Ako ošetrovať pleť 2,5 ročnej dcére, ktorá má červené cievky?

k77ate
17. apr 2012

Mám rosaceu a väčšie miesta na tvári (nos, líca, brada) pokryté drobnými červenými cievkami.
Moja 2,5 ročná dcérka je tiež atopik - alergik s citlivou pleťou - nanešťastie má pleť po mne.
Minule som zistila, že sa jej na líčkach objavili maličké červené cievky.

bioderma_lucia
18. apr 2012

ahoj, zacnem tebou a potom dcerkou. Bioderma ma jeden produkt urceny priamo na tento problem, vola sa Sensibio AR. V lete je dolezita ochrana najvyssim SPF, pretoze na slnku sa rosacea zhorsuje. Photoderm AR SPF 50+ je alternativa na den cez leto. Hygiena v tvojom pripade musi byt tiez velmi setrna, aby pokozka nebola zbytocne zatazovana a drazdena. Sensibio H2O je micelarny roztok, dokladne vycisti plet a hlavne ju nedrazdi.

Ohladne tvojej dcerky som sa telefonicky radila s dermatologickou, aby som si bola 100% ista. A mame rovnaky nazor. Kym je dcera mala, vobec nevadi, ze ma cervene cievky na pokozke. Je to uplne prirodzene. Pokozka dietata je ina ako pokozka dospeleho cloveka. Epidermis je tensia, preto je vidiet aj drobne cievky. Co je potrebne riesit je atopia a citlivost koze. Doporucujeme hypoalergennu kozmetiku, bez parfumu a parabenov. Na premastovanie je najvhodnejsi Atoderm PP baume a na umyvanie Atoderm PP gel moussant. Pokozku ukludnia a premastia. Dolezita je ochrana pred slnkom. Dcera s jemnou pokozkou potrebuje SPF 50+, idealne Photoderm Mineral.