Rozlúčka v škôlke

olinka2
18. jún 2013

Ahojte. Poradte mi čo mám robiť. Máme 5 ročného predškoláka, ktorému sme zatiaľ dali odklad,lebo ak by sme to neurobili nemali by sme miesto v škôlke, čiže museli by sme hľadať novu škôlku...lebo pani riaditeľka povedala : " kto si podá odklad,nech si hľadá novú škôlku,lebo my už kapacity nemáme."... ale ostalo to otvorené, nakoľko do 1. septembra sa ešte môže zmeniť hocičo. Tým ,že je vedený ako prípravkar, absolvovali sme a boli sme oslovení,že sa zapojíme do všetkého... to znamená fotili sme sa na tablo, zberali sme sa na rozlúčku, na tortu, darček a kvety pre panie učiteľky a pani riaditeľku... a tu máme problém....okrem neoficiálnej rozlúčky, je na škôlke oficiálna časť pri ktorej sa deťom odovzdáva certifikát o absolvovaní a ukončení škôlky a kniha na rozlúčku.....no nám bolo povedané, že nás sa to netýka,tak na túto časť rozlúčky nemáme chodiť....ak tam však prídeme mám dieťaťu vysvetliť,že nič nedostane ☹ no ak mi 1.septembra nastúpime do školy...moje dieťa je tým pádom ukrátené o spoločnú rozlúčku so spolužiakmi a so spomínanou ceremóniou...je správny postoj škôlky a jej vedenia ???? lebo ja som sa stým ešte nestretla...ale naopak deti s odkladom absolvovali túto časť rozlúčky 2 krát,keďže ešte v škôlke napokon zostali.

olinka2
autor
21. jún 2013

@erika3011 ahoj, 6 rokov bude mat v auguste...na druhy den rano cestou do skolky sme sa stretli s pani riaditelkou....ani sa na nas nepozrela, tak som sa jej pozdravila a prihovorila sa... povedala mi , ze som si sebecky vyriesila svoj problem a ze sa nemame o com rozpravat a otocila sa mi chrbtom.....ju to stalo len tolko, aby dietatu...ktoremu nechcela dat nic...mala podat do ruky knihu, ktoru som kupila ja...a venovat mu jeden usmev..

erika3011
21. jún 2013

@babulina ďakujem, akurat som sa vrátila zo škôlky, mala som rozhovor s jej triednou o tejto situacií a ona mi odporučila nechať to plne na riaditelku, lebo vraj ona lepšie vidí ako sa malá adaptuje a správa v škôlke, aká je šikovná a kolko vládze. Ja sa len trošku bojim aby to riaditelka nezadelovala podla stavu a počtu detí... tak či tak nejako bude 🙂 ak bude v strednej aspon bude mať dosť času na pripravy a ak v staršej triede tak bude mať školu skôr z krku 😀 😉

erika3011
21. jún 2013

@olinka2 Máme v škôlke chlapčeka, ktorý bude mať tiež len v auguste 6 a mamička mu dala odklad 😉 pri tom je chlapček šikovný, len maminka mu dopriala dlhšie detstvo 😉 Z riaditelky si nič nerob, kašli na to ako sa správa k tebe, dôležité je ako sa správa k malému, či ho akceptuje ako ostatné detičky. Pokial by nastal problem a malého by "dávala bokom" tak sa obráť na vyššie úrady, prípadne zmen škôlku ak sa rozhodnete pre odklad aj vy 😉

olinka2
autor
21. jún 2013

@erika3011 ...uvazovali sme aj o zmene skolky, ak zostane...len nechcem aby menil prostredie...lebo o rok by ho to cakalo znova pri nastupe do 1.roc.....tak neviem ci by to bolo vhodne..
.nakolko do skolky nastupil iba v maji 2012

erika3011
21. jún 2013

@olinka2 kukám že ti tu niektoré mamičky dosť škaredo poodpisovali....nič si z nich nerob, podla mna sú to tiež učitelky 😀 ...z toho ako píšeš vidno,že si zodpovedna a pre syna chceš to najlepšie a hlavne aby nemal žiadnu ujmu, ani citovú. Je to normalne, kto nechápe asi nemá deti! Máš pravdu, asi by mu tolko zmeny nepadlo dobre, tak tam skúste vydržať ak ostanete...a uvidíš čo ti povie malý, ako sa k nemu správajú. Na tvojom mieste by som sa s riaditelkou porozpravala a nie milým tonom. Prípadne ak nie si ten typ tak do nej len zapichni ostro oči, zdvihni hrdlo hlavu a bez pozdravu chod dalej! Rozprávaj sa s mamičkami v škôlke o tom čo sa stalo! Možno aj iná s nou má problem, iného druhu, len to v sebe dusí...

olinka2
autor
21. jún 2013

@erika3011 dakujem Ti...a je to tak...su aj rodicia...kt.boli svedkom...ale nic nepovedia ☹ ...a ak som ich oslvovila atk ich reakcia je asi taka..nech to uz vsetko skonci....boja sa cokolvek povedat...tak len pritakavaju..... ☹ neviem preco ????

matozazzo
21. jún 2013

@aristka Nie horucavou, proste nejde do skoly, ostava, ale mamka trvala na tom, aby sa zucastnil rozlucky a ked sa odovzdavali osvedcenia o ukonceni predprimarneho vzdelavania, chlapec to nezvladol, rozplakal sa a povedal: nemal som sem chodit, teraz mi je luto. A mama? okrikla ho - na to som mierila. Su deti a deti, niektore to zvladnu, ine nie, ale stale je to o rodicoch... Rodic je ten, ktory s musi rozhodnut a ked este 2-3 m sam nevie, "co s dietatom", ci ostane v skolke alebo pojde do skoly, sorry, viete aky to ma vplyv na psychiku dietata? Skuste si to porvonat napr. s tym, ze idete na pohovor a 2-3m vam stale do okola vravia - no nevieme, ci vas vezmeme... Dieta by malo jasne vediet pred koncom sk.roka, ci ostava alebo nie aby sa na to psychicky pripravilo. Tolko na doplnenie...

aristka
21. jún 2013

@matozazzo tak to nezvládne žiadne rozlúčky...

aristka
21. jún 2013

@olinka2 tak to hovorí za všetko...je to úplne neprofesionálne chovanie a takýto človek nemá čo robiť z deťmi...

kvetinka211
21. jún 2013

@olinka2
Ta riaditelka ma asi pocit ze udeluje vysokoskolske tituly. Trapna osobka ktora zije v kolektivne udrziavanom blude ze v skolke o nieco vazne ide .. celkom by stacilo keby sa vedeli normalne ludsky spravat k detom.
@erika3011 pozor, toto forum je plne uciteliek 😀

marker
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olinka2
autor
21. jún 2013

@marker.....co sa tyka odkladu vsetko mame poriesene...ako v skolke...tak aj v skole....myslim si, ze vobec neide o odklad...ide o pristup riaditelky.....

babulina
22. jún 2013

@olinka2 srry za zvedavost ale stale tvrdis ze skolka, skola su ok, ale syn ako berie tuto situaciu?

olinka2
autor
22. jún 2013

@babulina ...on to vôbec nerieši...on si užíva prítomnosť....

marker
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marker
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamavera
24. jún 2013

@kvetinka211 je plné učiteliek, ale aj tie majú deti, takže to poznajú aj z druhej strany a niektoré sa pozerajú na svet celkom normálne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