Prvý deň v škôlke

maminazosatnika
4. sep 2023

Zaniesla som ho do škôlky
Povedala som mu že prídem nijako extra som sa nelučila.
Mali tam deti ostať do pol deviatej
Ale po hodine mi učiteľka volala že malý plače celu hodinu ako som odišla.
Že ho nevie utíšiť
Že sa nechce hrať ani jesť že nič nepomáha
Za aký čas si zvykne?
A čo ak si nezvykne? Odhlásia ho učiteľky sami ?

ariannazara
4. sep 2023

Môj bol tak podobne žiadala som adaptacny aby som chodila s nim nevyhoveli
Tak som našla inú školku kde som.chodila s nim 2 týždeň pekne si zvykol. Podľa mňa to je neskutočný sok pre dieťa. Ja už by som ho tak nikdy nedala aby tam plakal hodinu. Chodila som a nim na 2 hodiny a tak postupne sa naučil a super. Na také ja nemám srdce

marci77
4. sep 2023

@maminazosatnika
a kolko ma rokov? nie je prilis maly? je to pre deti velka zmena

teraz bude ten adaptacny proces nejakych par tyzdnov ....a potom podla toho sa zariadite

moja tiez isla dnes prvykrat do skolky, ale ona uz bude mat onedlho 5rokov (konecne ju zobrali), tak v tomto veku to uz deti lepsie beru (si myslim)...... tesila sa, vsetko som jej vysvetlila, ze bude musiet skor vstat, vsetko si nachystat a v skolke spozna kamaratov a kamaratky a pani ucitelku ma posluchat
zatial nevolali😅

drzim palce, treba sa s nim vela rozpravat

@maminazosatnika

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@ariannazara mame súkromnú škôlku do štátnej ho nezobrali ani do jednej
Povedala mi ze tento týždeň sa uvidí ci bude lepšie a ze by dala odklad

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@marci77 mame 3 roky a 3 mesiace

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@marci77 to že ja mu aj sľúbil ze pôjdeme na zákusok, na pizzu a ze si najde kamarátov
Že maminka musí ísť do prace aby boli peniažky na hračky. Ale nepomáha

tamvtme
4. sep 2023

Moje dieta chodilo uz minuly rok do skolky, chodi tam rada, bez placu, paci sa jej tam, tesi sa do skolky...napriek tomu sa aj po tom roku casto uistuje, ze po nu pridem, ze ju tam nenecham....takze za mna je toto kluc...uistovat a dokola vysvetlovat, ze po neho pridete aby nemal pocit, ze tam ostal sam a uz vas neuvidi....

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@tamvtme toto mu presne hovorím už mesiac dopredu aby som ho pripravila
Rano som mu povedala ze pridem pre neho
Dal ruku učiteľke a šiel do triedy pekne
A potom mi učiteľka hovori ze ako som odisla neda sa utíšiť a z20deti iba on plakal

zuza265
4. sep 2023

@maminazosatnika je to prvy den♥️ uvidis ako sa to bude vyvijat dalsie dni… tie prve su naozaj najtazsie

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@zuza265 už ako sme odišli mi stáleho hovorí že zajtra nejde nikam
Nechcem ho zase nasilu nútiť ale jednak doma sa nema s kym hrať a stale hovorí ze sa doma nudi

zuza265
4. sep 2023

@maminazosatnika ja to chapem. Uvidis. Naozaj sa to zvykne prelomit. Ano, byvaju aj deticky, kt potrebuju cas - odklad. Zaroven vystihnut tu mieru, kedy uz naozaj nutis a kedy len citis, ze to pojde len to treba dotuknut (tu niekedy nespravne citime, ze to nejde a vskutocnosti to pojde)

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@zuza265 dúfam uvidime ďakujem 🙂😊

ariannazara
4. sep 2023

@maminazosatnika ešte vyčkaj, keby sa každý vzdal po 1 dní tak nechodí do škôlky 50% deti. Je to ťažké aj pre mamku aj pre dieťa

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@ariannazara však jasne len moja mama do mňa ešte huka ze nech ho uz nedavam

hennyinnsbruck
4. sep 2023

@maminazosatnika nechat ho doma lebo dieta zaveli?🙄🤣a keby si sla do prace?
Urcite dat tomu 1-2t cas neviem aku dlhu mate zvykacku.

