Ako sa starať o pokožku, ak sa objavila alergia na slnko?

gajdosovam
6. máj 2013

Ahojte, mne sa stalo začiatkom týchto krásnych slnečných dní to že sa mi po prvý raz prejavila alergia na slnko, teda dekolt som mala červený, svrbel a pálil a mala som to 3 dni vyzeralo to na žihľavku, na čele zase pupáčiky ako akné ale nie sú to akné, na ušiach, krku ....treba sa chrániť vyšším faktorom alebo niečím špeciálnym je toto dočasné a keď si pokožka zvykne to vymyzne alebo môžem to očakávať celé leto? Treba to konzultovať s lekárom ak som aj alegik a začala som opätovne užívať loratadin antihystaminikum myslím že sa skrátila doma o pár dní rekonvalescencie pokožky? Ďakujem

lujzzicka
7. máj 2013

Ahoj mne alergia pretrváva už šiesty rok a som z toho na nervy,lebo som vyskúšala všekto možné a stále sa to každý rok zhoršuje.Kozny lekár mi povedal že bohužiaľ slnečná dramatitidaje z roka na rok rozsirenejsia a že sú 3 možnosti.Buď sa budem úplne vyhýbať slnku čonie je možné,buď si ho budem dávkovať postupne že po pol hodinke domov čo pri dieťati tiežnie je mmožnéalebo sa chrániť natierať a nosiť na dekolte satku a keď sa pokožka ukľudni odkryt na hodinku a pomalu zvykať pokožku.No veľmi mi nepomohol.Som už zúfalá lebo už pred dvomi týždňami som pri kocikovani zase dostala alergiu a znovu sa Jej neviem zbaviť.Povedal aj to že antihystaminika na toto nezaberaju že zbytočne budem brať lieky.Ja siKúpila som si tekuty púder na ukludnenie a svrbenie Táno-herman lotio.No používala so Daylong,Biodermu,a Eucerin a bohužiaľ nič nepomáha.No milujem slnko ale po pár dňoch na dovolenke sedím v tieni a zahalena,takže mám tento problém a keby niečo existovalo tak by som bola šťastná keby to prešlo .Este mi povedal dôvod zevrajja telo má veľa protilátok a musí ich dať von z tela a takto bojuje a potom sa to tejto môže prejaviť a že je to ako alergia že bohužiaľ už to nevymyzne:(((

janefonda
7. máj 2013

ahoj ak mozem na nieco ti odpoviem. Ja som alergik na slnko uz takych 10 rokov. Skoro vzdy sa to prejavi na prvom silnom jarnom slnku, ale niekedy aj cez leto. Ak sa alergia prejavi treba sa vyhnut slnku na par dni, ja vtedy nosim kosele s dlhym rukavom, mam nakupene aj tricka s UV faktorom ktore nosim na dovolenke pri mori... Ja som svetly typ, svetla koza, modre oci, tmave vlasy... Par rokov som brala cele obdobie jar- leto antihistaminika-xyzal a aj loratadin. to bol tusim, ale uz sa tomu uspesne vyhybat niekolko rokov. Ja som chodila preto ku koznej aj ku alergologicke. V podstate ti pomozu len liekmi a radami, slnku sa vyhnut uplne neda. Mne sa tato alergia opakuje kazdy rok, ale napr tento rok sa mi vratila silnejsie ako posledne roky.Treba sa slnku vystavovat postupne, samozrejme nie na obedne slnko... 😉

jarmillka
7. máj 2013

ja som už vyskúšala tiež všetko..všetky rady napríklad pod opalovací krem nariet nechtíkovú mast a pod... Pred jednym letom som sa rozhodla íst do solarka..že pojdem zopár krát, možno to bude lepšie potom ked pojdem na slnko..majitel mi tvrdil že solarka sú presne pre alergikov...nooo na druhy den som sa mu prišla ukázat cela obsypana že ahaa...pre alergikov 😀 hovoril že sa s tym ešte nestretol tak neviem... Cim viac sa opalujem na slnku,tym skor to zmizne..tú čast medzi,treba len zahryznút a vydržat... Jeden rok som začala zdravo jest..ale fakt zdravo...a alergia sa mi prejavila úúúplne že minimalne...neviem či to malo súvis ale asi hej..

