Vzdor a trucovitosť u 4,5 ročného chlapčeka

anicka1709
28. feb 2018

Ahojte mamičky, prosím vás viete mi poradiť nejaké "techniky" proti trucovaniu synčeka ? Problém príde hlavne vždy večer, hlavne keď má ísť spať, čakáme druhé dieťa a začali sme ho učiť aby zaspával sám (do vtedy sme si vždy s ním jeden museli ísť lahnúť) Ale trvá to už dlhšie, a furt vybieha z tej izby, zrazu všetko potrebuje, vymýšla, neposlúcha a vždy to skončí tým že sa zatne a on proste nejde a nejde, a nasleduje výstup ktorý vždy končí poriadnym revom, bud dostane od mm (niekedy varechou - ja som proti tomu)..Neviete mi prosím poradiť ako tomu predísť? Snažíme sa mu dohovárať, rozprávať sa s ním, on nasľubuje, ale v zápätí to poruší.. ďakujem vám za každú radu 🙂

anicka1709
autor
28. feb 2018

@sifonik súhlasím, tiež mi nevadí k nemu si lahnúť, alebo ked si manžel k nemu lahne a tak zaspí, ale mm chodí na tri smeny, má ranné, nočné a poobedné, ked bude mať poobedky a nočné budem s dvomi sama, čo už bude väčší problém ak sa nenaučí sám a bez problémov, ja nevravím, ani si to nemyslím že by sme ho odsúvali, práve naopak..ale on má takú povahu..ked niečo chce má to hned a ked mi niečo povieme, alebo od neho chceme tak ani za nič..

helena2248
28. feb 2018

Bohuzial deti vtomto veku su vzdorovite asi vsetky, psychologicka by ti hned vysvetlila preco je to tak a preco to tie deti robia... my sme mali ten isty problem, nepomoze ti krik ani dohovaranie. My sme mali tiez hlavybol zo syna,lebo si vymyslal vsetko mozne pred spanim aby nemusel ist. Tiez robime s priatelom kadejako ale pri synovi sa striedame,naucili sme ho tak ze zaspava po precitani nejakej knizky uz potom sam,jeden den citam ja a.na druhy priatel... syn sa naucil a uz vie co nasleduje a ako to u nas dennodenne funguje a uz nevymysla...

jana2679
28. feb 2018

@anicka1709 ak Vám to nevadí ho uspať, že ste s ním tak to nemeň,ja som s dvomi deťmi sama lebo muž robí mimo a v pohodeeee máme systém, kým sa bábätko narodí a bude miminko veľa spinkať je času ešte, zatiaľ aj syn podrastie bude zase múdrejší a uvidíte potom, možno bude chcieť sám.Ja by som sa teraz s týmto vôbec nestresovala,teda ani seba ani syna.😉

83lenka83
28. feb 2018

Môj ma 5,5 a stále zaspáva so mnou, pár x sa stalo, že zaspal sám ale asi pol roka ma strach, boji sa ísť sám na wc a v izbe by sám neostal, ja sa pamätám, že som to v jeho veku mala tiež a moji rodičia to mali v paži, zavreli ma do zhasnutej izby a ja som sa tam pod perinou urevana a spotena triasla až kým som nezaspala, odvtedy som mala panicky strach z tmy a môjmu synovi takéto veci nechcem robiť. Je veľmi kontaktný ako take mačiatko, vyžaduje si objatia a blízkosť.

kikusa008
28. feb 2018

Ja mam 4 ročnu a 4 mesačného a dodnes som pri nej, kým zaspí.. Dokonca posledný týždeň sa bojí sama v detskej, sa jej niečo zlé snívalo, tak spí pri mne a malom... Mne to príde veľmi kruté, naraz má zaspávať sám, podľa mňa nie je trucovity, skôr sa bojí, nechce byť sám, a ak s tým nesúhlasí a dá to najavo plačom, ttucovanim, dostane varechou ☹️☹️☹️Kim spala sama, dala som si malého do hojdačky a bol pri nás, kým malá zaspí, potom som ich uspavala oboch u nej v izbe...

sifonik
28. feb 2018

@anicka1709 chapem ta. ale je uz rozumny v tomto veku a ked k tej situacii dojde, tak uz bude chapat preco ho neuspavate (uz uvidi co ine namiesto toho musite robit a pochopi) ale keby ste to sekli teraz, kym ho uspavat este teoreticky mozne je, obavam sa, ze by tomu nerozumel.

sifonik
28. feb 2018

@83lenka83 to pises presne o nas a nasom drobcovi 🙂 so vsetkym s tebou suhlasim.

bumibo
28. feb 2018

@marika05 bože a keď je u starých rodičov, tak ani o ňom nevedia, na slovo posluchne, zahrá sa, nemá s ničím problém..Dnes mi slahol, lebo som mu nedala cukrík, vrieskal po mne a búchal ma..V škôlke ho stále iba chvália, aký je šikovný, dobrý, že sem tam by aj mohol neposluchnut..Prídeme domov a peklo neskutočne..Už si aj k mužovi dovoľuje..Nemá rešpekt ani pred nim..A keď sa opýtam keď sa ukľudní prečo to robil, tak povie, že on nevie..A taktiež je to na každodennom poriadku tieto jeho scény.. niekoľko krát za deň..Susedia si musia myslieť, že ho tyram, ale ja len chcem aby ku rodičom nebol drží a vážil si nás..A totiž už aj malá 2rocna sa začína po ňom opicit..

ivanameskova1
28. feb 2018

My máme medzi chlapcami rozdiel 2,5 roka (4 a 1,5 ročný), kým som staršiemu čítala rozprávku, mladšieho som kojila. Odkojila som, dočítala som a povedala som staršiemu, aby zavrel očká a nech spinká, pospievala som im sem tam uspávanky a vždy som počkala pri nich, kým zachrňali. Myslím si, že nie je to zlé, že s nimi trávite o 15 minút viac, celý deň ste s deťmi, prečo nie o 15 min. viac? Samozrejme, že keď budú mať 7 - 8 rokov, to takto bude, vtedy bude situácia iná. Budú starší, rozumnejší. Prečo im nedať pocit mamy, pocit bezpečia, lásky.

marika05
28. feb 2018

@bumibo presne toto je aj u nas ale on si uz dovoluje aj k starym rodicom, tiez mam pocit ze si to susedia myslia ale tak inak to niekedy priste nejde a tuez chcem aby si nas vazil. Najviac ma vie dijat veta ked prepovuem aky je certik ze on? To by som do neho nepovedala. A tiez mame dvojrocnu a tiez vsetko po nom skusa ale ona si da este vysvetlit ze je to skarede.

oravocka
28. feb 2018

@bumibo my sme dnes to isté, odvrava, nepočúva, ja už neviem čo.😢

vazeny123
28. feb 2018

najlepšie pomáha ked sa s detimi rozprávate a vysvetlíte im ... a ked su male že to nepochopia musíte im to nejak ukazať alebo aspom vysvetlit napr. Prečo nemôžu dlho kukat tv alebo prečo im nemôžte kúpiť hračku ktorú chcu 😉

oravocka
28. feb 2018

@vazeny123 ako?

anicka1709
autor
28. feb 2018

@bumibo ach jaj, tak takto dáko je to aj u nás, veľa si dovoluje a o rešpekte ani nevravím..proste len to čo on chce musí byť hneď iné ho nezaujíma..niekedy je to fakt neskutočne..