Škôlka v Nových Zámkoch

ostrovanka
17. jan 2012

Kedze sa planujeme vratit zo zahranicia, chcem svoju prvu ratolest zapisat do skolky. Vraciame sa do Novych Zamkov, co je pre mna cudzie mesto, pochadz od tialto mm. Nemam kamaratky, ktore by mi dali nejake referencie na skolky, tak sa obraciam na Vas mile mamicky, aby ste mi poradili. dakujem

munah
17. jan 2012

Ahoj, presne taky isty problem mam aj ja. Budeme sa stahovat do Novych zamkov v marci a tiez nikoho tam nepoznam a tiez by som rada prihlasila dieta do skolky. Ak nahodou nieco pozistujes daj prosim ta vediet aj mne. Dakujem Katka

ostrovanka
autor
18. jan 2012

@munah Ahoj Katka, no vidis, to tam budeme uz dve "cudzinky" 🙂 Kde budete byvat? My na Masarykovej.

kilian
18. jan 2012

@ostrovanka @munah ahojte kocky.ja sice uz nebyvam v n.zamkoch,ale pochadzam odtial..raz za mesiac dva chodim rodine na par dni,tak sa mozme stretnut,budeme tri cudzinky... 😀

estterka
18. jan 2012

@ostrovanka aj ja som ostrovanka,hoc z inej strany od slovenska 😀 tiez mozme dat niekedy stretko v NZ :D

kilian
18. jan 2012

@estterka ty pochadzas z n.zamkov? 😕

estterka
18. jan 2012

@kilian je to take prekvapive? 😅

zzzz128
18. jan 2012

@ostrovanka Ahoj,ja som z NZ,bývam tu celý život.Škôlok je tu veľa,myslím že sú na normálnej úrovni všetky. Záleží od toho čo očakávaš,ale podľa mňa je najlepšia škôôlka čo je najbližšia. Napr.v škôlke na Šoltésovej je plavecká trieda,celkovo ako škôlka je vraj dobrá.Škôlka na Ďorockej je vynovená,deti sa chodia saunovať,ale vraj tam vládne dosť hlúpa politika,že je nástenka,kde sa zapisuje,kto z rodičov čo doniesol,a tí čo nič nedonesú sú akoby na hanbu. Z tohto okolia väčšina detí chodí do škôlky pri kine Mier,neviem na akej ulici 🙂 A radím ti,nech sa už rozhodneš pre akúkoľvek,hneď v marci choď na zápis,lebo je tu plno 🙂

kilian
18. jan 2012

@estterka ano,lebo sa pozname z jednej sukromnej temy a ani som to nevedela,ze si z nz...

zzzz128
18. jan 2012

@munah Hehe,no pekne,my to máme presne naopak,v marci sa sťahujeme z NZ do BB kraja 😀 ale vôôôôbec sa mi nechce,najradšej by som ostala tu 😢

estterka
18. jan 2012

@kilian ejha,tak dnes som sa takto verejne prezradila 😀 esteze nemam co skryvat a tajit pred svetom 😀 mozme dat niekedy stretko a pokecat o nasej manii 😉

munah
18. jan 2012

@ostrovanka mi budeme byvat na Vajanskeho to je hned pri tej skolke na Soltesovej preto by som rada dala tam svoju ratolest. Len viem ze vsade je problem dostat dieta do skolky. A kedy sa stahujete?

ostrovanka
autor
18. jan 2012

@zzzz128 Ty budes kam malu zapisovat? Vies mi poradit, ako je zapis organizovany? treba ist do konkretnej skolky?

zzzz128
18. jan 2012

@ostrovanka Ja nikam,v marci sa sťahujeme ☹ Ano,každá škôlka má svoje zápisné dni,treba si vyhliadnuť konkrétnu škôlku a spýtať sa kedy,alebo nájsť na ich stránke na nete 🙂

munah
18. jan 2012

@ostrovanka no ja sa chystam kontaktovat riaditelku danej skolky a uvidim co mi povie.

