Som 4 dni po pôrode a mliečko ešte nemám.

janulla77
15. jan 2020

Ahojte maminy ... Chcem sa Vás opýtať nie každá má asi to šťastie že jej ide mliečko ja dom 4 dní po pôrode a mliečko sa mi neako moc spustiť nechce prikladám trošku dačo tečie ale určite stoho malinký nieje nakojeny.... Dnes nás púšťajú domov tak to znamená že budem asi musieť prikrmovat je tu niekto kto mal / má stým skúsenosti nekoji a od malička prikrmoval 😔

ruzasipova
15. jan 2020

Ja som mala malo mliecka pri oboch detoch. Napriek niekolkym navstevam laktacnych. Takze som pouzivala flasku od zaciatku. - pri dcere uz v porodnici. Kym sa das uplne na flasku, skus najprv kontaktovat laktacnu v tvojom okoli.

stanulienkat
15. jan 2020

Nerob paniku. Ja v porodnici bez mlieka,lamentovala som,co bude doma. Do dvoch dni isla zo mna fontana mlieka. Len prikladaj,nevzdavaj.

yanni
15. jan 2020

@janulla77 Ako vies, ze mas malo mlieka? Dieta ti reve od hladu?
Si myslis, ze u inych je to ako? Väcsinou v prvych dnoch nebude tiez z teba ako z vodovodneho kohutika. Tolko doeta ani nepotrebuje. Cim viac dni prejde a cim viac budes dieta prikladat, tym sa tvorba mlieka upravi.

simona92101
15. jan 2020

@yanni nie je to tak u kazdej,ja som mala dieta nonstop na prsu,a mlieka bolo minimum,revala od hladu,aj po navsteve laktacnej,aj po uzivani benediktu a senovky nebolo mlieka dostatok.v noci som vstavala aby som kazde 2 h odsavala ked dcerka spala a neodsala som dokopy nic.az ked mi na poradni dr.vynadala ze dieta nepribera tak som po 3 mesiacoch presla k dokrmovaniu.prichodom prvej menstruacie mlieko skoncilo uplne

janulla77
autor
15. jan 2020

@yanni tak asi keď mi hovoria že mi chudne tak asi toho mlieka tam moc nieje dnes nás púšťajú domov a ja som prvorodička včera mi ho už prikrmovali...

simona92101
15. jan 2020

@janulla77 ja poradim,maj doma v zasobe balenie UM,ake to uz necham na tebe,po prichode domov prikladaj,ak bude babo spinkat odsavaj,pi vela tekutin,jedz vela polievok,hlavne aby si mala dostatok zivin.ked sa mlieko nerozbehne,porad sa s laktacnou a svojou doktorkou,avsak dieta by som revat od hladu nenechala..

janulla77
autor
15. jan 2020

@simona92101 Ďakujem ti a myslíš že by sa to aj odsavacku mohlo rozbehnúť? Neako ? Práve sa bojím že kým sa mi rozbehne až nehladuje tak či mu môžem dať trošku toho sunariku 😔 ale samozrejme sa nevzdám chcem aby mal moje mliečko

shangshu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shangshu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona92101
15. jan 2020

@janulla77 ano mozes,ved v nemocnici ich tiez prikrmuju.spytaj sa v nemocnici ake mlieko im davaju a kup si jedno balenie domov pre istotu.cez den prikladaj co najviac,ak bude babinko spinkat tak skus odsavat,urcite sa da aj odsavackou rozbehnut.mne pomahali aj teple sprchy a masaze prsnikov v sprche.ak budes vidiet ze je hladne aj po xtom kojeni tak trosku mlieka zarob.ono sa chvilu isto potrapite kym sa aj nauci tahat ako ma,aj kym sa ti spusti.drzim palce

korra
15. jan 2020

@janulla77 nevesaj hlavu, este to moze prist 😉 bola som na tom rovnako, v porodnici to slo velmi tazko, par kvapiek, maly chudol, prikladala som co to islo, aj bol dokrmovany. Ani prve pokusy s odsavackou neboli slavne. Doma pre istotu balenie UM a flaska. Velmi velmi som chcela kojit, bola som z toho celeho smutna, ze mi to nejde. No a dosli sme domov a do par dni sa to rozbehlo tak, ze som sa az zlakla 😁 a to som len prikladala, odsavala a bum, zazrak ☺️ nevzdavaj to, snaz sa hodit do " kludu", chce to trosku casu, domace prostredie. Ak by to nepomohlo, tak budete na UM, ziaden hlad a tyranie 😉 ked bide spokojna mamina, bude spokojne aj babatko, drzim palce ❤️

