Poraďte škôlku v Piešťanoch

maranat
11. jún 2012

ahojte maminy, vedeli by ste mi poradit nejaku dobru skolku v Piestanoch?
Dceru mam prihlasenu od septebra v jednej skolke pri PN, no nie som s nou moc spokojna, predsa len tie dedinske skolky su na trosku slabsej urovni, takze to beriem ako docasne riesenie.
Viete o nejakej dobrej skolke v pn? pripadne o skolke, s kt. ste neboli spokojne?
dakujem za tipy 🙂

vanulienka
5. sep 2012

teraz uz neviem ci spomenula zakon alebo sa podla takehoto systemu riadia viacere skolky..ze idu od najstarsych a po max.pocet v triede...len mi to pripomina skor detsku hru ententiky dva...a ty hybaj s kola von.. :(

@trixi nevies kolko je povoleny max.pocet v triede?pretoze som citala ze niekde sa ich tlaci az 27 deti v triede..

jaruska6
5. sep 2012

@trixi Ahoj, môj malý už cca pol roka chodí do jasličiek v PN.Od septembra 2013, by mal niekde nastúpiť do MŠ, asi najbližie nám bude na Staničnej.Aké sú vlastne tie podmienky na prijatie dieťaťa do škôlky?Kedy treba dať prihlášku?Môžeme si dať prihlášky aj do viacerych škôlok v PN?Ďakujem za info, moc mi tým pomôžeš, keďže vlastne tiež nie som Piešťanka, prisťahovala som sa pred 4rokmi zo stredného Slovenska. 🙂

isabella_fly
5. sep 2012

kocky ahojte, ja vas prosim o rady, keby som chcela aby dcerka o rok sla do skolky, tak co teraz vybavovat? dopredu nejaku ziadost, alebo staci ist az na zapis? sak som z toho jelen, tak vobec neviem ako treba postupovat a keby to aj k dalsiemu roku nevyslo, ale aby som aspon vedela o dalsi rok urobit vsetko pre to aby mi malu aspon niekam vzali, vdaka za kazdu radu

trixi
5. sep 2012

@vanulienka ahoj, teraz zvysili pocet na 26. Ked isiel Matej do skolky tak ho neprijali lebo vraj bol 25. a mohlo byt v triede len 24 deti. O 2 roky je zaujimave, ze uz moze byt 26 deti. V nejakej skolke pri PN je vraj 36 deti 😲 . Skolky v PN to je kapitola sama o sebe.
@jaruska6 skolka na Stanicnej je vraj velmi dobra skolka. Chodili tam obe deti pani prednostky a bola velmi spokojna. Aspon tak mi to hovorila osobne.
@isabella_fly
Co treba robit? Davat pozor kedy sa davaju prihlasky do skolok v PN. Je to vzdy niekedy vo februari. To sa skocte opytat do skolky kde chcete dat dieta. Ano, mozete si dat prihlasku aj do vsetkych skolok ale je to zbytocne, pretoze sa vsetky riaditelky aj tak stretnu a robia umiestnovanie deti. Takze tam sa tie prihlasky stretnu. Ake su podmienky? Prednostne su prijimane deti do predskolskej pripravy, potom deti, ktore maju v skolke surodenca, potom deti, ktorych rodicia-matky pracuju, a ked ostanu volne miesta tak ostatne deti- deti, ktorych maminy su na materskej, v domacnosti. To je vsak cista teoria, pretoze dolezite su znamosti a tak su prijate deti aj z okolitych dedin, ktore ani v meste nemaju trvale bydlisko, deti, ktorych maminy su doma a pod. Este aj trvale bydlisko v PN je podmienkou (zasa teoreticky).
V PN su vlastne 4 riaditelky, kazda ma pod sebou 2 skolky- napr. Ruzova a Dubceka, Stanicna a Zavrety kut, Valova a Detvianska a A. Trajan a 8.maja. Tak to bolo pred 2 rokmi. A este je tu odbor skolstva na Mestskom urade.

vanulienka
6. sep 2012

@trixi v jej starej triede je ich 22 a aj v jej novej triede je ich 22. a v najstarsej triede kde su 5 rocny 24..nechapem naco mi ju brali minuly rok ked zrazu tento rok uz medzi tie deti nepatri pretoze je najmladsia...aj ked sme si vedomi ze mozno bude opakovat predskolsku ale pre nu je lepsie ked bude zo starsimi co su v rovnakom veku ako s mladsimi..

jaruska6
6. sep 2012

@trixi Ďakujem a trvalý pobyt stačí ak má len dieťa, alebo je lepšie keď ho má aj matka?Dúfam, že tatino nemusí, lebo s tým by bol u nás problém.Zatiaľ máme všetci traja v PN prechodný pobyt, ale kvôli škôlke budem meniť trvalý pobyt sebe aj malému, som pracujúca matka, myslíš, že to bude stačiť?Ešte raz ďakujem za ochotu a hl.za info.Pekný dník 🙂)

bourdka
23. jún 2013

ahoj dnes je to v sunny day vyborne siice sa vari sa dalej na skole ale strava je už prisposobena drobcom uči sa tri krat do tyzdna angličtina deti vela vedia a je tam kludna atmosfera

bourdka
23. jún 2013

ahoj dnes je to v sunny day vyborne siice sa vari dalej na skole ale strava je už prisposobena drobcom uči sa tri krat do tyzdna angličtina deti vela vedia a je tam kludna atmosfera

kolinia
23. júl 2013

@bourdka ahoj, premyslam nad skolkou sunny day, mala ma zatial 21 mesiacov, no chcem, aby si zacala pomaly zvykat, lebo je mamin prisavnik, trosku sa toho obavam, no chcem pomaly od 2 rokov zacat, takze je to tam fajn? Cenovo to ako vychadza, tak ako je v cenniku?

