Problém s kakaním

majuska451
18. apr 2015

Je mi dost blbe o tom pisat ale potrebujem radu.moj troj rocny syn ma problem s tvrdou stolicou, niekedy nekaka aj tyzden,skusali sme aj vodu vlaznu na rano,stavu zo sliviek, dufalax,ale nic nezabera,ale najhorsie je na tom to ze na nocnik a na wc nesadne,vykaka sa na zem niekde v kute,ale to mu trva dost dlho.Od septembra ma ist do skolky tak neviem co to bude

jeennyv
18. apr 2015

u nas v rodine zaberali ovsene vlocky, plus zalezi na tom, z coho sa sklada jeho strava ako celok a kolko papa 🙂

sissy27
18. apr 2015

@majuska451 upraviť stravu - viac vlákniny, redšia strava, vylúčiť čokoládu, sladké, bielu múku... samozrejme dostatok tekutín... výborné sú čučoriedky - upravujú stolicu podľa potreby (hnačku zastavia, zápchu uvoľnia)...

majuska451
autor
18. apr 2015

@sissy27 tak cucoriedky sme este neskusali dakujem za radu

majuska451
autor
18. apr 2015

@jeennyv aj ovsene sme skusali,ale velmi mu nechutili

jeennyv
18. apr 2015

tak potom uprava stravy, treba papat polievocky, zeleninku atd...viem, ze s detmi je to komplikovane malo co chcu niekedy jest.... pre niekoho je napr.s pustac kakania aj jablcko s cajom ci niektore druhy zeleninky....

majuska451
autor
18. apr 2015

@jeennyv diky musim sa snazit, do neho aspon nieco dostat

sissy27
18. apr 2015

@majuska451 nevyberaj si z mojich rád len to, čo sa ti hodí a zdá sa ti najmenej komplikované... tvoj syn má dlhodobý zdravotný problém, ktorý treba riešiť komplexne, nie mu dať 2x do týždňa balík čučoriedok (ovsených vločiek, gutalaxu a pod.) aby spravil čo treba...

majuska451
autor
18. apr 2015

@sissy27 ja si nevyberam co mi pasuje,toto co mas napisane na zaciatku uz davno praktizujeme, len tie cucoriedky nam este nikto neporadil,preto som sa vyjadrila len k nim

sendy182
18. apr 2015

@majuska451 ráno nalačno pohár harmančekového čaju...potom teplej vody......vylúčiť čierny čaj...čokoládu...kakao....biele pečivo....banány.....zaradiť obilniny....ak ich neprehltne....skús ich úplne rozvariť....jogurt ak sa dá u vás kúpiť SABI....malinový, čerešňový.....pitný režim...ovocie zo šupkou....ak má rad figy sú super.....zmeniť jedálny lístok....ak pôjde kakať namaž mu zadoček detským olejčekom aby ho tak nebolel....po stolici tiež + rybaciu mastičku........ak má duphalac....ten vie zabrať....no treba v prvom rade zmeniť jedálny lístok....obocie a zeleninku.....má rád mrkvu surovú?.....môžeš mu ju nastúhať....šťavy....a pod....držím palce....mlieko možno by som vysadila......

michaelkanr
18. apr 2015

Odporucam pripravovat jedlo na lanovom okeji a celkovo pouzivat v strave viac semien, orechov a pod. Mne velmi dobre poradili ohladom tohto baby v skupine varime zdravo a chutne nielen pre deticky, skus aj tam popozerat🙂

knajula
18. apr 2015

Kamarátkina malá dcéra raz plakala, nebola na stolici pár dní a napadlo miporadiť, čo mi raz teta vravele, keď bývala chvíľu u nás, či by som jej nespravila kakao, že potom to pôjde. No a ani nie do hodiny mi telefonovala, že to bola dobrá rada a už mala stolicu. Skús dať vypiť to kakao-teplé a osladené. Neviem, ako to funguje, ale pomohlo to.

engie35
18. apr 2015

@majuska451 Náš keď má problémy sa vykakať, tak mu varím z ovsených vločiek polievku, samozrejmu mu ju zmixujem, aby ju zjedol. 🙂

majuska451
autor
18. apr 2015

@sendy182 diky moc no mlieko nam robi asi najviac starosti, ale snazim sa mu ho obmedzit pil ho rano,obed vecer,ale od kedy som nastupila do prace pretal mi spat na obed tak na obed uz nepije a ani rano uz tak casto nepije,len vecer.rybaciu masticku kupim v lekarni?

