Plač v škôlke

7. mar 2024

Ahojte .. chcem sa poradiť .. alebo skôr vyžalovať .. dcérka mala odklad chodí druhý krát do predskolky .. teraz v septembri pôjde do školy .. tento rok od začiatku roka bola v januári dva tyzdne .. vo februári bola v škôlke iba týždeň lebo tri tyzdne bola doma chorá .. no len ako nastúpila týždeň ešte ako tak .. len teraz už druhý týždeň chodí do skolky s plačom , doma a po ceste do skolky nič ani keď sa prezuva len keď vojde do triedy začne plakať .. od začiatku školského roku pekne chodila , neplakala .. včera mi vravela keď prišla zo skolky že uvidím ako pôjdem ráno či vysmiata alebo budem plakať .. ja mám pocit že mi to robí normálne naschval .. ja už neviem ako ďalej , aj jej dohováram , kúpim jej prekvapko kým je v škôlke a nič aj tak chodí kazde ráno s plačom … asi týždeň -dva dozadu mi povedala že spolužiačky ju obsadili na stoličke a od vredy ma taky blok , deti sa s ňou hrajú , majú ju radi veľmi , ale ona sa im akoby tak stráni .. od septembra do decembra problém nebol .. utekala so spolužiačkou za ruku po predu , teraz stále len mne ruku a spolužiačku ani nechce za ruku chytiť nič .. podľa mna to je odvtedy ako tam bol problém s tým obsadením stoličky … odvtedy mi každé ráno place … čo si o tom myslite ?

simona20201309
7. mar 2024

Ty si doma, alebo chodíš do práce?

autor
7. mar 2024

@simona20201309 som doma …

autor
7. mar 2024

@simona20201309 učiteľka mi povedala že to koli tomu že dlho doma bola že si zvykla byt doma ale aby takto plakala jazde ráno .. podľa mna tam musí byt čosi iné ..

simona20201309
7. mar 2024

Tak dcérka jednoducho skusa . Je už staršia, múdrejšia a zrejme by veľmi chcela ostať doma s tebou. Skúsila si jej dat najavo ze ,,poplac si, keď ti je smutno, ale bohužiaľ nič tým neporiesis?"
Nesmieš dat najavo, že si z toho rozhodena. Bud sebaista a silná.
Ja mam také skúsenosti, že rodicia to najprv veľmi riešili, trápilo ich to... ale časom ich do doslova prestalo baviť, boli z toho už unavení a rezignovani. Práve vtedy akoby utalo. Keď dieťa pochopilo, ze už to divadielko na rodiča neplatí, prestalo s tym

jana005
7. mar 2024

Môj syn išiel až teraz do škôlky ako predškolák a neplače.
Na začiatku sme síce bojovali, ale iba doma, v škôlke sa držal, veď je predsa veľký, nemohol plakať.
Teraz išiel do škôlky po troch týždňoch a bolo to v pohode.
Aj keď stále povie, že nechce ísť, ale ide bez problémov. On tam je však len doobedu, možno aj toto robí veľa.
Ale deti si niekedy urobia nejaký blok, kľudne to môže byť aj z tej stoličky. Ona si nevie sama vyriešiť problém, tak radšej nechce ísť vôbec do škôlky.

autor
7. mar 2024

@simona20201309 práveže ja krava som jej aj povedala že keď place v tej škôlke že ma potom nič nebavi , a že doma potom nás ňou rozmyslam ako sa tam ma

simona20201309
7. mar 2024

6r by ti už podľa mňa vedela povedať, čo sa stalo.
Môže to byť tým, ze keď dlvela marodovala, tak kamošky v triede ju možno vyclenili z kolektívu. Toto by mohol byť dôvod na to, ze tam nerada chodí.
Ja by som vyskúšala sa jej možno menej pýtať, a menej to riešiť. Možno sama začne hovoriť.
Už len 4mesiace a bude veľká školáčka, tak nech to nejak vydrží.

autor
7. mar 2024

@jana005 presne ten blok … chodíme s tou jej spolužiačkou každé ráno tým istým autobusom .. predtým keď jej to nespravila sa tešila do skolky prišla som po ňu , vola vysmiata a teraz .. uteká ku mne teší saa že ide domov .. ( predtým ako jej to neurobila s tou stoličkou tak s ňou bežala po predu do skolky , teraz jej ani ruku nechce dať ani si sadnúť k nej v autobuse .. podľa mna to ona pokazila ta spolužiačka )

simona20201309
7. mar 2024

Nie si krava 😀
Skúšame všetko možné len aby sa naše deti netrapili. Skôr jej skus vysvetliť, že máš doma veľa prace a musíš toho cez deň veľa stihnut. Doma jej rozpravaj co si všetko robila, a ze ako dobre ze bola v škôlke lebo by si na ňu vôbec nemala čas....
Neviem aký máte vzťah, či je taka ze povie všetko, alebo ci v sebe dusi?

