Škôlka s bio stravou a montessori pedagogikou?

lilli00
9. sep 2011

Ahojte,
vie mi niekto poradit, ci v Bratislave existuje nejaka skolka, ktora vyucuje montessori pedagogikou a zaroven poskytuje stravu v bio kvalite? Idealne pre dieta od 2 rokov. Vopred moc dakujem za odpovede.

radlinka
9. sep 2011

viem iba o tejto www.montessori.sk
to by sme chceli asi prilis, aby ponukali aj bio kvalitu, takze neviem, treba sa informovat.

lilli00
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anngee
10. sep 2011

montessori pedagogika je v našej spoločnosti fajn podľa mňa práve pre deti 2-3 ročné, a to ešte v malom kolektíve, pretože v tomto období prechádzajú obdobím JA SÁM, obdobím VZDORU...a tí čo sú popredu aj obdobím PREČO...štýl montessori podporuje a nabáda deti k tomu, aby si samé vyberali, čo chcú robiť a venovali sa tomu, čo ich najviac baví...no ale kedže sú to deti, potrebujú aj pomoc a podporu dospelého...v zariadeniach s montessori pedagogikou je učiteľ/ka len poradcom dieťaťa, nikdy mu neurčuje, čo má robiť, nikdy mu neplánuje deň a činnosti, len sa sama chytí toho, čo si vybralo dieťa...pôvodnou myšlienkou bolo pracovať s mentálne zaostalými deťmi, ktoré po krátkom čase dosiahli úroveň svojich zdravých vrstovníkov...neskôr tento štýl zaradili aj pre zdravé deti...no v našich pomeroch, kde je v škôlkach 24-25 detí, je tento štýl nevhodný a nezvládnuteľný...však predstavte si, že si len 10 detí vyberá(alebo rozkazuje) čo chce robiť...🙂...právom sa v škôlkach preferuje konštruktivistický štýl spolu s tvorivým, kde si deti spoločne s učiteľkou naplánujú aktivity a riadia sa pravidlami...myslím si, že montessori pedagogiku by mali vyhľadávať rodičia, ktorých dieťa inklinuje k nejakej špecifickej činnosti, ktorú klasická škôlka nebude môcť v plnej miere rozvíjať, keďže musí deti rozvíjať všeobecne s prípravou na klasickú základnú školu