janulla77
autor
15. jan 2020

@simona92101
@korra Ďakujem vám veľmi pekné baby ♥️ ja len až malinký není smädný a hladný no to by ma ešte viac trápilo potom tak keď bude spinkať budem skúšať odsaavat 🙂

simona92101
15. jan 2020

@janulla77 ohladom smadu,ak nebudes kojit,tak popri UM treba davat aj trosku vodicky,kamilkoveho/fenykloveho cajiku,kvoli stolici.UM zvyknu zapekat,dcerku hlavne Nutrilon a Sunar zapekal,nemohla sa vykakat,kamilkovy cajik zaberal,neskor sme zarabali do kamilkoveho caju UM,lebo koliky dcerku velmi trapili.odporucam doma pri kazdom prebalovani aj masirovat brusko aby prdiky isli von 😉

simona92101
15. jan 2020

@janulla77 este som zabudla ze ak kojis,tak vodu netreba,materske mlieko je aj od smadu

yanni
15. jan 2020

@janulla77 a v nemocnici ti nic nevysvetlili? Deti v prve dni chudnu. Na 3-4-5. den zacinaju zase priberat. Ale zase zalezi aj od dietata. Skus doma viac prikladat. A daj si skontrolovat prisatie. Ono doma mas viac kludu, lepsiu pohodu ako v nemocnici.

lusinda1989
15. jan 2020

Kúp si homeopatika cestou domov ricinus Communis alebo tak nejak sa to píše zelené sú na podporu mlieka fialove na zníženie tvorby milenka myslím. Mne veeeelmi pomohli. Vyskúšaj je to pár EUR.

darina1952
15. jan 2020

@janulla77 to že ti dieťatko schudlo z pôrodnej váhy je úplne prirodzené. Každé dieťatko schudne v prvých dňoch približne 10% svojej pôrodnej váhy - a nie je to od hladu.
Pokiaľ budeš prijímať dostatočné množstvo tekutín, neustále stimulovať prsníky prikladaním dieťatka a hlavne myslieť pozitívne že to mliečko sa ti rozbehne, tak sa ti podarí aj dojčenie - držím palce 🙂 Veľa mamičiek si pochvaľuje na rozbeh laktácie hroznovú šťavu Matyšák - dá sa kúpiť v potravinách, požiadaj niekoho z príbuzných nech ti ju kúpi, niekomu pomáha aj zapražená vajcová polievka - tú nám dávali aj v pôrodnici ako druhú večeru, aj čaj pre dojčiace matky od fy Leros je dobrý dostať ho v lekárni
https://www.drmax.sk/leros-baby-bio-caj-pre-doj...

lenka2710
15. jan 2020

@janulla77 ja som od mala prikrmovala, kojila som len v noci a už ani to potom nestačilo
Niekomu mlieko doslova tečie, ja som si musela prsia stláčať, aby aspoň kvapkalo
Takže mala je od narodenia na UM

cica8
15. jan 2020

Tiež som nemala hned mlieko, mne pomohla zas vinea, píla. Som ju na litre v nemocnici a potom zas mlieko tieklo, nevzdávaj sa, len ju dávaj ku prsu ona musí ťahať, a hlavne kľud, aj stres robí svoje

rinsh
15. jan 2020

Nemusíš stresovať. Ja som bola na tom rovnako. málo čo mlieka a dieťa hladné. Samozrejme, prikladala som, ale to akoby glg mlieka dostalo. Boli to najhoršie 2-3 týždne (doktorka verila že to mlieko budem mať).Potom sme okamžite prešli na UM a po roku na čapované kravské mlieko a teraz má dcérka 2 roky a pije obyčajné mlieko. Nie je často chorá a je by som povedala že živšia ako ostatné deti. 😊

blunka
14. mar 2020

Veď v pohode budeš prikrmovať.
Keď bude ziapať od hladu hadam ho nenechas hladného a chudnúť.
Hlavne nepocuvaj rady tych co im mlieko tieklo same od seba.
Prikladaj a ked mlieko nenabehne vobec alebo len skoro nic tak umele. Vsak co ine mas na vyber.
Dodnes spominam na tie kravy v porodnici co mi nechceli !!!!!!!!!!! dat umele mlieko pre ziapajucu dceru. Opakovane.
A hĺa 4 den pri odchode domov panika - nikde vas nelustime lebo len chudne !!!!! Musi cosi pribrat aby sme vas pustili co neprikrmujete !!!!!! No kravy.
Teraz idem do porodnice zase za 2 tyzdne uz mam svoje umele mlieko nabalene a budem mu davst co ja uznam za vhodne.

