Zapis do škôlky

19ninka27
4. feb 2012

Babi potrebujem poradiť,mám prve dietatko a neviem ako mám postupovať pri zapise do školy 😉 nakolko nemám skusenosti kedy sa robí zapis nič podobne .
Počula som že v marci moj syn budete mať v auguste 3 roky,čize od septembra by mohol nastupiť,lenže som v takejto situacii .Byvame zatial u svokrovcov v Dudinciach a mienime tu asi ostať dokým neskončím študium to je v juni tento rok,a v počas leta by sme sa chceli vrátiť do Zvolena. Co ale nieje iste .Len neviem ako postupovať,mám maleho v marci zahlasiť do školky tu v Dudinciach??( a kedy sa vlastne robí zapis) ,.A v pripade že by sme sa predsa odstahovali do Zvolena tak by my maleho bez zápisu tam neprijali?..Mám v tom zmetok ,nakolko neviem ako mám postupovať dalej.A nemám tu nikoho kto by my bol poradil..ZA odpovede vopred Dakujem.

katmi
1. mar 2012

@tilly hehe.. si ma predbehla a napisala mi uplne z duse 😅 😀 ja som povedala, ze trebalo by s prepacenim (aj bez prepacenia) vsetkych v tom idiotskom parlamente postrielat asi, uplne to tam vycistit a dat tam takych ludi, co budu aj nas obycajnych ludi pocuvat a nie ze si tam "hore" robi kazdy len co chce... aj Mihal ma dobre nas*al, lebo mamickam na rodicovsky prispiet (dvihnut) nemoze, ale riaditelovi SP ide davat odmeny 5000,-€ a este to aj vyvali do telky vrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

tilly
1. mar 2012

@katmi ja sa tu vzdy vytacam, ked treba nieco vybavit... nic tu nefunguje, vsade treba bud podplacat alebo jacat a vyhrazat sa...
ano, su otrasne skoly s otrasnym ucitelskym zborom a jednoducho, ked si z rajonu, tak bud si das decko otrasne vychovat alebo plat za sukromnu skolu, ked na to nemas, smola...
a so skolkami je to tak isto, oni ti preplatia 230€ ale len do troch rokov a do skolky ta zoberu od troch rokov, ale musis ich mat do septembra, ak mas oktobrove, novembrove a mladsie dieta, tak si plat sukromnu skolku z vlastneho... uff, serie ma to

katmi
1. mar 2012

@tilly a najviac som sa pobavila vies na com?? ze davky v hmotnej nudzi... k davkam ti daju par smiesnych Eur ak mas dieta do 3rokov alebo potom skolopovinne dieta od 6rokov... a ak je niekto v takejto nezavideniahodnej situacii a ma dieta od 3 do 6rokov a plati skolku cca 30€ mesacne + ostatne debilne kadejake vymyslene poplatky, tak z coho to ma platit??? na taketo deti sa vobec nemyslelo.. k decku, ktore ma od 3do6 rokov k tejto davke vobec ale vobec ziaden prispevok neprinalezi.. toto je tiez akoze spravodlive??????

katmi
1. mar 2012

@tilly hej a to este pristup podaktorych akoze sukromnych jasli.. by som ti vedela rozpravat... ble.. mi porad zle zas len ostalo 🙄

tilly
1. mar 2012

@katmi tu sa nemyslelo na tolko veci a za ten cas to uz teda mohli zmenit... ale tak oni vidia len seba a robia len zakony, za ktore niekto bud lobuje, alebo krici.... inak vobec neberu ohlad na to, ci nieco funguje alebo nefunguje...

tilly
1. mar 2012

@katmi ja som sa tiez pekne samonasrala 😀 😀 😀 😀 😀 a sukromnych skolok som si obehala za posledny mesiac dost... a zistila som, ze webstranky vela znesu, realita je uz potom ina... 😠

katmi
1. mar 2012

@tilly podobne 😀 😀 😀 😀 😀 a s tymi sukromnymi skolkami mas uuuuplnuuu pravdu!

