Dieťa 2 týždne pred nástupom do škôlky sa nechce obliekať

22. aug 2021

Pls, čo ste vtedy robili???nemali sme problém a teraz 2 týždne pred nástupom do škôlky????😵😵amen-tma, moje dieťa nejdem obliecť, prosto výstraja ako o život, nejaký recept???plsplspls

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
22. aug 2021

Nechce sa obliecť? Nevadí, zobrať do škôlky tak ako je, v pyžame alebo aj nahé. Nemrzne, takže žiadny problém. A druhýkrát si to rozmyslí.

andreatytler
23. aug 2021

Co vsetko si uz skusila? Predpokladam ze dat na vyber si us skusila.

sapetka
23. aug 2021

Neboj s v skolke aa bude obliekat same, tam nebudu mat cas okoll neho skakat

mjk40
23. aug 2021

Len žiadnu paniku. Ono sa naučí. Najskôr mu treba pravda že pomáhať. Potom keď pôjdu na prechádzku zo škôlky trocha pomôžu aj p. učiteľky, ale dieťa sa postupne naučí obliekať samé.

miskamicha
23. aug 2021

@sissy27 suhlas!

husky25
23. aug 2021

Nestresuj, pokiaľ to vie tak v škôlke sa bude obliekať samé keď to bude vidieť u iných detí aj keď to nevie bude donútené tam skúšať , ja mám dve decká jedno má osem a musím ho obliekať do teraz inak by sme z domu neodišli nikdy, pritom to vie sama ,ale neoblečie sa ,v škole s tým problém nemá absolútne iba doma , a druhé dieťa ktoré od roka sa oblieka samé a odmieta pomoc aj keď to nejde 🙂

mogaa
23. aug 2021

Nechce sa sám obliecť alebo nechce aby si ho obliekla ty? V každom prípade sa tým netráp. ráno ho nejako oblečieš aj ty, v škôlke si s ním už poradia.....V škôlke sa deti správajú inak ako doma a majú voči učiteľkám aj väčší rešpekt ako voči mame. Takže pokiaľ sa vie obliekať sám a len nechce, tak sa tým netráp.....

tomcimka
23. aug 2021

Keď som pracovala s deťmi v KC, tak k nám chodievalo strapaté dievčatko v pyžame,lebo doma odmietalo sa učesat a prezliecť 😁. Hneď ju to prešlo 🤣