Ako naučiť mesačné bábätko na fľašu?

bashee
23. máj 2021

Ahojte, chcela by som vediet nejake tipy alebo skusenosti ako ste naucili svoje deti z prsnika na flasu?
Moj mesacny syn zatial odmieta aj cumel aj flasu. Je plne dojceny ale dojcenie je pre mna peklo. Dojcenie mi doslova znechucuje materstvo. Zatial neprezivam ziadne pozitivne pocity s nim spojene, len frustraciu, beznadej a vycerpanost. Vzdy ako sa maly zibudi v postielke a viem ze mam ist kojit chyta ma hroza a odpor. Premyslam ci som dieta vobec mala mat. To vsetko preto ze zazivame konstantny bojkot dojcenia. Laktacne poradkyne si u nas podavaju klucky. Rovno poviem ze iste veci co mi odporucaju odmietam robit napr spolocne sprchovanie a spanok a pod. Skusala som rozne polohy a vysledok vacsinou rovnaky. Maly inak normalne pribera priam az nadstandarne, mlieka mam dost tok je relativne ok podla LP. Bylinky netreba zatial. Uzdicky horna aj dolna strihnute. Chcela by som krmit MM z flase ale neviem ho zatial donutit z flase tahat. Skusam MAM flasu, medela calma - no tak tej absolutne nechape ze co s tym a este flasu z truelife odsavacky. Proste nevladzem, som znechutena a konstantne zle naladena. Tato novodoba vlna presvedcenia o dojceni len z prsnika mi uz dviha zaludok. Proste nejde to kazdemu...dakujem za rady.

bagre
23. máj 2021

@bashee no len skúšať... je to trochu iné ako chytiť prsník. Ja som veľmi chcela dojčiť, ale málo mlieka a reflux bola veľmi zlá kombinácia. Tak som to zakaždým orevala a šli sme na umelé. A tiež som počúvala kadečo od chytrákov, ktorí nechodili v mojich topánkach. Ak ťa to oberá o pohodu, tak proste prejdi na UM nech si myslí kto chce čo chce. Ty vieš ako to máte. Myslím že je škoda ak by vám celý vzťah kazilo kojenie.
Inak moji boli spaví zo začiatku, takže s fľašou vyslovene nebojovali ale kým pochopili ako sa najesť trošku trvalo... ale po pár dňoch začali

hailey1
24. máj 2021

@bashee uplne ti rozumieeem, mne sa vo vseobecnosti hnusil cely akt dojcenia 😂 pripadala som si uplne na hovno matka. Nakolko ma maly kusal neskutocne, tak som to sama utla a zacala som odsavat, potom som (chvalabohu) musela prestat. Kupila som obycajnu (ziadnu ergonomicku, v tvare prsnika) NUK flasu, dokonca s Medium cumlom. A od toho dna nemam ziadne problemy. Stale po najedeni som ho pekne dala odrgngut, lebo samozrejme, ze natahal aj vzduch, ale ulahcilo mi to zivot. Nekomplikuj sa a siahni po jednoduchom rieseni pre teba a dieta. NIE SI jeho otrok, ale jeho mama ❤️

barbie1981
24. máj 2021

Ahoj, možno to nie je vo fľaši ale aj v mlieku, vyskúšala si viac druhov? Možno mu nechuti, ja som vyskúšala viac a chytil sa len na sunar. Tiež nechcel zo začiatku fľašu, tak som ho dala do polohy dojčenia a keď sa chcel prisať tak som mu strčila fľašu a konečne sa najedol.

lelinka611
24. máj 2021

Ahoj 😍 v prvom rade kašli na laktačne poradkyne , odoberajú ešte viac energie 😅
Ja som síce dojčila dlho vyše 9m, prestali sme prirodzene ale tiež bol problém s fľašou a tiež UM. Mala som Hipp a vôbec to nechcel, zachutil mu nutrilon a kúpila som 11 fliaš až tá 11 ta zapasovala. Je to táto fľaša.
https://www.pilulka.sk/suavinex-zero-zero-anti-...
Je vlastne pre mamičky ktoré chce aj dojčiť aj um. Viac sa dozvieš v popise. U nás vyhrala , chvalabohu 🙏🏻

juliet86
24. máj 2021

@bashee ja len ze si viem predstavit ake peklo prezivas a ze ti drzim palce nech najdes sposob aby ste boli obaja spoko. my sme dietatu nskupili dudle za 50eur. ziadny neprijala. skus rozne materialy tvary druhy. top laktacna je alia valdner ak tomu este chces dat sancu. ja napr tiez s dietstom nespim sni ho nenosim ani sa s nim nesprchujem. da sa dojcit aj tak. a da sa aj necojcit osdavat. nam vzala flasu tommy tippe sa vola tusim,,? treba skusat a hladat. prides na to. drzim palce

shallimar
24. máj 2021

Môj bol dojceny a učila som ho na fľašu, pre istotu, aby mu aj muž mohol dať, keby sa niečo stalo mne. Nebol ochotný akceptovať žiadnu fľašu okrem jednej. Poriadne sa naučil až z pohárika.