bioderma_lucia
7. máj 2013

ahojte kocky, alergia na slnko alebo polymorfny svetelny exantem vznika vtedy, ked nam do tela prenikne vacsie mnozstvo UVA ziarenia. Ja som to tu uz v nejakej teme opisovala ale napisem este raz, lebo je to dolezite vediet.
Na zemsky povrch dopadaju rozne luce, nas teraz zaujimaju hlavne UVA a UVB ziarenie. Tieto prenikaju hlboko pod nasu kozu.
UVB neprenikaju az tak hlboko a sposobuju nam zacervenanie, spalenie pokozky, hyperkeratinizaciu a rakovinu koze.
UVA prenika omnoho hlbsie pod povrch koze a sposobuje hyperpigmentaciu – pigmentove skrny, SLNECNU ALERGIU, rakovinu koze a tiez starnutie pokozky.

Oznacenie na produktoch, tzv SPF je vyska ochrany LEN pred UVB ziarenim. Vysku ochrany pred UVA ziarenim by mala byt 1/3 podla COLIPA normy. A tu vzika dolezita otazka. Ake je vyska UVA? Ved co vsetko nam UVA sposobuje a my ani netusime jej vysku. Urobit vysoku ochranu pred UVB ziarenim, cize SPF nie je pre firmy problem. Pamatate si SPF 100? Ale urobit vysoku ochranu pred UVA ziarenim je teda velky problem a to prave kvoli tomu, ze UVA ide az 50% ziadanie do dermis (stredna vrstva koze).
Bioderma preto pre svojich klientov uvadza na kazdej krabicke vysku ochrany pred UVA ziarenim. Na krabickach najdete dva udaje: SPF je vyska pred UVB ziarenim a na boku hore je hned uvedena UVA/PPD ochrana. Dotez bola najvyssia mozna vyrobitelna okolo 40. Tento rok Bioderma priniesla novinku Photoderm Sensitive, ktory ma SPF 50+ a UVA 50. Najvyssia mozno ochrana! Idealne pre alergikov, ludi s citlivou kozou, s ochorenim vitiligo, albini ...
Preto pozor vsetci ti, ktori mate alergiu na slnko. Citajte vysku ochrany pred UVA ziarenim. UVA ziarenie sposobuje alergiu, nie UVB ziarenie.
Znamena to aj to, ze ked si kupite krem s SPF 50+ a ten nema uvedenu vysku UVA, ta moze byt podla normy len nieco na 16. A to je velmi malo na to, aby vas to ochranilo a nevznikla alergia. (UVA ochrana ma byt minimalne 1/3 z SPF - podla normy).

Samozrejme je dolezite drzat sa zasady je v case 11-15h vyhybat sa slnku, ale aj celkovo sa nadmerne nevystavoat ziareniu.
Pozor na solaria - to je ciste UVA ziarenie. Tym si svoju alergiu len vyvolate.

Sama mam alergiu na slnko. Prvykrat som ju zazila asi ako 20rocna na dovolenke a bola to moja najhorsia dovolenka, pretoze byt zavreta na izbe nie je nic prijemne. Odvtedy si davam obrovsky pozor. Hlavne na jar, kedy je slnko silne a nasa koza nie je pripravena na prijimanie UV lucov a tiez pri dovolenkach, kedy menime podnebie, slnko ma iny charakter. Odporucam, vzdy na zaciatok krem s najvyssou moznou UVA ochranou. Momentalne je to UVA 50 - Photoderm Sensitive. Po par dnoch na dovolenke mozete faktor znizit (ak velmi chcete).