autor
7. mar 2024

@simona20201309 práveže nie , keď prišla po tých týždňoch do skolky , tešili sa deti , stiskali ju , objímali , že dlho si tu nebola , konečne si prišla .. toto je odvtedy ako sa to stalo s tou stoličkou .. taky blok .. aj teraz keď place prídu k nej postiskaju ju .. teraz ako sú v predškolke , tak pôjdu aj do školy

simona20201309
7. mar 2024

Neomozes z toho obviňovať spolužiačku.... možno to bol len spúšťač. Musí sa vedieť v Ilzivote vyrovnať s takými situáciami. Ber to ako školu života. Nech sa s tým naučí vysporiadať čím skor

jana005
7. mar 2024

A nemôžeš tú spolužiačku zavolať pohrať sa ku vám?
Možno by to pomohlo

autor
7. mar 2024

@simona20201309 vie povedať , stále sa jej pitam , a stále to iste .. že ju podsadila

autor
7. mar 2024

@simona20201309 hovorím jej , že by sa pri mne nudila , že ja mám robotu doma , otec v práci a že ona tiež musí do škôlky chodiť , že to je jej povinnost

simona20201309
7. mar 2024

A nevie sa obrániť? Ze je to moje miesto?
Možno im učiteľka zmenila sedenie, keďže dlho nechodila. Nemôžeš ešte ty z toho robiť vedú. Potom je jasne, ze to tak prežíva aj ona. Normálne jej vysvetli, že to je úplne jedno kde sedí. Pýtala si sa, s kým sedí teraz? Možno je to ešte lepšie miesto. V škole ich tiež môžu presadzat často. Je to hlúposť aby ju takto rozhodila jedna stolicka. Je predskolacka s odkladom. 3r dieťa by som ešte pochopila

autor
7. mar 2024

@simona20201309 ona je strašne citlivá .. po chlapovi .. jej staci malo a ma taky blok .. Noo povie mi ale musím z nej všetko ťahať .. ona ako sme sa presťahovali chodila pól roka do onej skolky lebo tu neboli miesto .. tam jej jedna robila zle , kopla ju , skrabala.. chudiatko mi to povedala asi týždeň pred koncom školského roku .. tiež tam chodía s plačom

leadan
7. mar 2024

Rozprávala si sa s učiteľkou, či plače aj v triede? Alebo ako sa správa počas dňa keď je v škôlke? Treba hodiť reč s učiteľkou, povedať jej o probléme ktorý máte a učiteľka do toho môže zasiahnuť veľmi pozitívne 🙂

autor
7. mar 2024

@leadan keď som prišla začiatkom minulého týždňa pre ňu , mala až take oci opuchnuté červené , uplakané , pitala som sa učiteľky , povedala že iba trosku pomrnkala .. rozpravala som sa s ňou o tom , povedala mi ze ona si mysli ze toto robí koli tomu ze bola dlho doma somnou ale ona sa do tej skolky veľmi tešila , teraz mi povie len ze : ja nechcem ist do skolky , nech už som doma a tak ..

1mina
7. mar 2024

Keď bola dcéra prvý rok v škôlke - až ako 4 ročná išla, zvykla ráno plakať alebo doma skúšať že nechce ísť a podobne. Ja som jej hovorila že kým je v škôlke robím doma samé nudné veci ktoré ona nemôže - umývam zachod, vynasam smeti, umývam zem, varím obed 😂 aby sme mohli poobede už tráviť čas spolu, a že ona si oveľa viac užije ten deň v škôlke zatiaľ ako doma pri týchto činnostiach. A že do škôlky pôjde či bude vystrajat ráno či nie, či by jej nebolo lepšie tam ísť dobrovolje a pekne sa hrat 😀😉U nás to celkom pomohlo, možno skúste jej to aj tak vysvetlit, ak ju napadlo že to že ste doma smutná môže.zabrat. Jedine teda zistiť či jej nikto nerobil zle atď. Moja ako vedela vystrajat, tak teraz chodí strašne rada do škôlky, skôr sa rozplače keď ochorie a zistí že bude doma 😂

autor
7. mar 2024

@leadan vravela učiteľka že neplakava .. ja tomu nerozumiem teda že dnes len vošla do triedy a začala plakať

simona20201309
7. mar 2024

Nerob z nej chudiatko. Ublizujes jej. Neuc ju postaviť sa hneď do role obete a chudiatka. Nauc ju brániť sa. Prečo ti to povedala až na konci školského roka? Ja som učila dcéru od 2r ze ak jej niekto ubližuje, robí zle, okamžite mi to musí povedať... alebo mne, alebo ockovi, alebo niekomu komu verí. Odporúčam ti kúpiť,,Moje telo patrí mne". Pomôže ti to trosku zorientovať sa v tom, ako treba učiť dieťa k sebaucte, základné informácie co robiť, ak mi niekto ubližuje...a vedieť odhaliť včas, ak sa deje niečo zlé.
Ja toto čítam dcérke niekoľko krát v priebehu roka a naozaj už ju ovláda skoro celu naspamäť.

