Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

melory
6. sep 2007

ja som volala do skolky, ze dnes nic nejedol, ze mal dva zachvaty placu...

renca3
6. sep 2007

andrea...hrozne. Mali sme aj my bitkarske rozbroje, ale v takejto miere to az nebolo. Lutujem aj tych rodicov, asi sa musia obratit na detskeho psychologa. Ak to nemali urobit uz davno.

andrea.m
6. sep 2007

rodičia o tom vedia,učiteľka ich informovala.vraj už boli aj u psychológa a ten povedal že matúš potrebuje indivindi prístup.a vraj je s nimi dosť ťažka komunikácia.dnes mali po neho prísť okolo 9tej a potom vypli mobily.to tirž o niečom svedčí.nehovoriac o tom že matúš používa vety ktoré 4 ročne dieťa nemá z vlastnej hlavy,na krku ma modrinu od 5 prstov aj na zadku ma vraj modrinu.podľa mňa je to týrane dieťa.

renca3
6. sep 2007

fuuu, normalne ma zamrazilo. To som pocula iba v spravach. Urcite si s nim nevedia poradit, tak to skusaju po svojom.

andrea.m
6. sep 2007

tie učiteľky ľutujem.vo filipkovej triede je 25 detí a 1 učiteľka.z toho 24 detí je v strese a chce ísť k nej na ruky aby ho ochránila pred matúšom a pritom ona by sa mala práve tomu matúšovi venovať najviac.sama som zvedava ako sa to nakoniec vyrieši.

renca3
6. sep 2007

Ten chlapec je iba zrkadlom spravania rodicov. Ale ucitelka musi mat dost.

andrea.m
6. sep 2007

dnes ráno kričal na ondríka a filipka "aj tak ťa zbijem,aj tak dostaneš,to su moje hračky,všetko je moje" podľa mňa to nemá z vlastnej hlavy

zgurkaa
6. sep 2007

No andrea, ani neviem koho mam lutovat viac, ci deti, ci ucitelku, alebo toho chlapca......? 😒

andrea.m
6. sep 2007

zgurkaa no všetkých ale matúška asi najviac.oni ho zo škôlky asi vylúčia a učiteľka aj naše deti budú mať kľud ale on bude pravdepodobne trpieť dalej.

majina.b
6. sep 2007

od pondela čitam vaše prispevky o škôlkaroch, naša tiež išla v pondelok prvý krát do škôlky.

Moj názor k matušovy- rodičia určite nie su nadšení z chvania svojho syna, určite mu to neradili., možno je len jedináčik a všetko mu bolo dovolené. dieťa zo škôlky nemôžu vylučiť, len odporučiť psychloga

andrea.m
6. sep 2007

majina ale môžu a budú musieť ináč tam nikto svoje dieťa nedá.keby som to nevidela na vlastné oči tak ani neuverím že 4 ročne dieťa môže byť také agresívne.

andrea.m
6. sep 2007

a môžu rodičom odporučiť inú škôlku čo už myslím aj spravili

majina.b
6. sep 2007

a.m- myslíš že v inej škôlke sa to vyrieši? pochybujem

andrea.m
6. sep 2007

ja viem že nie.

majina.b
6. sep 2007

už som písala aj do Deti/02, soňa, v pondelok nadšená v poho. utorok a streda po ceste do mš plač, a dnes v posteli zahlasila aby sme ju zamkli a doma nas počká.

lasenka
6. sep 2007

andrea - uff, mas to tazke, drzim vam palce, aby sa to co najskor vysvetlilo a Filipko zase chodil s radostou do skolky 😉

andrea.m
6. sep 2007

dúfam že to dopadne čo najlepšie.hlavne pre matúška.ma to chlapec ťažké.

andrea.m
6. sep 2007

majina to bolo dobre.len kto by jej dal jesť 😀 u nás zaberálo "a kto ti dá papať" a už sa išlo

lasenka
6. sep 2007

andrea - ja ma tiez Matuska, no ten je v skolke ako posväteny 🙂

andrea.m
6. sep 2007

lasenka to nebude menom

majina.b
6. sep 2007

a.m- jej jedlo veľmi nechýba.

