Otec dieťaťa v podmienke nezaplatil výživné

sandrita33
29. feb 2016

Ahojte,možno mi niekto bude vedieť poradiť,na googli som sa nič nedopátrala... Otec môjho syna bol odsúdený na podmienku,za neplatenie výživného naňho.... po odsúdení začal poctivo platiť každý mesiac výživné + splátka dlhu, ktorý mu vznikol neplatením. Teraz ale za rok a pol platenia,mi nezaplatil zrazu za mesiac február...čo mám robiť,kam sa obrátiť,ak je v podmienke a nezaplatil?
Ďakujem vopred za nejaké info.

pribinak
29. feb 2016

Najskor mu napis smsku, ze preco mešká s výživným
Všeličo sa mohlo udiať

sandrita33
autor
29. feb 2016

@pribinak samozrejme,že som sa sním kontaktovala,povedal,že nemá 🙂 a pochybujem že na ďaľší mesiac mi to doplatí,poprípadne zaplatí ďaľšie výživné...

pribinak
29. feb 2016

@sandrita33 ak nezaplatí ani v marci, tak smer polícia
Komu niet rady, tomu niet pomocí

misel0806
29. feb 2016

@sandrita33 no ked nema teraz tak nebude mat ani potom. Len sa mu to nakopi a potom sa mu to bude tazko vracat. Obrat sa na sud alebo na policiu😀😀

timea7
29. feb 2016

@sandrita33 ako že nemá? Nepracuje? A ty musíš mať, že? Bola by som nekompromisná, len rozmýšľam, ako bude platiť, ak bude lochu, neviem, ako to funguje. Držím ti palce, aby peniaze nakoniec poslal a ty si to nemusela riešiť.

sandrita33
autor
29. feb 2016

@timea7 ďakujem pekne,no po toľkých rokoch,čo mi neplatil som konečna bola rada,že mi posielal to výživné,aj keď nie na čas,no posielal každý mesiac...Ja som totiž neverila že aj ako dostal podmienku mi bude platiť,no platil...tiež neviem,ako to bude s plateným,keď ho zavrú...povedal,že do 5.marca nech počkám,tak počkám ešte dovtedy.... To som vlastne chcela vedieť,že ako to postupuje v tomto prípade,keď má podmienku a nezaplatil,či súd môže určiť o vzatí do väzby alebo sú tam zas nejaké behačky a vybavovačky okolo toho alebo nejaká lehota zas. Náš syn bude mať 11 rokov a 10 rokov ho nevidel,ani nemá záujem,malý ho ani nepozná.

timea7
29. feb 2016

@sandrita33 takého "otca" fakt len prizabiť. O dvadsať rokov bude vyplakávať v nejakej TV relácii, ako sa na neho syn vykašlal 😝 😝 😝 😝 😝

pes123456
29. feb 2016

ani neviete čo je zač ale hneď ho odsudzujete, bravó
neschvaľujem mu to ale nesúdim keď neviem

sandrita33
autor
29. feb 2016

@pes123456 ak mi neviete poradiť k danej otázke,tak načo komentujete? to,že sa "chlap" absolútne nezaujíma o svoje dieťa, hovorí za všetko,či za to ho treba poľutovať? A ak by som sem napísala,čo je zač,tak by ste to nechceli ani čítať,tak by Vám z toho bolo zle.

anatalia77
29. feb 2016

@sandrita33 zrejme ho odsúdili,ale dostal podmienku-napr.18mesiacov. Počas podmienky nesmie spraviť žiadny trestný čin,inak ide sedieť. Ak je v podmienke-skúste teda počkať,ale ak dlho neplatil,nezaujímal sa-nebrala by som ohlady.