autor
7. mar 2024

@1mina ja jej aj tak rozprávam .. že sa lepšie zahrá s kamoškami kým ja upratujem a varím doma a jed príde že trávime čas spolu .. v predchádzajúcej škôlke jej robila jedna zle , v tejto je už druhý rok , minulý rok zas že ju spolužiak chytal za cikulu , to sa potvrdilo , aj dcérka učiteľke povedala a keď to sledovala tak naozaj pri hre keď sa hrali na doktora .. potom už učiteľka stopla hru a poslala chlapca hrať sa inde ..

simona20201309
7. mar 2024

Ja by som ucitelke verila, že lwb pomrnka. To ze plače len ráno, keď vchádza do triedy, to je úplne bežné. Skoro všetky deti prestanú hneď, ako sa za rodičom zatvoria dvere.
Ak by naozaj plakala celý deň, učiteľky by to určite s tebou riešili, pretože to ruší celú triedu.
Ved skus zájsť za psychológom, určite ti dá odbornej sie rady ako my

mili2016
7. mar 2024

My sme mali niečo podobné, aj keď som sa ho vždy pýtala že či sa niečo deje nechcel mi to povedať na koniec sme zistili že bol problém v učiteľke . Dospelo to až do takej mieri že sme s malým museli ísť k psychológičke. Učiteľka bola presvedčená že synček má nejakú diagnózu že to není ,, normálne,, aby bol taký samotár. S manželom sme si mysleli že možno bude adhd, ale proste on je taká povaha doma živé dieťa v škôlke utiahnutý. Pochodila som sním polku republiky kadejaké vyšetrenia a všade mi povedali že je v poriadku . Nakoniec sa nám priznal že sa bojí učiteľky ktorá na ňom evidentne sedela. Našťastie je už školák ale na škôlku spomína ako najhoršie obdobie... Musíš nejako prísť na to čo trápi tvoju dcérku aby si jej pomohla problém vyriešiť

autor
7. mar 2024

@simona20201309 ja jej aj stále hovorím .. keby hocičo , sme tu pre teba , aj učiteľka v škôlke , ja , ocko .. my ta lubime a budeme ti vždy veriť , s hoc akým problémom príd za nami .. aj som jej povedala že nabudúce nech obsadí ona ju a nepustí ňu , nech si to tam nepripúšťa , že sa nič take nestalo .. ona je taká citlivá a zo začiatku si to radšej nechávala pre seba , teraz už aj povie ..

autor
7. mar 2024

@mili2016 ona ma tieto učiteľky rada , tam bude problém podľa mna že dostala taky blok na tu spolužiačku .. hovorila som o tom aj s jej babkou a povedala že sa s malou porozpráva nech sa jej ospravedlní , že take veci sa nemôžu robiť , dnes som s ňou domov nešla , rátal sme sa nemali kedy porozprávať

autor
7. mar 2024

@mili2016 snažím sa , rozprávam sa s ňou stále , rozprávam jej že deti niekde nemajú dobrú náladu , ani ty niekedy nemáš dobrú náladu je to úplne normálne , že si to tsk všetko pripúšťať

kamlicek
7. mar 2024

u nas plakali aj na dalsi skolsky rok aj ked boli predskolaci, no jednoducho skusali stale. a to nehovorim ked boli doma ze chori nejako dlhsie, no koniec.kamoska takto bola dlho doma co nemohla najst pracu a teraz ked ju uz konecne ma tak jej 5 rocna mala vymysla ako tam nechce spat a ako sa jej nechce vstavat atd. vydrzte to, ono to prejde, ucitelky si maju dat vediet rady, od toho tam su. 😉 a skus sa mozno nie rozpravat ale rozosmiat ju, dosteklit apod. alebo vzdy nieco za odmenu nejaku malickost nech si najde v skrinke

autor
7. mar 2024

@kamlicek ja som bola minule na nákup kúpila som jej tanier taky pekný detsky , pohár aj zajaca sošku ona ma rada keď niečo dostane , keď jej niečo kúpime

kittykat22
7. mar 2024

Pre tieto citlive deti pomaha ked po ne chodis po obede. Mala som to iste. Chodila som po obede a nebol problem. Nechat tam dieta dlhsie nehrozilo. Ale bolo to take tancovanie na lade. To vies, ze som dostavala horom dolom ze so mnou decko toci a neviem co vsetko. Ale videla som, ze to tam nie je dobre. Zlomilo sa to v 1 triede. Pretoze pol dna sa sedi, vsetko riadia ucitelky a syn sa citi v bezpeci. Tieto deti nemaju radi nepredvitatelne situacie - su v strese a tazko sa preasaju cez konflikty., V druzine rad zostal lebo sa mohol pohrat 2hodiny. Dokonca nechcel ist domov.
Je velmi tazke mat doma precitlivele dieta. Oni vsetko tazko znasaju, tazko sa prenasaju cez veci a nechat ich niekde sa trapit - trpia. Treba najst rovnovahu v skolke a schopnosti preniest sa cez veci. Niekedy je byt rodicom takeho dietata fakt ako za trest.