Keď dieťa v škôlke plače

eli263
16. okt 2023
Používateľ eli263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eli263.

Ahojte mám 4 ročnú škôlkárku nastúpili sme od septembra do škôlky ráno keď vstávame do škôlky je všetko v poriadku oblečieme atď a ako prídeme do škôlky už začne plakať a nechce vojsť do triedy neviem čo mám robiť musí ju niekedy učiteľka odo mňa odtrhnúť aby som mohla odísť ked prídem poobede pre ňu je všetko ok neviem

beata_k
16. okt 2023

@eli263 Musis len pockat kym si nezvykne.

anjelicek26
16. okt 2023

Nuz nic, skuste aby ju vodil muz, tam tie deticky take sceny nerobia... pokial nereve aj v skolke hodiny po odchode a je to vyslovene len o luceni, tak to chce cas. Maloktore dieta dobre znasa, ked mama odchadza, hlavne, ked s nou bolo roky 1 na 1 doma a nikde ho nenechavala... navyse je len oktober...

danyelia
16. okt 2023

Ahoj, to časom prejde...nič nerob, normálne sa s ňou rozlúč a odíď, predtým jej vysvetli, že musíš ísť do práce, ale poobede pre ňu prídeš. Plačom len ,,skúša,, či Ťa neobmäkčí a nezoberieš ju domov, ale to robia skoro všetky deti. Len vydrž a ona si zvykne...

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1mina
16. okt 2023

Ako pise
@anjelicek26 neverili by ste ako niekedy pomoze ked vozi muz a nie mama. Aj moja robí pri mne uplne ine dramy ako pri nom. Ale celkovo potrebuje si zvyknut, plakat deti rano v satni som videla bezne aj u predskolakov.

kate_cs
16. okt 2023

@eli263 môj syn mal toto isté na začiatku. Prvé dňa dni veľký plač. Ale nemá ešte ani tri roky. Doma dobre a ako sme sa išli obuvat, tak veľký plač. Mne pomohlo obrátiť to na žart.
“Matúško, dnes prídeme do škôlky bez plaču, povieš tadááá a pani učiteľka padne na zadok!!!” Ešte som pri tom gestikulovala a naozaj padla na zadok. Najskôr smiech cez slzy. Každý deň takto až jedno ráno neplakal a povedal “ja tadá!” A utekal do škôlky so smiechom. Odvtedy každé ráno urobí pani učiteľke tadá a ešte aj rozhodí rukami, ale neplače 😀

mikella912
16. okt 2023

Moja tiež plače medzi dverami neriešim to viem,že za chvíľu bude dobre to len ten moment medzi dverami,inak sa tiež do škôlky teší 😊zvykne si

alienkaaa
16. okt 2023

Skúsila by som sa dieťaťa pýtať, ako bolo v škôlke, čo robili, s kým sa hralo atď, možno z neho niečo vyjde, čo odhalí problém. A keď nie, tak sa ho spýtať, či si pamätá že ráno plakal, a že prečo, čo sa mu tam nepáči, čoho sa bojí,...a potom to dieťaťu vysvetliť, keď budeš vedieť, kde je problém. Často sa stáva, aj môj to tak mal, že sa deti boja, že rodičia po nich neprídu, nebodaj keď sú poobede vonku, alebo sa spájajú triedy atď. Ja som mu vysvetlila, že ho vždy nájdem, že pozriem aj von, aj dnu, do každej triedy, ale bez neho neodídem a vždy ho nájdem. A usmial sa na mňa, pokýval hlavou a dobre 🙂 A keď povedal, že mu je za mnou cez deň smutno, povedala som, že aj mne za ním, ale musím ísť do práce tak ako on do škôlky. Ale že vždy keď mu bude smutno, tak nech si pomyslí, že na neho myslím. A vtedy sa tiež usmial, prikývol a dobre. Vyskúšajte, hlavne dať dieťaťu najavo, že vám na ňom záleží a nie, choď a hotovo. Aj ja to tak mám, keď sa s niekym pekne rozlúčim, je to oveľa príjemnejšie, keď v nejakej zlej nálade a emócii, potom to mám v sebe akoby niečo nedoriešené, nepekné, smutné. Aj s mužom keď ráno odchádzame od seba nevrlí, tak mám celý deň smutnú náladu,a naopak 🙂 Držím palce

tamtumdo
16. okt 2023

Skúšali sme všetko možné....presne ako opisujses...ešte sa aj obul.do papuciek,ale ako mal ísť zaprel sa medzi dvermi....a kričal,reval o život....každé jedno ráno,celý prvý rok ho musela učiteľka trhať z rúk,ťahali ho dvaja ako sa.zaprel v zárubní....hrozné to bolo....učiteľky hovorili,že ešte ani nestihnete byť pri aute a už je po pľaci,celý deň je veselý,hraje sa zapája sa,všetko je v poriadku....že tiež nechápu tie ranné cirskusy....že neplače ani päť minút...čiže tak...ešte sme každý deň zo škôlky nosili papučky naspäť domov,lebo on tam zajtra nepríde...pritom že bezproblémové veselé dieťa....len tie rána že to už mal svoj rituál😂😂😂teraz keď sa spätne na to pozriem je mi smiešne,ale vtedy nebolo mi všetko jedno....robil to.len prvý rok...ale lady jeden deň..sa zaprel v tej zarubni s hrozným revom...poobede išiel veselý,hovoril čo robili,ako sa hral...no len tie papučky v ruke 🤷

zuzkaa1991
16. okt 2023

@eli263 moja ma 5.5r a mame to stale ;) chodi od 2.5r do.skolky...nelucit sa dlho rychlo prezliecť supnut do trieddy ano mrzi ma to ale viem ze je ok...len chybam.jej....posledny týždeň je viac citliva stale opakujeme ze prideme.po nu ze musime ist do prace...je krátka doba na zvyknuti3 je velka ;) ak postupne sa pridáva do aktivít tak to je dobr3 ;)

siska53
16. okt 2023

@eli263 to je normalne...nasa nam.toto robila celu skolku.. rano ju vsdy odtrhavali, lebo aj plac.. a po mojom odchode sa ukludnila a vsetko ok.. toto iste robila cely prvy stupen vzdy po dlhsom prerusnei skolskej dochadzky a po vikende.

zorkahorka
20. okt 2023

To je uplne normalne, hra to na teba, na tvoje city. Ked sa zavru dvere a je medzi detmi, vsetko je ok a neplace. Zazivam to od zaciatku septembra. S druhym synim, takze viem...