Hydrokela - detská chirurgia Martin

christy1234
2. okt 2022

Dobrý deň
Tento mesiac nás čaká operácia HYDROKELY (vodný pruh vo vajku)
Nájde sa tu niekto kto má s tým skúsenosti?
Ideme do nemocnice v Martine
Malý bude mať 19 mesiacov
Je to jednodňovka?
Zaujímalo hlavne ako to prebieha a následne zotavovanie ☘️
A čo je potrebné si zabaliť so sebou🤗
Ďakujem 🤗

kacorsita
2. jan 2023

@christy1234 dobry den,ako ste prosim dopadli?nas to caka za 3dni a som hrozne nervozna 😭 kolko ste tam boli?treba aj hracky brat na zabavu?nejake ine oblecenie nez je pyzamo?

tatiana9195
27. feb 2023

@kacorsita dobrý deň, prosím Vás ako ste dopadli?ako to prebiehalo?nás to v MT čaká za týždeň. Ako dlho ste tam boli?

kacorsita
27. feb 2023

@tatiana9195 dobry den,my sme sa "ubytovali",boli sme tam do 12h a poslali nas domov,pretoze nasa pediatricka zanedbala synovu zdr.starostlivost (mal koznu chorobu vraj infekcnu a ona tvrdila ze to nevadi)...takze mame novy termin 13.3 😭 ked sme prisli na 8 (co za mna uplne zbytocne tak skoro,lebo syn presiel vsetky hracky,vsetky vymalovanly do 12h a zacal sa zrovna nudit ked nas poslali domov,neviem co by sme robili do vecera),nasledne po prijati ho vysetrila vtedy sluzbukonajuca doktorka a ukazali nam oddelenie.vo mna zarazilo bolo to,ze je izba pre deti (so 4postelami) kde mozete sediet vylucne len na stplicke (podotykam ze tam boli 4 postele a 2 stolicky,neviem ci by sa aj zmestilo do tej izby viac stpliciek),a potom bola materska izba kde som mala spat ja s dalsimi 3 mamickami....pre mna nepredstavitelne,lebo syn je dost bojazlivy a sam by urcite nespal na cudzom mieste,niekedy sa vnoci aj budi,takze sama si to neviem predstavit (ma 4roky)...ak si dobre pamatam,na materskej izbe sme sa zdrziavatnemohli,mohlisme byt tusim iba v izbe kde mal spinkat a potom v herni/jedalni...viem ze nikomunepomozem tymto ale nebudem nikomu klamat ze sa to dalo vpohode zvladnur,ja som citliva na svoje deti a toto pre mna bolo dost sokujuce a teda uz teraz som v hroznom napati a strese co bude 13.3 ...este som sa dozvedela,ze vlaatne kanylu pichaju uz vecer a nie tak ako som citala,ze az ked sa dieta uspi....syn navstevuje aj imunoalergologiu,takze sa ihiel boli,tak netusim ako zvladne napichnutie kanyli a este v tom aj spat 🤦🏻‍♀️😭 drzim kazdej palce a ked bude niekto "po"...dajte vediet,poradte nam....ja jedine vo viem poradit,vypytat si vip izbu,my sme v januari na marec uz nedostali 😭 ale maju ich tam len 2 tusim (kramare)....drzim vam palce 💪🏼🙏🏼

kacorsita
27. feb 2023

a este aby som nezabudla,tak matka nemala zabezpecenu stravu vobec na kramaroch a ani pitny rezim tusim,ziadna kava,caj...nic....pripravte si varene jedlo a mozete si v kuchynke zohriat aj ulozit do chladnicky len treba oznacit (to vsetko vysvetlia)

mooonika1975
27. feb 2023

@tatiana9195 ja čo si pamätám poviem, už dávnejšie. Ráno nás prijali, nesmel papať, piť, nevedela som ako to zvládne, ale bolo to ok, na izbe mu pichli náladovku, potom ho odviedli na sálu, za 15 minút bol naspäť. Dávala som pozor pri zobudeni, bol hladný, ale sme nedávali, na to vaás upozornia. Prespali sme a šli domov. Nič sme nemali. Iba oni aktivni mu narušili pri tom predkožku, takže s tým sme mali neskutočné problémy pri cikani. Takže upozorniť, že si nič také neželáte. Ja som sice aj povedala, ale bolo to prd platné. Starostlivosť, zákrok, všetko ok. Boli sme dve na izbe.