Trojročný syn v škôlke celé dni iba plače

jks27
4. okt 2022

Dobrý deň,

máme doma čerstvého škôlkarika, ktorý sa do škôlky ako-tak tešil, prvý týždeň zvládol krasne, v skolke spinkal (aj keď pred tým plakal za mamkou-mnou), jedol, hral sa, dá sa povedat, že sa ráno tešil.
Problém však nastal, keď syn ochorel, hneď po prvom týždni navstvovania škôlky. Bol doma dva týždne, o skolke hovoril, vedel, hovorili sme mu, že keď bude zdravý, pôjde do škôlky zas. No hneď prvý deň po chorobe bol syn ako vymenený. Už v nedeľu v noci sa zobudil s plačom, že on do škôlky nechce ísť, že mu tam budem strašne chýbať a bude za mnou plakať. Brali sme to tak, že je to normálne, keďže bol chorý a teraz ma ísť opäť. Lenže prešli dva týždne a je to stále horšie a horšie. Po nociach nespí, budí sa a plače, v skolke nespí, neustále plače za maminkou, dokonca sa hraje, že mi zo škôlky vola domov, že mám poňho prísť,že ho nechcú pustit ku mne domov. Plače až tak, že je cely červený ako rak, po tvári ma červene bodky od placu a niekedy až nevládze dýchať…plače v škôlke ceeeely deň, učiteľky mi to stále potvrdia a hovoria…keď preňho prídem, rozplače sa, no už je potom v pohode, no prejde hodina a on až kým nejde spať, prisaham, doookola vkuse mi hovorí, že mu budem zajtra chýbať, že bude za maminkou plakať, a že či mu chybám aj ja, či preňho prídem…večer keď zaspáva, presne ako teraz, je neskutočne unavený, no nie a nie zaspať, aj počujem ako inak dýcha, tak, akoby sa bál, mal stres…
Ja ho v jednom kuse, pokojne, s láskou, ubezpečujem, ukludnujem, bozkavam, nosím po rukách, že ho nadovšetko milujem, že preňho samozrejme prídem, že ho tam nikdy nenechám, dokonca vie, že o 3 preňho vždy prídem. Stále opakuje, čo v skolke urobí, a že keď toto vswtko spraví, tak bude 3hodin a ja prídem…už sme s mužom zúfalí, už dva týždne sa to deje vkuse a on neprestáva. Nekricime naňho, nič, práve naopak, neustále, každú jednu voľnú minútu ho ubezpečujem, snažíme sa vymyslieť stále program, aby na to nemyslel, aby to neopakoval stále dookola, lenze on aj počas hry, návštevy, prechádzky, rozprávky, opakuje, že mu budem chýbať a že bude za mnou plakať.
Pýtame sa ho aj, či naňho je v tej skolke niekto skaredi, ale povie, že nie, ani učiteľky níc nevravia…ja už neviem…naozaj…som doma s malo dcérou, možno žiarli, alebo ja už naozaj neviem…bol vždy taký viac naviazaný, ale na druhej strane je aj spoločensky, nehanbi sa ľudí, odpovedá, pozdraví, krasne rozpráva na trojročného, nadherne súvetia, zložité vety, naozaj, aj doktorka nám povedala, že rozpráva a rozmýšľa už ako predskolak, veď začal rozprávať už ako 1,5 ročný…čo mu môže byt, keď neustále len plače a celé dni doookola opakuje to iste, máte niekto podobný problém, alebo ste mali?

Ďakujem pekne za akúkoľvek odpoveď

jks27
autor
24. okt 2022

@smiling89 ahoj, ochorel, odvtedy sme v skolke neboli, čiže…obávam sa, že to bude rovnaké potom

smiling89
24. okt 2022

@jks27 drzim palce nech sa to zmeni. Tieto choroby to je kolotoc dokola aj u nas...chytam ich tiez od maleho ako nejaka skolkarka 🙂

pbra40
24. okt 2022

@jks27 ahoj, chcem ta len povzbudit. U nas dcera hrozne rodeo od zaciatku, plac, cely den, ucitleky odporucili ze ma chodit len do 12.00. Do toho uz bola 2x chora, takze vsetko od zaciatku stale. Aj som to komunikovala s detskou psychologickou, nevidela na nej ziadne znaky uzkosti a zrazu, zo dna na den lepsie. Zlom nastal minuly tyzden. Uz tam aj spinka. Tiez som bola z toho zufala a smutna. A vies co pomohlo? Ist sa pozriet poobede do skolky, ked tam uz nik nebol. Pochopila, ze skolka sa zatvara a ze tam nik neostava dlho. Ze vsetci idu domov.

jks27
autor
25. okt 2022

@pbra40
@smiling89
Ďakujem baby 🙂
No môj synček si uvedomuje, že sa škôlka zatvára, sám to opakuje 😀 pretože sme mu to už najmenej 10000x vraveli, ze by tam nikdy neostal, vždy prideme, pretože všetci odídu a škôlka sa uzamkne a až ráno zas každý znova príde.
Aj teraz cez chorobu sa stále pyta, či pôjde do škôlky, tak mu poviem, ze áno, ale až keď bude zdravý, ze nech sa teší, lebo už všetkým v skolke chyba a pýtajú sa naňho, kedy príde, snažím sa mu stále denne pripomenúť, ze škôlka stále existuje a vráti sa tam, ale vidím, ze sa stále boji a stresuje ho to

sisimonka21
13. okt 2023

@jks27 Ahoj, chcem sa spytat, ako to cele s tvojim synom dopadlo? Chodil potom do skolky/zvykol si? Alebo si ho nechala doma? Mam aktualne podobny problem s dcerou...

ankare
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jks27
autor
15. okt 2023

@sisimonka21 ahoj, nechala som ho, trvalo to takto do cca januára minulého roka. Tak si zvykol a bolo to viac-menej bez problémov. No lenže teraz začal od septembra nový škôlky rok a on zas :( čiže len vysvetľujeme, ubezpečujeme ho, stále doookola, boji sa, že preňho neprídem