mimi3008
4. sep 2023

@maminazosatnika na mamu sa vykasli. Dalsia vsetecna babicka, ktora nevie, kde je jej miesto. Upozorni ju a ak s tym enprestane, tak sa na par dni od nej odstrihni

mimi3008
4. sep 2023

@ariannazara no, moj syn 4 rocny je dnes 1.den v skolke, rano ho odniesol manzel, vraj to bola velmi dramaticka rozlucka. Ja tento system skolok nechapem. Svagrina byvala v Rakusku a tam to mali tak, ze pre buducorocnych skolkarov mala cely skolsky rok pred nastupom skolka 1 den v tyzdni, kedy tam chodili deti s mamou (kludne aj s mladsim surodencom). Je to hrozne, ze zrazu takeho drobca mas nechat uplne sameho s cudzimi ludmi. Ja si tu dnes cely den poplakavam a odratavam, kedy pojdem prenho

klip0
4. sep 2023

Ako ucitelka v škôlke poviem že to je eeextremne zvláštna reakcia učiteľky, keď po jednej hodine s dieťaťom povie, že by mu dala odklad 😳

ariannazara
4. sep 2023

@mimi3008 preto som môjho zobrala po 2 dňoch takého šoku a dala ho do škôlky na dedine kde je adaptacny proces, chodila som tam s malým všetko mu ukázala a keď sa cítil bezpečné odišla. Také praktiky hodiť dieta raz prestane plakať ja osobne neuznávam a nech si každý hovorí co chce.

mimi3008
4. sep 2023

@ariannazara Je super, ze si mala taku moznost😊dufqm, ze ked o chvilu prenho pridem, tak mi povedia, ze sa ukludnil po 5-10 minutach

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@hennyinnsbruck tak 3 mesiace maju v mš adapčne ale s malym si nevedela dnes dať rady

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@mimi3008 keby tak robia aj tu na sk tak super úplne
Ale nenechala ma tam s nim ani prvý deň a to mal byť do pol tretej tam a už o deviatej som utekala pre neho

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@klip0 a to máme súkromnú škôlku kde je 20 deti a len moje plakalo celú hodinu

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@ariannazara mi na dedine škôlku nemame a do inych ho nezobrali len do tejto jednej

ailiba
4. sep 2023

@maminazosatnika tak to mi je luto... Urcite ste z toho obaja vystresovani....
O pol deviatej si pre neho mala prist? Tak to tam velmi dlho nemal byt. Z mojej skusenosti je to velmi individualne, ci a kedy si zvykne... Ale ked tolko plakal, skusala by som kazdy den 2 hodinky len a nejako ho motivovať. Ty si ho poznas. Napr. Moj syn doniesol ucitelkam darceky (na to sa velmi tesil), alebo ho ukecaj ba dobry chlebik, male postielky, deticky, hracky, co nema doma.... Presne mu povedz, kedy prides. Daj mu hrackarsky mobil (nech to zavola).... Vsak ty vies, co by mohlo zabrat, aky je. Skusaj. Hlavne bud kludna, tes sa, ako je v skolke super a uvidis. Oni by ho vylucit nemali, ked bude plakať a z jedneho razu sa neda nic vyvodit. Drzim palce.

maminazosatnika
autor
4. sep 2023

@ailiba ďakujem sľúbili sme mu aj mixilend
Hovorim mu ze pôjdem do škôlky namiesto neho 😂
Ma super škôlku
Chápem ze je to nove ale ani sa nijako nesnaží

ailiba
4. sep 2023

@maminazosatnika no, je to tazke. Moj syn tiez dnes nastupil 1.x do skolky a teda bola som nervozna. Nastastie on bol v pohode. Keby mi povedali, ze cely cas plakal, tak by mi to bolo velmi luto, preto chapem.
Bohuzial, bude sa musiet snazit aj on. Ale zo skusenosti mozem povedat, ze ti najvacsi plackovia zo zaciatku, byvaju nakoniec ti najlepsi skolkari a ked si zvyknu, tak su velmi spokojni v skolke. Verim, ze to bude aj vas pripad💗. Je to velka zmena.

maminazosatnika
autor
5. sep 2023

@ailiba druhy den dnes som ho uz tam nedostala
Začal vrieskat ze nejde nejde
Tak moja mama mi ho nedovolila nasilu odniesť
Ostali sme doma
Volam učiteľke a že ak neprideme od ôsmej že ho vyhlási neviem co mam ďalej robit

mimi3008
5. sep 2023

@maminazosatnika ty byvas s mamou???!!! Si vobec dospela?

maminazosatnika
autor
5. sep 2023

@mimi3008 mam 21 byvam s rodičmi a sestrou

maminazosatnika
autor
5. sep 2023

@mimi3008 ale mam to doma ťažké
Zasahuju mi do života