Od akého veku môžem dávať piť dieťaťu trvanlivé mlieko a vodu z vodovodu?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom náhrady umelého mlieka za klasické trvanlivé plnotučné mlieko.

Od akého veku dieťaťa odporúčate vymeniť UM za trvanlivé 3,5% mlieko?

Do akého veku je nutná balená voda na príkrmy, UM, kaše či všeobecne na pitie?

Zdroj pitnej vody máme kohútikovú mestskú vodu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak prevaríte kohútikovú vodu, tak ju môže od začiatku prikrmovania. Neprevarenú potom od 9. mesiaca.

Plnotučné čerstvé (nie trvanlivé) mlieko potom dieťa môže na pitie od 1. roka, pokiaľ ho nevypije viac ako 500 ml denne a má peknú ostatnú skladnu jedálnička (najmä zdroj železa ako mäso, vajce, strukoviny).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas