Do akého veku ste dávali umelé mlieko?

alex5896
29. dec 2022

Ahojte mamicky mam otazku do kedy ste davali detom umele mlieko. UM mame rano a vecer po 180 ml ako zavadzat obycajne trvanlive mlieko z obchodu? A do akeho veku kupovat UM.

barus26
29. dec 2022

@alex5896 po roku sa môže dávať už mlieko 3,5%… my sme začali s kravskym mliekom keď mala rok a pol cca.

alex5896
autor
29. dec 2022

@barus26 hlupa otazka ako ho ohrievate? A kolko vypije mlieka resp vypila ked mala rok a pol?

barus26
29. dec 2022

@alex5896 normálne mám malý hrnček a ohrejem na sporaku. No ona pije od vtedy až doteraz, teraz ma dva roky 160ml ale nie vždy to vypije cele. Tiež ráno a večer, niekedy v noci

joannita
29. dec 2022

@alex5896 moj ma 4 roky a stale si rano pyta mliecko 😃🤷‍♀️

alex5896
autor
29. dec 2022

@barus26 dakujem mozno postupne skusim aj ja len ma okoloe strasi ze treba davat cerstve a nie tie trvanlive mlieka co su

thoughtfulweirdo
29. dec 2022

Dcéra pila UM do skoro 3 rokov. Jediný dôvod bol, že jej chutilo 😄 potom som raz zabudla kúpiť novú krabicu, ona ho nepýtala, a bolo po pití mlieka.

thoughtfulweirdo
29. dec 2022

A trvanlivé pila v tej dobe tiež, nezavaádzala som ho nijak špeciálne, niekedy po roku dostala prvý krát v poháriku ochutnať, nemala žiadnu reakciu, tak keď si občas vypýtala, trochu som jej naliala. Väčšinou si naň spomenula, keď ho zbadala v chladničke a viac ako deci naraz nikdy nevypila.

luliu
29. dec 2022

@alex5896 čerstvé určite, nekupuj trvanlivé. Čerstvé znamená, že je v obchode v chladenom odd. Neznamená to, že musíš kravu hľadať 😉

ritalein
29. dec 2022

Nas ma 2r.8mes. a pije stale rano UM. Pil aj vecer,ale to uz davno sam prestal. Pokial si ho bude rano pytat, budem mu davat 🙂 zatial nevyzera, ze by chcel prestat 😁
A vypije 210ml

zorkahorka
30. dec 2022

Po roku z mliekomatu.prevarila som,ale pil coraz menej,az mlueko zacal uplne odmietať.po čase nan dostal opat chut a pil obycajne zo skatule.

strapec
30. dec 2022

Ja len, že surové mlieko z mliekomatu, ktoré musíte doma prevariť, ma určite menej živín ako čerstvé z obchodu, lebo to zahrievajú na určitú teplotu presne stanovený čas, aby zabili patogény, doma keď jo prevarate na bohvie akú teplotu a bohvie ako dlho vyvarite aj to čo netreba