Žiarlivosť štvorročnej na malého súrodenca

29. mar 2020

Ahojte.
Mam doma 4 rocnu a male babo kt ma 3 tyzdne. Problem je v tom ze mala akoby na maleho ziarlila. Na drobca sa tesila a aj 2 tyzdne po prepusteni z nemocnice bolo vsetko ok. Pomahala samozrejme sme ju nenutili ale sama od seba chcela tak sme ju nechali ale posledny tyzden je to katastrofa ... naschval maleho budi krikom, poviem nieco jednym uchom dnu druhym von. Maly je zlaty dieta place len ked je hladny alebo pocikany. Mux j je doma kedze sitiacia je aka je tak pracuje z domu a dnes uz chcel malu nie ze zbit ale chcel jej vynadat dokonca mi povedal ze preco jej nevynadam ked ignorije ale ja nvm ci by to vsetko znehorsilo sa :-/ Prejde to? Cas sa snazim mat aj s nou ale posledny tyzden ona toto robit nebude ona sa hrst so mnou nebude atd :-/

katzed
29. mar 2020

Ahoj, je to normálne, že žiarli, máme 3 deti, dievča (9),chlapec(6) a chlapec (6 mes.) Keď sa narodil druhý, tak mi staršia povedala, že ho nechce a mám ho dať preč, teraz sú najlepší kamaráti, no a teraz druhý žiarli na malého:"nikto sa s ním vôbec nehrá" a snaží sa nás zaujať. Vysvetľujeme ako môžme, občas aj nakričíme, treba trpezlivosť, keď bude trošku väčšie, že sa bude s ním dať hrať tak sa to zlepší 😉

autor
29. mar 2020

@katzed len ja uz som unwvena z toho :-/

smejko25
29. mar 2020

Aj kamaratkyna dcera tak ziarlila na bratceka...strasne bolo vidno ako si vynucuje pozornost a robi naschvaly atd 🙂 Treba stale dookola vysvetlovat ze teraz je tu maly bratcek ktory potrebuje viac starostlivosti ale ze aj ju velmi lubite a venovat aj jej pozornost 🙂
Ale ma aj manzel pravdu treba dietatu urcit hranice..nema ta co ignorovat ked jej nieco povies/prikazes spravit atd atd 🙂
Vela stastia a hlavne trpezlivosti nennechajte si od malej skakat po hlave

autor
29. mar 2020

@smejko25 ona je inak zlaticko ale toto ma prekvapuje keby to bolo od zaciatku ok beriem ale po tyzdni? Stále jej vravíme že ju ľúbime atď.

autor
29. mar 2020

@smejko25 mám pocit že tam niekto jej nahučal do hlavy blbosti :-/

smejko25
29. mar 2020

To tak je ked si dieta uvedomi ze uz nieje stredobod pozornosti 🙂 aj ta co som spominala takisto ked prisli z porodnice radost neskutocna a po 2 tyzdnoch obratila 🙂
Ale to sa ustalilo a teraz su velky partaci 🙂
A kto myslis ?

marca12
29. mar 2020

Ak si po tyzdni unavena,tak co povies po dvoch rokoch. U deti je to normalne..chvilu sa lubia,chvilu neznasaju. Pockaj,ked pride obdobie,ze starsia bude chciet prave tu hracku,ktoru chyti maly do ruky. To este len budu nervy. Kazdodenne spory,vybuchy 😀 Musite vela,vela vysvetlovat a bude to lepsie. Ked treba,musis byt raznejsia a na prikladoch vysvetlovat. Doteraz ta mala celu pre seba a po tyzdni zistila,ze to uz nie je ta mamina,co len okolo nej skakala a takymto sposobom si vynucuje pozornost.

autor
29. mar 2020

@marca12 deti ako v pohode ... malý je zlatý ten len spí a plače keď má bruško prázdne 😀 a malá svojim spôsobom tiež len tá žiarlivosť a tak sa tešila 🤔 doteraz som bola ja tá "zlá" a muž bol stále že moja a mama na Teba kričala a trz nvm je to opačne 😀

autor
29. mar 2020

@smejko25 manželova sesternica či jej nenarozprávala hlúposti.

smejko25
29. mar 2020

Hlavne sa musite z muzom dohodnut na spolocnom rieseni situacie 🙂 aby ste si proste stali zajedno...
Lebo potom bude jeden zly a jeden dobry...a ako pisala vyssie pockaj ked pride to s hrackami az vtedy bude rosambo...Mna moja mama naucila ak chces hracku s ktorou sa hraje druhe dieta musis pockat kym sa dohraje alebo ho pekne poprosit ci ti nepozicia 🙂
U nas take neexistovalo aby som musela hned v tom momente mat tu hracku

hdpe
29. mar 2020

my sme to mali prednedavnom podobne. 4-ročný a 3 mesačná bábika.Vynucoval si pozornosť, vlastne aj teraz si občas vynucuje. Najvyčerpavajuce je, keď sa obaja rozrevú v jednú chviľu a človek nevie čo skôr, hotový blázinec. Najviac pomôže, keď sa starší niečim zabaví, keď sa nenudí. Teraz má bunkrové obdobie, tak staviame bunkre, pohádžeme vankúše po zemi, akože prechádza cez bažiny, pokusy robime a veľa spolu varíme a pečieme...keď sa dá....čím viac vecí dokáže urobiť sám tým je to lepšie. My máme teraz ten problém, že v jednom kuse reční- bzučí ako bzučiak.Malá sa chúďa len vonku vyspí v kočíku. Ešte šťastie, že spí celú noc.

autor
29. mar 2020

@smejko25 to s hračkou je dobrý nápad vďaka 🙂 väčšinou sme za jedno ale v tomto je to tak že muž chce aby poslúchala v tom mu dávam za pravdu ale zasa viem ako sa cíti ... zrazu sa netočí všetko len okolo nej

autor
29. mar 2020

@hdpe že bzučí ako bzučiak 😀 ... aj trz tu stojí pri mne nech idem k nej ľahnúť lebo sa bojí vraj

hdpe
29. mar 2020

áno aj toto mávame...bojí sa strašidiel, čo sú pod postelou- to má odvtedy, čo videl ten videoklip od Mira Jaroša a stašidlach...

autor
29. mar 2020

@hdpe doteraz nič z zrazu pritom nič strasidelne nevidela a slubuje hory doly ... mne asi z tyvh zbytkovych hormonov mäkne mozog

marca12
29. mar 2020

Urcite z toho neobvinuj cudzich ludi,to noe je spravna cesta. Kazda si tymto presla a ano prve dni je starsie natesene,ale rychlo pride realita
Strasila.mozte niecim postriekat a oni zmiznu alebo inu metodu na.odplasenie. neviem odkial to beru,ale v urcitom obdobi sa zacnu bat strasidiel 😀

autor
29. mar 2020

@marca12 mm ju poslal spať nech nevymýšľa ...

gelory
30. mar 2020

Je to podľa mňa normálna reakcia u takto starých detí. Raz proste vzdor príde a môženo je to u takýchto detí aj o trocha skôr. Musíš aj jej proste nadstaviť nejaké pravidlá no aj sa jej venovať. Iná cesta podľa mňa nie je