lasenka
6. sep 2007

andrejka - chvalabohu 🙂

andrea.m
6. sep 2007

aha.tak to budete musieť vymyslieť niečo iné 😉

lienocka235
6. sep 2007

mozem sa pripojit k skolkarom.? mame doma malu skolkarku.. teraz chodi uz druhy rok do skolky ale v septembri boli znovu slzicky...
andrea m. mate to teda tazke v tej skolke... je jasne ze kvoli jednemu nebudu trpiet ostatni.. tiez by som si nedala otlkat svoje dieta... a dietatko vylucit zo skolky mozu...
inak je to urcite aj chyba v rodicoch ved ten chlapec sa tak nesprava zo dna na den.. tie signaly agresivneho spravania.. museli byt vidiet uz davno.. su aj specialne zariadenia kde sa venuju detom s poruchami spravania.. a aj rodicom..
ja som byvala ucitelka a u nas na skole sa talo ze prvak dokopal ucitelku /nizsieho vzrastu/.. normalne mal agresivne amoky kedy sme ho 4 museli drzat bolo to hrozne.. a rodicia stale ze on je doma dobry... nakoniec sa zistilo ze chlapca nezvladaju.. vymkynaju ho z domu nechaju ho na ulici a vecer ho vpustia.. len spat tak sa im skola vyhrozila socialkou a chlapec bol hned preradeny v inej.. vsetci sme sa tesili...

andrea.m
6. sep 2007

lienočka tak nejak to vyzeralo dnes ráno v škôlke. ked ho učiteľka chcela zobrať do náručia a dohovoriť mu chytil taký amok že som len čakala kedy prefacka aj ju.museli prísť na pomoc upratovačky a tie potom strážili ostatné deti.a teraz-ako ja prídem k tomu že platím škôlku kde bude moje dieťa bité a budú sa mu venovať upratovačky.že ho vylúčia považujem za samozrejmosť.len nechápem tých rodičov prečo sním nič nerobia.

lasenka
6. sep 2007

andrea - je Matusko jedinacik?

andrea.m
6. sep 2007

ja neviem je v škôlke len 4 dni

vavka33
6. sep 2007

No Andy,precitala som si to.To dieta-ten novy chlapcek je chudatko,aj ked sa sprava,tak ako sa sprava.on v podstate za to nemoze,a to ze ho prelozia do inej skolky,nie je riesenie,pretoze sa bude spravat tak isto.pomoct mu mozu len rodicia,ze ho vezmu k psychologovi,pripadne ku psychiatrovi.Zrejme tam bude problem v nom a nie v rodicoch ako tu niekto napisal.-moze tam byt aj nieco s vychovou,ale nemozte napisat,ze je zrkadlom svojich rodicov.Castokrat prave rodicia-doslova anjely a uzasny ludia maju deti-typu postrach denis.
No a na to,aby vasim detom neublizoval su v skolke ucitelky!!!!!!!!!!!!!,maju ho ustrazit,zaujat ho,zamestnat....

andrea.m
6. sep 2007

vavka máš pravdu ale toto bude asi trošku tvrdší oriešok.mali sme potom take mini rodičko lebo filipko nebol jediny kto odmietol ostať v škôlke.toto je matúškova štvrtá škôlka,z troch už bol vylúčený,asi rok sa o neho starala babka(kde boli rodičia?)to som sa dozvedela v škôlke dnes ráno.mamu som nevidela ale otca ano...hrúza.okrem toho tie vety čo používa musel niekde počuť,mne sa nechce veriť žeby si toto mohlo dieťa vymyslieť.rodičia tvrdia že u psychológa boli a ten len že potrebuje individuálny prístup.tak prečo ho prihlásia do škôlky ktorá ma v každej triede minimálne 20 detí.a na moju otázku čo to má na krku mi povedal že sa buchol do dverí,no neviem mal to na takom mieste že dvere nehrozia a museli by byť paličkované asi.filipko bude zatiaľ do utorka doma a potom uvidím ako to budeme riešiť dalej a čo vymyslíme s manželíkom.

vavka33
6. sep 2007

Andy,ja ti verim,ze je to tazke mat dieta v skolke,kde je taky nezbednik,no neviem,ja by som osobne svoje dieta doma nenechavala,len preto,ze tam taky chlapcek je,dieta si vypestuje pocit,ze vzdy vsetko za neho vyriesia rodicia a nebude priebojne.napr.ako tvoj Filip,prestane kakat a vie,ze ho "zachranite"myslis,ze je to dobre?Ja viem,ste rodicia,chcete pre dieta to najlepsie,len ja som za 10rokov videla deti aj s tej druhej strany-v kolektive a ver mi,boli to aj "tvrdsie oriesky"ako je ten vas v skolke.
No ale to je vsetko vasa vec,ja len dufam,ze niekto tomu chlapcekovi pomoze.