Problém s kakaním 5 ročného syna

katariinam
19. nov 2020

Ahojte, riesili ste podobny problem?
5 rocny syn je od zaciatku trochu narocnejsi, tazsie spracovava vsetko,ma divnu povahu.
Odplienkoval sa v 2 rokoch,odvtedy maval problemy s kakanim, nejako sa vzdy tazko odhodlaval aby sa vykakal,a to velmi davam pozoe na stravu. Kaka vsak previdelne, neupriamujeme pozornost.

Teraz moj mensi syn 2.5rocny je polroka odplienoovany a treba ho obcas posadit vecer na nocnik. Robim to tak ked sa cez den nevykakal a vidim ze sa mu chce len este on to nevie uplne odhadnut. A starsi syn mi to zacal robit tiez, cely den nekaka aby som ho vecer musela posadit. Vtedy sa pekne vykaka. Myslite ze je to problem, mala by som ho radsej nechat tak a pockat kym sa on ozve? Dakujem za odpovede.

katariinam
autor
19. nov 2020

Neporadite?

tannja
19. nov 2020

Ja by som ho radsej davala sama - tak ako to robis teraz -aby sa nahodou nezablokoval

ambruska
19. nov 2020

Ahoj, pravdepodobne tuzi po rovnakej starostlivosti ako mladsi brat 🙂 u nas sme mali podobny problem akurat to bolo, ze sa starsi nevykakal do zachoda ale do slipiek. :( po porade so psychologickou sme zaviedli motivujuce dobre bodiky (zelene) za uspesne vykakanie do zachoda a zle (cierne, ci cervene)za pokakanie sa. Neverila som tomu. Cuduj sa svete, po tyzdni sme sa tohto dlhodobeho problemu zbavili... Tak ja radim, pozitivna motivacia a podpora toho, ze je starsi a skusenejsi bracek a za kazde super zvladnute vykakanie do zachodika zeleny bodik 🙂

ambruska
19. nov 2020

No zároveň musim dodat, ze syna si poznas najlepsie ty, tak ak kaka a nevadi vam to, ze az vecer, ok. No myslim, te tak ci tak z toho vyrastie. Bude chciet byt lepsi ako mladsi brat casom ;)