4-mesačná dcérka nechce papať, prestalo jej chutiť mlieko ?

tinaninamarek
5. feb 2020

Ahojte dievčatá .. už fakt neviem čo mám ešte vyskúšať .. malá má v piatok štyri mesiace a nejako mi prestáva papať .. včera ako tak no dnes je to katastrofa .. najprv sme používali nutrilon ale nerobil nám dobre na bruško tak sme zmenili na Bebu sensitive .. mame ju predpísanú keďže ja som alergik .. mame ju už asi mesiac a v pondelok ešte papala normálne ráno poobede už štrajkovala .. včera tiež papala jednu dávku aj na tri krát a dnes od rana som do nej dostal cca 150ml .. ale cajik pije v pohode .. môže byt že jej z dňa na deň prestalo chutiť mlieko ?

eliska13
5. feb 2020

@tinaninamarek neboli ju hrdlo, nejdú zuby?

tinaninamarek
autor
5. feb 2020

@eliska13 neplače vôbec .. je ako každý deň .. keby ju niečo bolelo si myslím žeby plačkala .. a dasienka nemá biele vôbec .. 😞

janulka257
5. feb 2020

@tinaninamarek ahoj, jedna z mojich dvojičiek cca v tomto veku rovnaký problém.. šla na ňu viróza vtedy asi, mala zvýšenú teplotu... a prestala som jej dávať mlieko keď som si myslela že by mala piť, ale vtedy keď si pýtala. Je to stresujúce chápem ale neboj sa, nezomrie od hladu a smädu, prejde to a rozpapa sa ❤️🍀

janulka257
5. feb 2020

@tinaninamarek pokiaľ cika, Kaka, prospieva, nestresuj sa, naozaj... ja som sa natrapila úplne zbytočne

vikusjk
6. feb 2020

@tinaninamarek mne takto malá prestala jesť po očkovaní. Trvalo to asi tri týždne a potom to prešlo.

tinaninamarek
autor
6. feb 2020

Ďakujem baby .. dnes sme boli pri doktorke a mame menšiu infekciu v puse .. až som plakala stoho že som sa cítila ako keby som malú zanedbala 🙈 a stále jej všetko vyváram .. ale každý mi hovorí aj doktorka že je to oslabenou imunitou teraz a že si stále pchá ručičky do pusy .. tam mame lieky .. verím že to bude dobre 🙂

elementissa
7. feb 2020

@tinaninamarek to je práve preto, že všetko vyvaras. Zabijas jej akúkoľvek imunitu. A nenut ju do jedenia. Ani tebe by sa nepáčilo, keby do teba stále niekto niečo pchal. Neboj sa, keď bude hladná, ozve sa. A prestaň jej vytvárať veci a držať ju v sterilnej bubline. Mame v rodine také deti a kvalita života je 0. Nemajú žiadne koníčky, žiadnu radosť tzo života, žiadnych kamarátov. Lebo ich mamička tiež nevedela čo od dobroty so sebou a držala ich v sterilnej klietke. Od maličkého malička sú to tie najchorejsie deti na planéte a to tá najstaršia už chodí na strednú školu. Je to naozaj smutné. Takto zničiť život svojim deťom. Kvôli tomu, že z 365 dní sú zhruba 250 dní doma na liekoch musia mať všetci individuálne plány a pracovať pravdepodobne nikdy nebudú. Lebo ktorý zamestnávateľ zoberie takého kripla, čo je 2/3 roka na antibiotikach chorucky.
A s tým jedením - žiadne dieťa nebude dobrovoľne hladovať. Ak začne výrazne chudnúť, tak je to určite nejaká intolerancia alebo gastro porucha a treba to riešiť. Ak nie, tak nechať dieťa tak a nevytvárat mu averziu na jedlo zbytočným prezieranim a nutenim, keď jest nechce. Stvormesacnemu dieťaťu na UM stačí jest 5x denne. A keď dovŕši 17 týždňov, tak 4x denne mlieko a jeden prikrm

tinaninamarek
autor
8. feb 2020

@elementissa vôbec jej nevytváram bublinu .. len to že jej sterilizujem cumlíky od fľaše a celkovo fľaše tak to robí asi každá mamina .. a že nechcela mi papať tiež sa zľakne každá .. nikde som nepísala že ju do papanie nútim .. pýtala som sa hlavne to že či niekomu prestalo chutiť zrazu mlieko .. tak nerobte tu zomna nejakú eko mamu len preto lebo vy máte niekoho takého v rodine ..

a_da99
17. apr 2020

@elementissa imunita sa nebuduje tak, že dieťaťu nevysterilizujes fľašu z ktorej pije mlieko 🤦🏻‍♀️ Je rozdiel vírusy v bežnej domácnosti a prekysnute baktérie z mlieka ktoré u takého malého dieťaťa v žalúdku a črevách spôsobia jedine problém. A moje dieťa prešlo rovnakou fázou (trvajúcou niekoľko mesiacov). Kto si to nezažije, nepochopí. Vôbec to nie je o prejedani alebo nútení. Niektorým deťom nevadí dobrovoľne hladovať, je jedno čo si kde čítala alebo počula 😏 A áno, riešili sme, chodili po doktoroch, trávili dlhé týždne v nemocniciach.
@tinaninamarek na take komentáre sa vykasli. Rob tak, ako ty uznáš za vhodne 👍💪 držím palce