Pred nástupom do škôlky

viliama
29. mar 2014

Dokážu si vaše trojročné deti pri nástupe do škôlky zapnúť zips na bunde, pozapínať gombíky alebo obliecť čiapku? Aké majú problémy pri obliekaní? Poradíte mi? Ďakujem,

pribinak
29. mar 2014

To co si napísala, niekedy nedokážu ani 5 roční škôlkari, krpcom pomáhajú učiteľky, skolnicky, upratovačky, aspon v našej MS to tak je
U takýchto malých je úspech ak sa aspon oblečú do svojich veci

dendy1
29. mar 2014

@viliama Presne ako píše @pribinak netreba dopredu stresovať ani seba ani dieťa. Nič nepokazíš ak budete pomaly doma trénovať, ale nie na úkor psych. pohody vás oboch 😀
Mňa sa učiteľka pýtala či vie čo je to tričko, lebo jej namiesto toho doniesla zo skrinky tepláky 😀 😀
Učiteľka si buď nevšimla, že tá moja malá sa za každú cenu jaší a predvádza a vtedy nepočúva vôbec, alebo len prvé dve slová max. Alebo ju vystresovala, malá ju moc nemusí. ... Ja viem svoje a to mi stačí, len sa môžem nad tým usmiať 😉

katren
29. mar 2014

@viliama ciapka a zips ano, gombiky nam robia este problemy....😉

adelusha
29. mar 2014

Moj syn bude mat v juni 4 roky, uz chodi druhy rok do skolky, gombiky trenujeme par mesiacov, uz mu to celkom ide, ale aj tak sa mu niekedy nedari alebo nechce, hlavne ked je uz vecer unaveny. Zipsuje sa uz davnejsie, ale kedze v tomto veku maju deti este pomerne kratke rucky, ked ma dlhsiu alebo hrubu bundu, obcas nevie trafit konce zipsu do seba a pyta si pomoc. Ako uz pisali ostatne baby, dolezitejsie je aby si deti poznali svoje veci a niekto im uz do nich pomoze 🙂

mata1001
30. mar 2014

Tak moj pri nástupe do skolky nezvladne absolutne nič, lebo taaaaak strasne place, ze mm ma co robit aby ho obliekol a dotiahol do skolky. Neriesi ziadne zipsy ani gombiky .ale ked ideme von tak odpoved na tvoju otazku nie nevie si zapnut zips ani gombiky a nevie si obliect ani pulover cez hlavu. Vie iba ponozky, papuce,topanky, slipy, nohavice, ciapku.

lencika
30. mar 2014

ahoj z vlastnej skusenosti mam 3 rocnu doma, ta sa vie sama obliect, obut, ciapku si da sama, ale gombiky a snurky to si nevie vobec sama a samozrejme vsetko ako sa jej chce robi

kvetinka245
30. mar 2014

nebojte sa, učiteľky pomôžu. Aj keď určite by prijali, keby takú prevažnú vätšinu z toho už deti zvládli aj samé. Ono sa učiteľky riadne zapotia, keď sa s deťmi chystajú von a potom späť do škôlky, hlavne v zimnom obdoby. Takže, každopádne to s deťmi skúšajte, nech toho vedia čo najviac same, tým sa skracuje doba obliekania a hlavne v zimnom obdoby sa nemusia už oblečené deti potiť v bundách v škôlke a čakať kým sa doobliekajú tie ďalšie (samozrejme za pomoci učiteľky). Takže asi tak...

bleee
30. mar 2014

môj nastupoval do MŠ ako 2 ročný a s obliekaním nebol problém. Učiteľky ho poobliekali ako aj všetky ostatné deti v triede 2-3 ročných. Teraz som rada, že sa už vie sám zobliecť a vyzuť, viac od neho zatiaľ neočakávam. Dievčatká sú v tomto šikovnejšie....