Sťažnosť na učiteľku v škôlke

estrell
5. jún 2014

Pekný deň! Ja by som mala jednu otázku... moje dieťa chodí do škôlky, párkrát do mesiaca sa vždy sťažuje na jednu učiteľku, že ju udrie, keď nechce spať alebo jesť, dá jej facku a kričí na ňu! Už som sa spýtala učiteľky a ona vždy reaguje tak, že moje dieťa bolo na vine, nechcela sa poslúchnuť, atď... Ja viem, že detičky sú niekedy neposlúchne, ale podľa mňa, žiadna učiteľka nemá právo ani verbálne, ani fyzicky napadnúť môjho dieťaťa! Teraz rozmýšľam na tom, že podám sťažnosť na učiteľku... Poradte mi, čo mám robiť? Ako mám postupovať? Ďakujem pekne!

michaela2008
5. jún 2014

Nuz, u nas v skolke su rozne deti, jeden chlapec sa dokonca vycural vedla zachoda s odovodnenim, ze je vynimocny. Tu vynimocnost mu vtlkli do hlavky rodicia. Bez nasilia s nim ucitelky spravili kus prace, asi aj s rodicmi. Ked ten chlapec nastupil, tlkol ostatne deti, teraz uz len vynimocne, aj deti mu to vysvetlili...
A to popri zdravych detoch maju v skolke aj integrovane, je ich v triede plny pocet, napriek tomu to s detmi zvladnu.
Osobne mam pocit, ze treba najskor vychovat rodicov... Urcite pokial ide o deti do 7 rokov. A to sa deje u nas v skolke, deti netlcu, ale riesia spolu s rodicmi ak su poruchy spravania.
Ja by som to riesila s ucitelkou a riaditelkou jednoznacne, opakovane by ju nemali bit.

ankaja
5. jún 2014

aj u nás v škôlke sa takéto veci riešia s rodičmi,ale biť dieťa,to teda nie,v žiadnom prípade... 😒

michaela2008
5. jún 2014

Inak treba k detom pristupovat individualne, ked to zvladnu v nasej skolke, mali by to zvladat aj inde. No a nechut do jedla a ked nie je potreba spanku, to je naozaj absurdne riesit bitkou. Ruku na srdce, zjete vsetko co dostanete na tanier? Mate idealny spankovy rezim? Moj syn popoludni nespava, v skolke sa ulozi s detmi a po rozpravke, ked spaci zaspia spolu s ostatnymi potichu vylezu z pelieskov a kreslia si. V podstate ma rad vsetko okrem krupicovej kase, ked ju maju, tak mu natru chlieb s maslom a to sme nijak ako rodicia nevyzadovali. Na obed zje kolko mu chuti. Nehladuje tam... Inak je uplne bezproblemovy...
Ked sme mali my ten problem o ktorom som pisala vyssie, vtedy sme si naozaj uvedomili, aky je rozdiel medzi ucitelmi a ucitelmi. Ta ucitelka tam bola nova, resp. na zastupovanie.
Bola naucena na ine vychovne metody...
Ale vysli sme s tym von, zavolali sme si danu pani ucitelku a riaditelku a zmenilo sa to...

michaela2008
5. jún 2014

@sheila72 nesuhlasim s tym, ze ucitelstvo nie je poslanie... Vazim si aj pracu smetiarov, ked vynechaju sichtu, vsade to vidno 🙂 . Ale ucitelia pracuju so zivymi detmi, z ktorych vyrastu zivy dospeli ludia.
Samozrejme chapem, ze nervy povolia... Osobne by som ucitelom dopriala vyhody ako maju v nasom state policajti a vojaci, myslim tym kupele, rekreacie a dobry plat, aby mali viac sil spolupodielat sa na vychove nasich ratolesti.

martinkacasarova
14. dec 2014

@tecko28 učitelia by mali učiť, ale predovšetkým by mali byť vzorom! A vlepiť deviatakovi, ako ste to napísala....je naozaj Vaša hanba, že ste to vôbec urobila. Predpokladám, že chalana ste ponížila aj pred inými deťmi 😒 Chlapec, ktorý je v puberte facku od učiteľky nemôže nijak inak brať, len ako poníženie! A to čo ste napísala, že učitelia by mali učiť a nie vychovávať??? to čo je za hlúposť? Veď je jasné, že škola je výchovno vzdelávacia inštitúcia! Čiže úlohou učiteľa je aj vychovávať....asi by ste si mali pozrieť viac metodiku 😉

strelicia
30. sep 2016

@mirkakab takze aj teba ak niekto nahneva...ci uz je to sef, predavacka, teta za okienkom....tak mu jednu flaknes? nech sa polepsi? deti su velmi citlive stvorenia - myslim tym vnimave. Niekedy staci jednat s nimi uctivo a namiesto kriku a direktivnych prikazov staci sa ukludnit a normalne si to v klude vysvetlit preco od neho potrebujem toto a toto...nie som pedagog ale u nas toto funguje 100%. bitie, alebo militantny pristup ma opacny efekt a myslim ze to dava zmysel.
ozaj btw.....ako by si sa zatvarila keby to dieta (bite) s tebou takto spatne komunikovalo napriklad v obchode? (rozkaze ti ze chce cokoladu a ked povies NIE tak ti jednu uvali alebo aj dve pokym neposluchnes...?)

alenka210
6. sep 2018

@michaela2008 ahoj prosím ťa a ako si to riešila? Bolo vás viacej? Lebo moja dcérka má.mat už druhý rok v škôlke nepríjemnú ucitelku ktorú ich ponižuje typu zabudla zavrieť dvere tak ju hneď urazí že je veľké bábo, chlapcom hovori že im odstrihne pipikov a podobne. Ide mi o to že ta učiteľka je v škôlke už veľa rokov ešte mna učila ako trojročnú a má silné zazemie. Teraz mi do danej skolky nastupuje aj mladšia dcérka a bojim.sa že sa bude vyvrsovat buď na jednej alebo na druhej. Už som počula ze kvôli nej ak deti brali.prec zo škôlky.