa vyciká, ak nedáš, tak vydrží. U mňa to za fungovalo u oboch, aj keď vždy predtým mali ráno plnú plienku, ale skúsila som a super. Max prvú noc sa pocikali, inak nie. Takže skús tento spôsob.

sofia1979
31. júl 2023

@dada281185 ja mam 4rocnu večer dám vycikat a v pohode uz rok ale zase to nesúr on sám to zisti a bude pripravený

laurikalalinka
31. júl 2023

@dada281185,večer predtým než ide spinkať na wc s keď vy idete spať,skúsiť zobudiť a tiež wc,ráno,hneď keď vstane wc,ja som to robila s nočníkom,dcéra na 2 roky,nemala ani v noci plienky,odnaučila sa cez leto

tramtada31
1. aug 2023

Podla mna tomu rodic môže pomôcť. My sme budili deti a dávali cikat v noci. Potom sa naucili chodit cikat v noci. Keby sme ich celu noc nechali v plienke, tak sa podľa mna neodplienkuju doteraz.Obe boli odplienkovane na noc pred 2,5 rokom.

zuzanaete
1. aug 2023

@tramtada31 Ver tomu, ze to nie je zasluha rodicov. Je veeeela rodicov, ktori skusaju vsetko mozne a nic nepomaha, lebo dieta ma nadalej tvrdy spanok a zaroven telo neprodukuje dostatok hormonu na znizenie tvorby mocu pocas spanku. U vas sa proste deti zacali budit na plny mocovy mechur. Proste ich telo v niecom dozrelo. Nebolo to vdaka vasmu budeniu.

tramtada31
1. aug 2023

@zuzanaete tiež to nebolo zo dňa na deň. Ak by sme deti nedávali v noci cikavat, tiež sa nezobudia a pocikaju. Ale logicky, ak si dam tu namahu, dieta sa nemá prečo pocikat cez noc, ak má prázdny mechur

elmivelmi
4. aug 2023

@dada281185 Tak musis budit v moci okolo 11 dat vycikat a spat dalej.Do rana by mal vydrzat potom.