Kedze je toto otazka, nebudem uz moct vpisovat dalsi komentar. Preto vas pozyvam do diskusie do nasich tem https://www.modrykonik.sk/forum/kategoria/mesia...

julls113
7. máj 2013

Ahojte, tak sa k vám pridávam, tiež mám alergiu na slnko... asi tak 14 rokov... ako každá alergia aj táto vie dosť znepríjemniť život. Ja slnko milujem, no nikdy sa neopaľujem, už som si zvykla. Z roka na rok sa mi zdá, že nám Oskar 😉 hreje viac a viac.. a tým pádom sa mi alergia zhoršuje. Najhoršie je to v jari, niekedy sa mi podarí uchrániť, no tento rok som sa neskutočne vysypala na krku... a ani nič nezaberá. Jediné, čo mi ostáva v takomto prípade, je sa zahaľovať do šiat... hlavne neškriabať, nevystavovať na slnku pľuzgiere ☹
Dlho som používala Daylong, ale tohto roku chcem vyskúšať niečo nové.... ak máte nejaký ochranný krém osvedčený, tak sem s ním 😉
A mám otázku? Kde všade na tele sa vám alergia prejavuje? U mňa je to tvár celkovo, uši, ramená, chrbát rúk, krk a priehlavky nôh- na nohách a rukách sa mi urobia len také mini drapľavé vyrážky a ináč všade pľuzgiere 🙄

neliq
7. máj 2013

Ja mám túto alergiu už niekoľko rokov a najmä posledné dva roky to už bolo na nevydržanie. Jedinou možnosťou bolo celá sa pozakrývať, keď sme niekde išli, ale keď sa mi to už začalo objavovať aj na tvári, tak som rezignovala. Nezaberali žiadne antihistaminiká, či krémy od kožného, ani nič podobné. Veľa som si počítala a našla som malý zázrak. Odvtedy už nemám problémy. Môžem si veselo pobehovať po slnku a konečne si užívať. Neviem, či tento typ krému robí aj Bioderma, ale myslím, že áno, ale ja som ho kúpila v lekárni od firmy Avene - je to 50+ faktor s minerálnymi filtrami pre intolerantnú pokožku.
http://i1098.photobucket.com/albums/g369/lipglo...
Je maximálne vodeodolný, dokonca aj po vyjdení viackrát z bazéna sa krásne drží na pokožke. Je trochu tónovaný, no aj tak zanecháva trochu bledý film, ale stále lepšie ako to svrbenie. Od minulého roku tak mám konečne pokoj. Inak ho stačí dať málo. Ja mám to 100 ml balenie už druhý rok. Tak sa držte žienky 🙂

venija
8. máj 2013

ja mam alergiu na slnko asi 12 rokov, od prvej dovolenky pri mori. Pri tej dalsej o 4 roky neskor, to uz bolo ovela horsie, po 3 dnoch pri mori som musela chodit zahalena,domov som prisla s mokvajucimi pupakmi. 3 roky dozadu som pouzivala Eucerin kremovy gel na opalovanie proti slnecnej alergii SPF25. Takisto som sa vyhadzala, ale uz to nebolo take "dramaticke". Pri dalsej dovolenke urcite siahnem po tomto vyrobku. Inac, vysypem sa vsade, okrem tvare a chrbta. Tak prijemne opalovanie a co najmenej vyrazok 🙂

kara22
9. máj 2013

Mne sa tiez objavila alergia na slnko, ale nie az tak drasticka. Chvalabohu. Par rokov dozadu som mala v lete ekzem na rukach a nohach no nejako som tomu nevenovala pozornost (myslela som si ze je to z jedla, ze som zjedla nieco co mi skodilo). Po lete som isla k alergologicke a povedala mi ze mam atopicky ekzem a mala by som sa pred slnkom chranit. V zime mi ekzem uplne zmizol - pouzivala som Protopic a fixit (ten uzivam dodnes stale). Odvtedy sa v lete vzdy velmi chranim produktami z BIODERMY. Najskor pouzivam faktor 50 a ked uz mam nejaky zaklad tak na telo pouzivam faktor 30, no na tvar stale 50. Ekzem sa mi odvtedy uz nevratil a dufam, ze sa mi ani nevrati .....vela stastia kocky!!