Škôlka v Prešove na Sekčove - Bernoláková

azuritkoovb
1. sep 2012

ahoj maminky ... čo vravíte na škôlku na Sekčove v Prešove - Bernolákovú ??? Dcérka tam ide od pondelka 🙂

vka
2. sep 2012

Každy aka je školka a konkrtne učitelky v triede sa dozvieme často až ked dieta do nej chodi je doležity pristup učitelky k detom je smola že v skolkach prevladju stare učitelky a mladých je malo čo z toho že stara ma skusenosti ked dti riadi ako za komunizmu 😒 mlade su ako kamaratky deti mam aj skusenosti že mlade učitelky su ovela viac oblubene medzi detmi Bernolačku osobne nepoznam ale musiš dufať a vriť že tam bude maala spokojna vieš častorat sme my rodičia nespokojny alebom sa nam ta učitelka nepači ale ked dieťa sokojne je netreba riešiť
Držim palce aby ste boli spokojne a pekny prvy dnik

tutulka12
2. sep 2012

@azuritkoovb ahoj, môj Danko zajtra začína tretí rok v tej škôlke a už sa týždeň nevie dočkať zajtrajška 😀 my sme spokojní. učiteľky máva tie isté odkedy nastúpil a detičky tiež. takže to s kamarátmi dotiahne až do prípravky. navonok možno škôlka nevyzerá veľmi vábne, ale triedy majú pekné. z dvora je postavené nové ihrisko. strava je zdravá a pestrá, Danko si väčšinou pýta duple a bez problémov mu dajú. škôlka má rôzne krúžky pre deti, info by malo byť na nástenke. na rodičovskom vám potom dajú ďalšie pokyny čo treba dieťatku priniesť, resp. zaplatiť. robia rôzne akcie ( ujo Ľubo, vojaci, jazdy na koníkoch, zumba, deň detí, vianočné besiedky...) držím palce aby sa Alexinke škôlka zapáčila 🙂 a vy bývate niekde tu?

tutulka12
2. sep 2012

@vka môj má staršie učiteľky, ale sú strašne milé a práca ich stále baví. ani raz za ten čas sa mi Daniel na ne nesťažoval. práve naopak, povedal že tetu Danku a tetu Marienku veľmi ľúbi 🙂 takže možno nezáleží iba od veku učiteľky, ale od jej schopností a chuti pracovať 🙂

azuritkoovb
autor
2. sep 2012

@vka Diky ... no ved hej je to tak 😒 mám taký pocit, že ja prežívam šoky viac ako Alexina 😉 síce trocha špekuluje, že mám pre ňu prísť už na obed, ale dúfam, že to zvládneme... ☹

azuritkoovb
autor
2. sep 2012

@tutulka12 ahoj 🙂 Ďakujem...tak my bývame na Plzenskej - v meste , prisťahovali sme sa pred pár týždňami a nebolo už nič voľné,tak malú musíme dať až na Sekčov ... dúfam, že to zvládneme, lebo MHD-nie je môj veľký kamarát 😠 . a čo sa týka veku učiteliek, tak tam kde sme chodili doteraz, tak tam boli tiež fajn učiteľky a boli staršie a malá ich mala rada 🙂 No uvidíme zajtra ako to bude ale fakt mám strach, ešte mi dnes aj Alexina začala špekulovať, že či to musí ísť a či sa nemôže presťahovať spať a takéto podobné veci ☹ tak už nech je zajtra večer 😒

tutulka12
2. sep 2012

@azuritkoovb ja tiež MHD moc nemusím a vôbec vám nezávidím to trepanie sa po busoch v rannej premávke 😒 želám Alex krásny prvý deň a nech si rýchlo nájde kamošov v triede 😉 musí to byť pre ňu ťažké, keď ste prišli sem nedávno, preč od všetkých. a odkiaľ ste prišli? ja by som zase najradšej vypadla z PO niekam do domčeka 🙂

tutulka12
2. sep 2012

@azuritkoovb a ty si si už zvykla v PO?