A neboj nekojena dcera dodnes nebola chora ani len nadchu nikdy nemala. Ani koliky, prdiky ... nic.
Vsetko bez problemov.

elementissa
21. apr 2020

Ani ja som nekojila. Hlavne buď v kľude. Mala som spolubývajúcu na izbe, tá kojiť chcela, ale žiadne mlieko jej nešlo... A dieťa stále plakalo.. Sestričky jej prikrm ani nechceli dat... Ona na prášky.. No celé zle. Treba byť hlavne v kľude. Dieťa umrieť od hladu nenecháš, UM nie je jed, normálne tie deti žijú, nič im nie je. Aj keď je tu zaryta kojosekta, ktorá ti bude tvrdiť opak. Môj je na UM od tretieho týždňa, dovtedy som mu mlieko odsavala, potom už nebolo čo odsať. Žiadna tragédia sa nekoná, keď aj mlieko mať nebudeš. Dôležité je byt v kľude 🙂

janulla77
autor
23. apr 2020

@elementissa ďakujem škoda že si to tu skôr nenapísala ja som skoro o nervi prišla bolo tohrozne kde čo som pojedla aby sa mi mliečko spustilo😏

elementissa
24. apr 2020

@janulla77 jejda, to mi je ľúto 😣 nikdy sa nenechaj vystresovat okolím 😘 každé bábo je spokojné, ak má spokojnú mamu a cíti, že rodičia sa majú radi a pomáhajú si. To, čo papá, ako a kde spí, čo nosí, to preň nie je až tak dôležité. Ja som nekojila, veru mi tie tečúce naliate prsia ani nechýbajú, malý vždy ukážkovo papal toľko, čo podľa váhy mal zjesť, plače minimálne, spí celú noc, ani po očkovaniach neplakal, nemal horúčky. Fakt dobré bábo. Teraz už pije mlieko len 2x a inak má už normálnu stravu, zje úplne všetko, nepreberá nič.. A hej, je oveľa menší ako jeho rovesníci, nestvornozkuje ešte (pričom niektoré 7 mesačne deti v našej skupine už stoja), ale inak mu nič nie je. Riaď sa tým, že keď vidíš, že je bábo spokojné, tak netreba stresovať 🙂

lubi051
25. apr 2020

@janulla77 ja som si tiež užila svoje pri prvom. Bola som zlá mater a reči typu: že ja mlieko mám, len mu nechcem dať. 🤦🏼‍♀️ Bolo to strašné obdobie. Nakoniec mi gynekológ pri sone prsníkov povedal že mám zúžené mliečne žľazy a že ja kojiť nikdy nebudem. 🤷🏼‍♀️ Takze žiaľ aj také veci sa stavajú. Pri druhej dcérke som to už brala ako samozrejmosť s hneď v pôrodnici som na to upozornila- nerobili mi žiadne krky za to. Takze mám obe detičky odchované na umelých mliečkach a div sa svete- nič im nechýba. Sú živé a zdravé a dobre sa vyvíjajú. 🙏🏻 Tak a súhlasím aj čo povedala
@elementissa Že pokial je bábo spokojné, tak tým sa treba riadiť. ❤️

urpin
23. dec 2020

@janulla77 ahoj mam ten isty problem rozbehlo aa mlieko?

cica8
23. dec 2020

@elementissa z toho si nic nerob moja dost dlho stvornozkovala, plne kojena 11 mesiacov, zacala chodit v 16 mesiacov a mozem povedať ze je dosr sikovna v chodzi, v reci trosku zaostava ale aj to dobehneme

elementissa
23. dec 2020

@cica8 môj tiež stvornozkuje už dlho, chodi okolo nábytku, keď ho istis na rebrach, tak prebehne cely byt, alk môže niečo pred sebou tlačiť, tak s tým ide. Ale sám ešte ani náhodou. Cíti, že ho neistis a sadne si. Bude mať 15 mesiacov štvrtého

juliet86
23. dec 2020

@urpin ked treba dokrmuj cez cievku na prsniku

urpin
23. dec 2020

@juliet86 no len mne sa mlieko vobec netvori aj to sme skusali