roxi
1. mar 2012

@babulina u nás to vyzerá, že budem rada, ak synčeka zoberú ako 3,5 ročného, ja dávam teraz prihlášky obom, keďže dcérku mi nevzali už 2 roky, takže teraz to skúšame do tretice, ale to už bude mať 5 rokov, takže ju už zobrať musia, už dávam prihlášky to viacerých škôlok (sranda, že všade sa čudujú, že prečo ešte do škôly nechodí, dokonca sa čudovali aj v škôlke, kde ju predtým už 2 x nevzali a pritom vedeli, že popri RD ešte pracujem a musím sebou brať do práce aj obe deti), čo som sa pýtala na drobca, jeho by som chcela dostať do škôlky v januári 2013, tak všade mi povedali, že nie je šanca, takže neviem čo s ním, keď budem mať nastúpiť do práce už na plný úväzok, to fakt netuším ako poriešime, lebo súkromnú škôlku by sme finančne nezvládli, takže škôlky sú u nás nekonečný problém,

vierkasteffi
1. mar 2012

@tilly nie nieje to neskoro ešte mame dosť času 🙂 a mysliš že sa da vybaviť prechodný pobyt ked byvame v prenajme?

sylvia78
1. mar 2012

Ahojte mamicky, no nas tento problem caka az o rok ale pre istotu som sa informovala u riaditelky skolky do ktorej by som chcela dostat maleho, my budeme mat 3 roky v októbri buduci rok a tiez som sa pytala ci mi ho zoberu od septembra, povedala mi ze tie dva mesiace sa zohladnit daju ale musi byt cistotny a samostany a ze musime mat trvale bydlisko v ich okrsku, tak som si pre istotu uz aj s malym zmenila bydlisko a len dufam, ze to co povedala aj dodrzi a ze maly bude sikovny a bude samostatny v hygiene, co sa mu teraz este teda vooooooooobec nechce. Jaaaj veru holky nezavidim Vam, mna to caka o rok ale uz teraz mam z toho strach. Prajem vela stastia a normalne riaditelky v skolkach, lebo niektoré su fakt ochotne ale s niektorými sa neda ani bavit nie to este aby spravila nejaky ústupok.

tilly
1. mar 2012

@vierkasteffi musi ist s tebou majitel bytu...

vierkasteffi
1. mar 2012

@tilly aha diky za radu 😉

sylvia78
1. mar 2012

@vierkasteffi s prechodnym pobytom som ja nemala vobec problem, lebo ten nezavezuje k nicomu, na ziadosti akurat das podpisat majitela, ale nemala by si mat problem lebo aj na ubytovniach sa uplne normalne nahlasuje prechodne bydlisko. Ja som si vytrpela svoje s trvalým bydliskom, byvame v sluzobnom byte a tolko behania okolo toho aby som tu mohla mat aj s malym bydlisko to nemalo kraja a problem s tym nemal majitel ale urady.

babulina
1. mar 2012

@aspinka ja nie som na materskej dovolenke ale pracujem a o druhe dieta sa mi stara niekto iny, tak nevynasaj sudy nad niecim o com nemas dost informacii

aspinka
1. mar 2012

@babulina ake sudy prosim ta citis sa sudena a kym mnou? ja som len konstatovala kedze mas este mensie dieta pod 3 roky nebola by si ani prva ani posledna co je doma a chce dat dieta do skolky. Ci uz je tak alebo onak mozes byt rada ze skolku mas k septembru ine dopadli ovela horsie.

stanka02
1. mar 2012

@vierkasteffi prechodny pobyt si mozes nahlasit aj na mestky urad.

vierkasteffi
1. mar 2012

@stanka02 a čo k tomu treba?

stanka02
1. mar 2012

@vierkasteffi zajdi na mestky urad v casti BA kde byvas a urcite ti poradia. Vsade to funguje trosku inak, no nemal by byt v tom velky problem, pravdepodobne iba vyplnis nejake tlacivo.

dejnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka2511
20. feb 2013

Ahojte neviete mi poradit? na zapis do skolky treba zobrat maleho zo sebou? dakujem fakt neviem.. 🙂

habibi78
20. feb 2013

@mirka2511 nie na zapis do skolky dieta ist nemusi, staci ked tam pojde rodic...

kikina84
21. feb 2013

@sandrika1986 ako sa da predlzit RD? dakujem

nili
21. feb 2013

@kikina84 Pojdes do svojej zdravotnej poistovne podpisat cestne prehlasenie o starostlivosti dietata. Niekde pytaju rozhodnutie o ukonceni RD.