susannz
18. jan 2012

@ostrovanka
@munah ahojte kočky..ja som novozámčanka.. ale občas mám pocit, že som tu cudzia..všetky kamošky sa rozprchli po svete🙂 ☹..takže ak budete potrebovať "domorodú" spoločnosť, budem rada ak sa mi ozvete🙂 inak určite treba ísť na zápis..môj syn chodil do škôlky na Bitúnkovej..My sme boli veľmi spokojní aj mladší asi tam pojde.. nemajú síce ani saunu ani bazen..ale chdia aj na zimný štadion a majú tam zlaté učiteľky...sestrine deti chodili na šoltésovú.. a tiež si chválila

susannz
18. jan 2012

@ostrovanka a hej musíš kontaktovať priamo tú škôlku kam chceš dieťa zapísať

munah
18. jan 2012

@susannz Ahoj ja budem rada ak spoznam nejaku domorodu novozamcanku, lebo tam nepoznam nikoho a aj dcera bude rada ked sa bude mat s kym zahrat 🙂

ostrovanka
autor
18. jan 2012

@susannz
@munah potesili ste ma kocky, bo ja sa toho stahovania moc obavam, nikoho v Zamkoch nepoznam, ani okolie, co sa da s detmi robit, kam chodit na vylety atd. Tak zacinam verit, ze sa mi podari opat vybudovat nejaku "socialnu siet" 🙂

susannz
18. jan 2012

@munah 🙂 budem rada..kedy sa sťahujete..ale nahranie s Matúškom si bude musieť chvílinku počkať.. má 9mesiacov🙂 ale možno sa zahrajú 😉

susannz
18. jan 2012

@ostrovanka mám pocit, že tu niektorí ľudia ťažko prijímajú nové tváre.. ale ja som uurčite za vybudovanie nejakej spoločnej sociálnej siete🙂 aj moj chlap je prisťahovalec, by mu aj dobre padlo nejakých mužov tu spoznať asi🙂

ivetka2007
18. jan 2012

@ostrovanka
Ahoj.
Ja zijem v NZ od svojich 5tich rokov, cize cely zivot a som tu velmi spokojna 🙂, Tiez som si vyskusala zahranicie a zistila som, ze NZ su moja velka laska a vratila som sa domov. Mne chodi maly na tiez na Soltesovu. Mame to hned za rohom, takze rozhodovanie bolo pomerne lahke 🙂. Ja musim povedat, ze som velmi spokojna. Maly tam chodi rad a ucitelky su mile. Riaditelka je trochu prisnejsia, ale maly ju aj tak zboznuje. Zatial nemozem povedat ziadne negativum.

stvura
18. jan 2012

@zzzz128 este dodam ze saunovat sa chodi az druhy a treti rocnik na Dorockej, male deticky nechodia...rovnako od tohoto roka su ine kriteria na cudzi jazyk, takze ani ten nie je - riaditelka ho presunula z doobedia na poobedie a tym padom uz "nevydalo"...(som sa zasmiala, inac i ja patrim k tym rodicom co nestihaju sutazit a kedze nie som domorodec tak som isla do vyberu skolky podla prevahy priatelov mojho syna a s velkym optimizmom, ktory mi vsak asi po dvoch mesiacoch "vyfucal" a zrejme by som teraz volila inac).

ostrovanka
autor
18. jan 2012

@stvura takze ty by si mi Dorockeho neodporucala? Moj maly chodi tu do skolky od 16 mesiacov a uz slusne hovori po Norsky, rada by som bola, keby zacal s Anglictinou.

munah
18. jan 2012

@ostrovanka ja mam tiez strach zo stahovania lebo tiez neviem co budem robit s dietatom v cudzom meste, tu som doma mam tu kamaratky, ale pevne dufam ze aspon touto cestou nejake spoznam

munah
18. jan 2012

@susannz stahujeme s v marci, tak to si trocha este bude musiet pockat. Mi v marci budeme mat 2roky. A kde v zamkoch byvas?

munah
18. jan 2012

@ivetka2007 a nevies ake maju kriteria na prijatie. Mi sa budeme stahovat na Vajanskeho a chcela by som tam malu prihlasit. Lenze len v septembri budeme mat 2,5roka tak neviem ci mi ju tam vezmu

susannz
18. jan 2012

@munah tak marec je tu čochvíľa... ja bývam na Nábrežnej...to je neďaleko Vajanského..a my v apríli rok🙂

munah
18. jan 2012

@susannz to ano marec je tu cochvila, budem rada ak sa potom aj stretneme 🙂

susannz
19. jan 2012

@munah mne aspoň na materskej beží čas strašne rýchlo.jasné, povodím vás po NZ, kde sa oplatí a kam radšej ani nepáchnuť🙂
@munah
@ostrovanka kočky, čo vás inak privádza do Nových Zámkov?

zzzz128
19. jan 2012

@stvura No hej,aj z okolia,ja bývam kúsok od Ďorockej,chodia všetky deti čo poznám pri kino Mier,určite to má svoj dôvod 😖