abbey1
23. júl 2013

@kolinia my sme boli pozriet,ale som sklamana.Priestory dost osumele,v triede chladno ajedalnicek nevyzeral vhodny pre tak male deti. Pracu uciteliek si nedovolím hodnotiť, ale naozaj ma to neoslovilo.

kolinia
24. júl 2013

@abbey1 hmm v triede chladno cez leto ci v zime ste boli, ze sa nekurilo? No neviem teda, musim to tam omrknut, jedalnicek sa ani mne prilis nelubi, no uvidime, popripade bude jest len polievky a doma jej navarim, no moja uz papa relativne vsetko. Skor ma praveze zaujima postoj a starostlivost k detom, tak preto zistujem, uvidim co a ako, lebo mala je taky moj prisavnik a teda chcem zacat pomaly a skusat, radsej tam, kde je menej deti.

jumca
29. sep 2013

Maminky, prosim poradte mi zo skusenosti ktora skolka je dobra z okolia Pn, nie priamo v Piestanoch.... Dakujem za kazdy tip a skusenost

shaker
9. mar 2014

Ahojte,

viete mi prosim niekto nieco povedat k tymto skolkam?

Detvianska
Zavrety kut
Povazska (Dicova)
Valova

ak tam mate svoje dietko alebo niekto koho poznate, rad by som vedel skusenosti, vyberam si totiz prave z tychto styroch

Dakujem!

abbey1
9. mar 2014

@shaker Ja môžem len na Zavretý Kút. Neter tam má dcérku a sú veľmi spokojné. Robia pre deti karneval a podobné aktivity, malá má dobré pani učiteľky. Ešte neriešili žiadny problém, dokonca si zo zdravotných dôvodou môžu nosiť svoju stravu.

lovesista
4. nov 2014

@bourdka @abbey1 @kolinia ahojte, prosim vas neviete kolko stoji strava v Sunny day? na nete maju v cenniku len tuto info:
Celodenné ( 8 hodín ) - 12 Eur
Mesačné 170 Eur po zľave
Cena za obed nie je zahrnutá

tiez nechapem ako pridem ku zlave a teda kolko je cena mesacne bez zlavy 😅

kolinia
4. nov 2014

@lovesista to je tam na zahradnickej? Ja teda neviem, myslim si, ze to bola cena uz aj so stravou, no moju malu som snad po 4 dnoch dala odtial prec, nie je to tam dobre, resp. nebolo, ked som ju tam davala, neviem, co sa zmenilo, no ucitelky nezvladali, bolo to tam dost chladne a zatuchnute, nedokazali uspat deti, odporucam inu skolku, kamoska ma na Topolovej ulici, vola sa Katka Galova a je to tam super, je to v rodinnom dome a stoji to 14eur aj so stravou na cely den - vola sa to U nás doma....

bourdka
5. nov 2014

@kolinia Chichichi vsetko je tam zle, ale prave u tvojej kamaratky vsetko skvele? To len taky pocit z tvojej spravy...

kolinia
5. nov 2014

@bourdka no mozno to tak vyznelo, ona ani tak nie je moja kamaratka, ako znama, no mala som moznost skusit obidve a teda ako vravim, bolo to pred rokom a vtedy to tam bolo hrozne, malú by som ta veru nenechala, tu je to take ozaj, ze utulne ako doma a ona ma ozaj respekt, ma to v sebe, decka zboznuje a oni ju tiez....tot vsio

bourdka
5. nov 2014

Ja mam malu prilezitostne v Sunny, kedze je este krpata chodi to tam okukovat a som spokojna, ciste, teple a v pohode uspate deti 😉 kamaratka ma v tej druhej a tiez je spokojna... @lovesista @kolinia

lovesista
8. nov 2014

@kolinia ahojte, dakujem za nazaory 🙂 @bourdka teda v tom Sunny day stoji kolko cely den aj so stravou?

lusja
2. dec 2014

Ahojte. Mate niektora skusenost so skolkou na Detvianskej v PN? Maly mi tam vcera zacal chodit... tak este rychlo hladam info, lebo vraj ich ma najhorsia ucitelka v skolke ☹

lusja
2. dec 2014

@shaker pre aku skolku si sa nakoniec rozhodla? my sme na Detvianskej, kamos mi vravel, ze v Zavretom kute velmi vela deti a nemaju na ne cas...

mariannax
6. júl 2016

Ahojte dievčatá, aké máte skúsenosti so škôlkou na Trajane a na 8. mája? Ktorú by ste odporučili? Ďakujem za odpovede 🙂

marianna1985
11. júl 2016

Ahojte, rada by som vas pozvala do novej skupiny piestanske skolky. Je nas tam zatial malo, ale verime ze k septembru sa rozrastieme....
https://www.modrykonik.sk/group/8667/

petra735
22. okt 2022

Ja odporúčam škôlku Valovú. Veľmi dobre pani učiteľky, jedlo a detičky sú tam milé...
Ak nie ešte môžem odporučiť škôlku zavretý kút, čo máš aj pri ZŠ Mojmírovej takže keď bude staršia a prípadne budeš mať ďalšie detičky mohla ju dať do školy oproti, a prípadne ak plánuješ detičky do školky... Podľa mňa výhoda mať školku aj školu pri sebe 👍 obidve aj ZŠ aj MŠ ti odporúčam 🌟