sandrika1986
22. feb 2013

@kikina84 : Mne keď sa skončila RD, dcérka dosiahla 3 roky tak do 7 pracovných dní som musela ísť do ZP a do sociálnej poisťovne, nahlásila som im neplatenú predĺženú RD, ktorá môže trvať do 6.rokov dieťaťa. Okrem svojho OP, som potrebovala kópiu rod.listu dcérky a papier od UPSVARA, ktorý som dostala keď som si bola po narodení dieťaťa uplatňovať rodič.príspevok, na zdravotnej ma nahlásili do ich systému a potom som išla do sociálnej, kde som podpísala tlačivo pre nich. Vtedy mi povedali, že ak by som sa zamestnala tak do 3 dní mám prísť do ZP a SP a doniesť pracovnú zmluvu od zamestnávateľa a oni ma odhlásia z neplatenej RD.

kikina84
22. feb 2013

@sandrika1986 a ak by som ju predlzila dostavam od statu este nejake peniaze? dakujem

sandrika1986
24. feb 2013

@kikina84 : Ja som nedostávala nič, potom už žiadny RP, len prídávok na dcéru keďže som bola na predĺženej neplatenej RD.

smilla_jaspersen
24. feb 2013

čaute maminy, minulý týždeň som sa dozvedela, že "naša" škôlka nemá žiadny deň otvorených dverí a neumožňujú ani prehliadku priestorov. Vraj že "veď sú tam deti, to sa nedá.." Zdá sa mi to byť nefér voči rodičom aj deťom, ktoré tam predsa strávia niekoľko rokov, podľa čoho si teda majú vybrať? Myslíte, že tomu mám prikladať nejakú dôležitosť, alebo je to pri štátnych škôlkach v BA jednoducho štandard? Aké máte skúsenosti s prehliadkou priestorov v štátnych škôlkach? Vďaka za odpoveď!

maznacik007
24. feb 2013

@smilla_jaspersen v statnej skolke som sa este nestretla s dnom otvorenych dveri... osobne by sa mi to ani ako rodicovi nepacilo aby tam v case ked sa maju ucitelky venovat detom v skolke (mmch v statnej skolke je na cca 21 deti 1 ucitelka len cez obed a ked idu mimo skolku musia byt dve) este aj venovala inym rodicom co sa pridu pozriet a ich detom...

skor potom nejaka aktivita mimo skolkarskeho casu, ale uprimne dostat dieta do skolky v BA a okrese BA je tak tazke ... tam sa neprijate deti rataju na stovky ... takze s takouto aktivitou sa stretnes leda tak v sukromnych skolkach ....

smilla_jaspersen
24. feb 2013

@maznacik007 vdaka za odpoved! viem, ze statna skolka na feriencikovej pozyva rodicov na omrknutie priestorov (aspon mi to hovorili v telefone, zajtra sa uvidi), skolka na malej ulici ma den otvorenych dveri 1. marca (co je presne den zapisu, cize v podstate uz zbytocne). A napriklad medena a grosslingova nemaju nic. Chapem, ze pre personal to nemusi byt lahke zmenezovat popri detoch, ale skor mam podozrenie, ze sa im jednoducho nechce, je to pre nich predsa len stres atd. Mne v podstate ani tak nejde o priestory, rada by som iba videla riaditelku/ucitelku na vlastne oci, prehovorila dve-tri vety, nech mam aspon malililicku predstavu o tom, aky maju pristup, ci je mila, rozumna, alebo na mna posobi nervozne ci vyslovene hlupo 😉 Namiesto osobneho kontaktu ma odkazuju na webstranku, kde si mam stiahnut tlacivo. .To fakt chcem tak vela? Asi ano, co? ☹

masinka
24. feb 2013

@smilla_jaspersen ahoj,
moja skusenost je, ze den otvorenych dveri je na dve veci. radsej chod trosku "spionovat" spoza plota, ako sa ucitelky spravaju k detom, to je podstatne. my sme najstarsiu prihlasili do skolky kde den otvorenych dveri robia, aj riaditelka vyzera na prvy pohlad milo a sympaticky. dcera je decembrova, prijali mi ju od septembra aj ked teda tri roky este nemala a ja som bola doma s polrocnym babom..... dcerka sa do skolky velmi tesila, prvych par dni bola v pohode a potom mi ju ucitelky tak vystresovali, ze tam chodila uz len s revom. nakoniec sme ju z tej skolky odhlasili a ostala dalsi rok doma (do dalsej skolky mi ju potom zobrali az ako 5 rocnu, kedze som bola s mladsou doma).