Štvorročné dieťa bije ostatné deti v škôlke bez príčiny. Poradíte?

angie11
20. jan 2016

Náš 4 ročný syn bez príčiny bije svojich rovesníkov, raz jednému šliapne na nohu, inokedy štípe, alebo pri obede ťahá iným tácku. Nikdy nebol agresívny iba je veľmi živý a nevieme prísť na príčinu prečo to začal robiť. V škôlke je už 2 rok, je aj obľúbený len to začal nejak preháňať. Deti sa na neho stále sťažujú že aký je zlý a že nepočúva. Doma sa mu snažíme dohovárať aj tresty má aj po zadku jednu dostane, ale nič nepomáha a keď sa ho opýtame, že prečo to robí tak on odpovie, že nevie. Aj keď sme na ihrisku tak sa správa normálne ako slušné dieťa a v škôlke už sú z neho nanervy. Máte niekto podobnú skúsenosť?

janinah
20. jan 2016

Moja dcéra hrýzla,ale ešte pred školkovým obdobím-doma sestru,prestala v momente,ked som ju uhryzla ja do ruky...možno nepadagogické,ale pomohlo.

qidko
21. jan 2016

Ahoj u nas zaberalo na syna "tabulkovanie"na chladnicke mal papier ak urobil nieco zle tak tam mal nakresleny cierny mracik ak bol dobry tak ziarive slniecko a ked cely tyzden bol bez mracika caz vikend si mohol vybrat sam co sa bude robit a kam sa pojde u nas to zabralo

17111976
21. jan 2016

pochvala vždy zaberie, aj môj syn má 4 roky, tiež strka do deti v škôlke, a puta pozornosť, je to v rámci normy, ale viem o tom , aj ked som prišla ponho na obed, tak som videla, ako strkol do dievčatka naschvál, nedávam žiadne tresty, len mu vždy pekne poviem, že to sa nesmie a vysvetlujem, pochválim ho , ako krásne si upratal hračky, on sa teší a potom mu hned poviem, žeby som bola velmi rada, keby aj v škôlke bol dobrý ku všetkým deťom, zdá sa, že to u nás zaberá, dosť sa to zlepšuje.

hoota
21. jan 2016

dieta sa tak urcite nesprava bez priciny. v skolke si moze vybijat nieco co ho trapi, napriklad problem v rodine atd ale nevie to povedat. v ziadnom pripade by podla mna za to nemal dostat doma bitku, pretoze rodic doma dvihne ruku na dieta a ono ju na dalsi den dvihne na spoluziaka v skolke 😔 taktiez zalezi od toho aku ma ucitelku, ci sa snazi s nim pracovat a prist na pricinu jeho spravania alebo ho len okrikne a potresta.

elise
21. jan 2016

Treba vzdy hladat a patrat po pricine, uder je len dosledok niecoho co dietatu niekto spravil, povedal, stuchol, zbil, vysmieval ss, zobral....viem nie je cas patrat tak vacsinou sa obvini iba utok ako agresia., lahko sa povie ucitelke nemam cas patrat nam tu dalsich 20 deti. Mojho tak provokovali a robili mu zle, on nezaloval, ake ked sa branil co mal dost a pohar pretiekol a buchol uz to riesili peticiou a socialkou. Po mojom trvani na patrani sa zistilo ze mam pravdu a vinnik nebol moj syn ale spoluziak. Deti hladaju obete a aj ked obet nie je v skolke je zalovany ze to spravil, ucitelka stym mala skusenosti. Moze sa aj v skolke nudit, noze mu tam nieco vadit.

mirkaaa80
21. jan 2016

Toto je uplne ine ako nejake pohryznutie. To robia v urcitom veku skoro vsetky deti, hlavne mladsom. Nas zacal deti bit, stipat a robit im zle ked cca 2 roky, aj na pieskovisku...potom to pokracovalo v jasliach , ucitelka nam povedala ze nas syn ma radost ked moze druhym ublizovat! Krava! Trvalo to aj 1. rok v skolke a potom postupne sa to zlepsilo. Ale presne on je typ, ze je za kazdu somarinu, je sikovny, bystry a inteligentny a myslim ze aj z nudy tk robieval. Takze vzdy ked sa niexo vyvadzalo,on bol pri tom. Ked mu niekto urobil zle, nezaloval, on si to vybavil sam. A uz bol problem lebo to decko jasne zalovalo na nasho syna. Mozno by nebolo od veci, ak sa ro nebude zlepsovat, zajst s nim do pedafog.-psycholog.poradne, aby ste vedeli aj nazor odbornika, nielen ucitelky ktora ma v triede 23 deti a nevie kde jej hlava stoji. Nas je tiez velmi zivy, energicky a ja tiez rozmyslam nad tou poradnou.

demik
8. okt 2018

@mirkaaa80 prosim ta pekne, takto s odstupom casu. Boli ste v tej poradni? Zlepsilo sa vam to nejako?

mimuska123_
21. okt 2019

@angie11 s odstupom casu sato zlepsilo? Som prave nasla tuto diskusiu.a mame doma podobny problem.ze strka do deti v skolke🙄

angie11
autor
21. okt 2019

@mimuska123_ ahoj, no pravdupovediac, ostalo mu to dodnes len už v nie takej miere. Keďže je už školák tak si uvedomil, že sa to proste nemá ale provokovanie mu ostalo 🙂 Treba veľmi veľa vysvetľovať, u nás nezaberala ani bitka ani tresty, skôr otec je u nás autorita, tak možno ten tvrdší prístup otcovský, lebo aj teraz keď na neho pozrie už vie koľká bije 🙂 Treba to asi len nejako pretpieť to obdobie. Ale to vôbec nevadí, že sú detičky také živé podľa mňa

mimuska123_
21. okt 2019

@angie11 No ved to muza skor posluchne ao mna. On ide okolo deticiek a stuchne a smeje sa ma tom.a vysvetlujem dookola, ze to neni sranda.on hned jak uvidi daku rozpravku a len sa tam stuchnu zvierata alebo tak hned opakuje. Vsetko zle hned od starsieho zopakuje rozumu pre seba ma😂

angie11
autor
21. okt 2019

@mimuska123_ aj moj mladsi chyta moresy od toho starsieho len zase on je taky, ze ked ba neho zvysim hlas tak spozornie a ten starsi jakeby som hrach na stenu hadzala 🙂

mimuska123_
21. okt 2019

@angie11u nas opacne starsi posluchne a 5 rocny ten ma na haku,,,alebo sa jedovat zacne🙃