azuritkoovb
autor
2. sep 2012

@tutulka12 no ved to ☹ Ďakujeme, no dúfam, že to bude ok, hoc asi celú noc nebudem spať. Alexinka nemá problém nájsť si kámošky len dúfam, že zapadne do kolektívu. ☹ No my sme došli od Lipan - z dedinky Lúčka a tam sme bývali v domčeku, presťahovali sme sa tu do PO a zatiaľ som si vôbec nezvykla ☹ ako PO újde, nie je tu škaredo, a aj viac možnosti a tak ... ale tak tatino nás nechal samé, šiel do prace tak len my dve sme v byte a je nám tu smutno. Zatiaľ tu nikoho nepoznám, tak si to vieš asi predstaviť ☹

tutulka12
2. sep 2012

@azuritkoovb aaale neboj, zvyknete si obe a aj ty si nájdeš kamošky 😉 veď sa môžme niekedy stretnúť keď sa budeš cítiť sama. ja bývam blízko pri škôlke a momentálne som ešte rok doma s mladším. a pokús sa pospať si, Alex to isto zvládne na jedničku a zapadne medzi deti 🙂 budem zajtra na vás myslieť. potom daj vedieť ako dopadol prvý deň 🙂 dobrú nocku

azuritkoovb
autor
2. sep 2012

@tutulka12 Ďakujem ti pekne ... no budem rada aj tak som momentálne bez práce tak aj to ma zarmucuje, že dám malú do škôlky a ja budem sedieť doma sama ☹ ok Počuj, chcem sa ťa spýtať to kupuješ niečo v prvý deň pani učiteľke? neviem či to mám ráno ešte niečo kúpiť či nie ...

tutulka12
3. sep 2012

@azuritkoovb ahoj, prepáč som sa už odhlásila a šla spať 😀 ma zmohol včerajší deň u svokra 😀 😀 ja na prvý deň nekupujem učiteľkám nič, iba na konci roka a aj to nedávam kvety ale čokolády 🙂 tej roboty sa i ja obávam na druhý rok 😒 či vôbec niečo nájdem...ženy po MD to majú ťažké, nikde ich nechcú kvôli malým deťom...ako Alex zvládla svoj veľký nástup? a ty? tak ti napíšem do ip moje číslo a zajtra sa mi môžeš kľudne ráno ozvať keď malú odprevadíš do škôlky. dáme kávu 🙂

azuritkoovb
autor
3. sep 2012

@tutulka12 ahoj ... v poho... nič sme nekupovali .... ledva sme my dve stihali 😉 no to majú ženy ťažke ... a ešte keď nemáš muža doma, že je mimo PO tak je to otras .... a k tomu ani v PO ešte nikoho nemáme ☹ no dúfam, že niečo nájdem lebo ma doma trafííí 😖 Alexina v pohodičke...poslala má rano domov, že mamka ja už to zvládnem, no dohodli sme sa, že si pre ňu pridem skôr už ... povedala mi aby som nebola smutná, že si mám isť na návštevy alebo do obchodiku 😉 moja zlatučka 🙂 so mnou to bolo horšie , tak mi prišlo ľúto, že až 😢 Ešte, že mi dnes došli návštevy - aj švagrinka a aj sestra a dokonca aj brat ma prepadol 😀 tak super!!! rýchlo mi deň zbehol, aspon ten dnešný...ok číslo som si opisala 😉 dikes 😎 ozvem sa ti 🙂

tutulka12
4. sep 2012

@azuritkoovb no vidíš, ty už máš doma veľkú a múdru slečnu 😉 zlatučká keď ťa tak ukľudňovala 😀 ja sa tiež stále teším keď niekto príde a deň beží rýchlejšie 🙂 a som rada, že to Alexinka zvládla. a číslo už mám zapísané 🙂

tutulka12
4. sep 2012

@azuritkoovb a v ktorej je triede? zajtra ideš na rodičko? ja ešte neviem, musím vymyslieť čo s deťmi, mm ide na poobedňajšiu...

azuritkoovb
autor
4. sep 2012

je v slniečkovej 🙂 no chcela by som isť ... len to je blbé, že tam prídem a vôbec nikoho nebudem poznať ,,, neznášam to !!! a to je o 16 h , že to rodičko? veď ked je škôlka do 18h tak to si musime prv deti vybrať?či ako?

tutulka12
5. sep 2012

@azuritkoovb ja Danuška vyberám o 15:30. mne sa na rodičko moc nechce, ale môžme ísť spolu ak chceš 🙂 môj je v záhradnej 🙂

tutulka12
5. sep 2012

@azuritkoovb ono to je tak, najprv budú všetci rodičia v morskej triede na zvítanie s riaditeľkou a učkami a tam povie čo sa týka "dobrovolného" príplatku (teda povinné ako zrpš) a potom už v triedach normálne, kde učky povedia ako s výtvarnými, hygienickými a inými potrebami...vyplňovanie papierov a splnomocnení...