majuska451
autor
18. apr 2015

@michaelkanr pozriem diky

pslahorova
18. apr 2015

Neviem skadial ste ale v Nitre je vyborna gastroenterologia oproti FN, a skuste probiofix probiotika nam krasne zabrali, alebo infantdophilus sa myslim volali este jedny co sme skusali. Taky prasok v ruzovej tube, No probiofix u nas zabral ukazkovo.

majuska451
autor
18. apr 2015

@pslahorova dakujem

majuska451
autor
18. apr 2015

@pslahorova sme zo Starej Lubovni

pslahorova
18. apr 2015

@majuska451 Kazdopadne vyhladat detskeho gastroenterologa ked to pretrvava do tak vysokeho veku.Moj muz mal do 18 zuzene cervo pri konecniku a tiez chodil raz za tazden. Potom sa to upravilo ale tak vyziadalo si ro nehaku pomoc aby mohol ist na velku. Ja som zas chodila 1x za 3 dni, u mna to bola stitna zlaza..... treba si vypytat od obvodnej doporucenku na vysetrenia.

majuska451
autor
18. apr 2015

@pslahorova uz nas ras doktorka posielala,ale upravilo sa mu tona cas,tak nam vravela aby sme este pockali,ale sme tamkde sme bolo, tak tam musim zavolat a objednat sa cim skor

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majuska451
autor
18. apr 2015

@helencek ved toho kakania v skolke sa bojim najviac, ajked si myslim, ze on v skolke sa nevykaka vobec a ked mu bude treba tak to bude zadrzavat a kakat az po prichode domov,ale to zadrziavanie nie je dobre

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sendy182
19. apr 2015

@majuska451 áno v lekárni ak by mal zadoček červený....dáva sa to bábatkám....no ju mám stále doma.....

mooniq
19. apr 2015

Ja môjmu malému každé ráno rozdrvim ľanové semiačka,dávam mu ich pred ranajkami ,a večer mu dávam sirup Laxafruit je na prírodnej báze,trošku drahší ,ale nám to pomáha.

endy.m
19. apr 2015

Ahoj, skus este prebioticku vlakninu, tu ktora sa rozpusti a nenapucnie, tu vlaznu vodu na lacno, biele pecivo celozrnnym nahradit, polievky zahustovat ovsenymi vlockami, hrusky na pomohli tiez a vela vela pohybu na cerstvom vzduchu. Drzm palce nech sa to ustali,my my s tym tiez bojujeme, a co sa tyka skolky,moj v skolke vobec nekaka.

gajdosovci
19. apr 2015

@majuska451 ahoj, urcite sa skolky neboj, z vlastnej skusenosti viem, ze nam prave skolka pomohla rozbehnut kakanie.. Poprosila som pani ucitelky, aby posielali mojho maleho na wecko s detmi, ktore isli kakat.. len tak tam sedel, nikto ho kakat nenutil a az asi po 2 mesiacoch sa mu len tak podarilo.. tiez mal psychicky blok.. odporucam ho nechat vykakat sa doma hoci kde.. ja ked som maleho videla, ze doma tlaci do gati, behala som za nim s nocnikom, az prestal uplne spontanne kakavat.. Bolo to strasne obdobie, ale tiez z toho vyrastol.. Treba poriadnu trpezlivost a pevne nervy..

pitinko2
28. apr 2015

My sa s kakaním trápime už skoro rok. Malý bude mať tri roky a doteraz som vyskúšala už asi všetko. V lekárni som nechala toľko peňazí až sa to bojím spočítať. Absolvovali sme všetky možné vyšetrenia a nič. Maly niekedy nekaká aj 4 dní ale to už potom riešim čipkom alebo easylaxom, len dokedy...

majuska451
autor
29. apr 2015

@pitinko2 ved toto ze dokedy,je hrozne pozerat sa na naho ako mu to nejde a clovek je taky bezbrany

visna264
24. máj 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

Skus sirup Symbiolac, ten mu "nakopne creva" a telo si zvykne chodit na zachod v urcitom case. Je to prirodne a nenavykove. Len aby si on aj telo zvyklo na urcity rezim. Potom to aj v skolke pojde dobre.

majuska451
autor
24. máj 2015

@visna264 dakujem a nie je to na lekarsky predpis?