Pedagogická poradňa u predškoláka s odkladom

katkka08
7. jún 2020

Žienky prosím vás, ktorá máte doma predškoláka a má dieťa odklad a začali ste chodiť do pedagogickej poriadne, čo ste pri prvej návšteve zaškrtli , či súhlasíte aby vedela o návštevách aj škola ,alebo nesúhlasíte. Prosim neviem má to vpliv pre budúcnosť môjho syna.

matus7030
7. jún 2020

@katkka08 nie som mamička predškoláka, ale učiteľka prvákov, resp. 1 stupňa. Myslím si, že pre dieťa je prospešné, aby učiteľ vedel a problémoch dieťaťa. V dnešnej dobe nie je odklad a ani poruchy učenia, či správania žiadna hanba a už vôbec to nie je ojedinelé. Učiteľka môže využiť iné metódy, individualnejsi prístup, ak vie , že dieťa ma nejaky problem. Neviem čo konkrétne vy riešite, ale možno budete aj tak časom riešiť v škole integráciu. A v tom prípade škola tak či tak vie o návštevách v CPPPaP. Držím palce

hipuska
7. jún 2020

@katkka08 dala by som nesúhlas, a vždy sa môžeš rozhodnúť o čom budeš informovať prípadnú triednu ty. Ak bude dobra triedna tak je fajn keď vie o "probléme" aspoň bude vedieť zvoliť prístup. A že má odklad, škola predsa bude vedieť

katkka08
autor
8. jún 2020

@matus7030 čo znamená integráciu,mi máme zaostávanie grafomotorickéj zložky, porucha reči ž,š,č sme začali chodiť k logopedičke

katkka08
autor
8. jún 2020

@matus7030 Prepáčte chcete povedať, že deti ,ktoré majú odklad sú integrované, že ho už učitelia tak automat. berú, že je nejaké iné

matus7030
9. jún 2020

@katkka08 dieťa, ktoré má odklad vôbec nemusí byť integrované. Nikde som nič také nenapísala. Ak normálne všetko zvláda (na jednej strane vzdelávací proces, na druhej strane výchovný proces), neriešim či prišlo o rok neskôr, alebo nie.

matus7030
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkka08
autor
9. jún 2020

@matus7030 viete ako som sa zľakla, že som mu poškodila

sebastianmichal
10. jún 2020

Ja mam predškoláka este len riešime ci bude mat odklad a spec.pedagogicka odporúča povedat buducej ucitelke o provleme dietata integracia nie je nic zle iba pomoze dietatu a nemusi ju mať nam odporúča skusit ako mu to pojde 3mesiace a ak by bol problem dali by sme integraciu