azuritkoovb
autor
5. sep 2012

@tutulka12 jáááj tak ok ... ved aj ja pre nu chodím tak o pol 4 ... a mám taký pocit, že som ťa včera videla 😀 ale sme už nastupovali na bus 😢 tak ok ... vybavila som si segru- pôjde so mnou ale kľudne sa pridaj k nám ak chceš 😉 aspoň sa konečne osobne spoznáme 😝 len ešte neviem presne o koľkej tam budem 😒 napišem ti ... ale daj mi vedieť či ideš na rodičko 🙂 pa

tutulka12
5. sep 2012

@azuritkoovb som čakala na kamošku včera. mi bola vrátiť podsedák. decká mi behali po tom kopčeku pri kotolni 😀 vidíš si sa nemusela ponáhľať na bus ale prísť a driliť do mňa 😀 no ja ešte stále neviem či pôjdem. uvidím, skúsim to uhrať u učky...veď my už vieme čo sa tam bude preberať tak tam hádam nebudem sedieť s dvoma neposedkami a vyrušovať 😀

azuritkoovb
autor
5. sep 2012

ved jasné 🙂 tak inokedy sa uvidíme 😀 teším sa už 🙂 tak pa a možno sa aj tak dnes náhodou stretneme 😝

tutulka12
5. sep 2012

@azuritkoovb Miri ťa prosím daj moje meno dopredu bo potom mi nesvieti upozornenie že mi píšeš 😀 ja ešte stále váááham 😀

azuritkoovb
autor
5. sep 2012

@tutulka12 jáááj ok
a čo ideš?

tutulka12
5. sep 2012

@azuritkoovb nešla som. po daniela bol ešte mm pred robotou a sa pýtal či bude znova všetko vyvesené na nástenke a že teda neprídeme lebo on ide do práce a ja som s deckami 🙂 no daj potom info koľko zase budú od nás pýtať 😀

azuritkoovb
autor
5. sep 2012

Dobre si spravila, že si nešla...tak ten darovací a ZRPš ostava tak ako minulý rok vraj spolu 30e ... ako bol tam strašný ruch, decká vystrájali a uff ... sila 😒

azuritkoovb
autor
5. sep 2012

@tutulka12 Dobre si spravila, že si nešla...tak ten darovací a ZRPš ostava tak ako minulý rok vraj spolu 30e ... ako bol tam strašný ruch, decká vystrájali a uff ... sila

tutulka12
5. sep 2012

@azuritkoovb no šak zato som nešla bo som vedela čo môžem čakať 😀 tak máš na rok pokoj 😀 😀

azuritkoovb
autor
6. sep 2012

@tutulka12 no to hej...o rok budem riešiť iné ... to už bude Alexi prváčka 😀

tutulka12
6. sep 2012

@azuritkoovb to sa ešte len potom nedoplatíme, keď budú školáci 😀 a už si zvykla Alex na škôlku? našla si kamošky?

azuritkoovb
autor
6. sep 2012

@tutulka12 no ved to .-D a ja váľam šunky doma 😒 zvykla si, som prekvapená...teší sa do škôlky každý deň! aj kámošky si našla a vraví mi mamka a tiež sa volá Saška tá jej kámoška 😝 a čo ty? čo robíš? jak ti fajne, že máš druhého chlapčeka pri sebe 😅 ...aspoň máš čo robiť a ne ja sa nudím 😖

tutulka12
6. sep 2012

@azuritkoovb ti poviem 😀 malý je bez Daniela zarevaný, iba sa poflakuje po byte a vymýšľa lotroviny alebo je zavesený na mne. včera som si odbehla do obchodu keď som tu mala ocina a Teo sa mi tak rozplakal ako keby som mala odísť navždy ☹ predtým taký nebol. akože stále bol maminkin, ale toto čo stvára teraz...hádam si rýchlo zvykne že sme zase sami dvaja a už teraz sa desím jeho nástupu do škôlky. my sme dnes boli pozrieť v mercury a potom u sestry. ona je tiež na materskej s 8mes. chlapčekom 🙂 ja by som brala aspoň jeden týždeň osamote 😀 😀