Ako tak mi však pomohla táto fľaša, to bola jediná, čo bol ochotný zobrať. Cumlík by mal pripomínat bradavku https://www.mall.sk/dojcenske-flase/lovi-flasa-...

zuvelyn
24. máj 2021

Absolútne ti rozumiem s tým dojčením, mala som to uuuuplne rovnako preto som s tym sekla ked mal malý cca tiež mesiac, ale prešli sme na UM, nechcela som ani oddávať. Môj vzťah k nemu sa radikálne zmenil k lepšiemu. Vôbec nemaj výčitky alebo myšlienky ze si nemala mať dieťa,mnohi žien to ma s dojčením rovnako, ken sa neprizná lebo ju caka (žiaľ) len odsúdenie. Laska k dieťaťu nie je o dojčení ale o niečom uplne inom ;)
S tou fľašou ale nepomôžem, moj si zvykol hneď na prvú co som mu dala.

bashee
autor
24. máj 2021

Och dakujem vam zienky. Akoze necakala som tolko pozitivnych a povzbudivych reakcii. Cuduj sa svete rano ako maly vstal som sa rozhodla mu dat hocjaku flasu doma co najdem. Vstal ohriala som mu odstriekane MM a on vypil 70ml z flase. Dala spat a spal hodinu. Potom to iste 70ml a spal hodinu. Ale ked bol dojceny spal dlhsie. Myslite ze mu chyba ten ukludnujuci faktor na prsniku? Lebo akonahle vypil krasne v klude a bez olacu tak som tak pookriala na srdci, ze zivit ma znova zmysel atd, uplne sa to vo mne pohlo. Myslite ze kvoli absentujucemu prsniku a tomu ukludneniu na nom take kratke spanky? Hadam by sa to upravilo. Teraz ked sa zobudi skusim UM mame Bebu HA lebo sme to dostali odporucene rodinou ale akosi mu to nejde. Chcela by som normalne kombinovat MM + UM. Este raz vam dakujem za vase mile postrehy, ved ja som sa nanho tak tesila celu dobu a teraz ma to tak mrzelo. Malo by sa o tom viac hovorit

ewka0012
6. sep 2021

ja som mala presne ten isty problem, az ma chytala depka pred kojenim a len sa to zhorsovalo.udieralo mi mlieko do hlavy,mala som halucianacie ,skarede sny (napr v sne prisiel ku mne velky vtak a zacal mi dzobat do bradavky a strasne to bolelo ,mala som pocit ze kojim vtaka,len namiesto pusinky taha zo mna cosi nechutny zobak vtaka, hnusny zivy sen) bola som dlho v soku po nom.a nemohla spat. ,takisto syn ked mal 1mes sme presli na umele mlieko,u mna to bolo aj z tychto zdravotnych dovodov, musela som brat lieky na zastavenie laktacie. zaciatky boli tazke, takisto nechcel flasky ziadne, az nakoniec MAM flasky chytil, takisto dudel musel mat len ten ortodonticky-ohnuty, dlhsie to trvalo,kym cosi vypil,hlavne sme to skusali tak,ze ho krmil muz lebo mne bolo do placu,aby ma necitil,nevidel maly..ked zacal z flasky pit,vypil malo,nie celu davku,potom aj kratko spal a znova sa budil hladny, ale bolo treba vydrzat len 2-3tyzdne, aj mlieko som menila z Beba na Hami. na tom sme doteraz a ma 3roky. musite len vydrzat,trpezlivost a skusanie,neboj potom bude ovela lepsie,nakrmit moze aj muz ci ktokolvek z rodiny a v 6mes si zacal flasku chytat aj sam do ruciciek. ja mam obe deti odchvane na UM a zive a zdrave. nestoji to zato,aby matka skoncila na psychiatrii kvoli kojeniu.