Súťaž: Babské rady s Biodermou

bioderma_lucia
23. apr 2012

Milé snažilky, tehuľky, mamičky aj oteckovia,
Bioderma pripravila pre vás poslednú súťaž. Aby sa mohli zapojiť všetci, vymysleli sme jednoduchú úlohu. Napíšte nám užitočnú „babskú radu“, ktorú ste zdedili po svojej mame, babke, svokre a pomôže nám všetkým. Hráme o päť balíčkov Bioderma. Každý balíček obsahuje Photoderm Bronz SPF 50+ sprej na telo a tvár a Photoderm Afrer Sun mlieko po opaľovaní.

Podmienky súťaže:
1. Súťaž prebieha od 23.4.2012 do 29.4. do polnoci.
2. Svoje rady píšte pod tému Babské rady s Biodermou.
3. Každý sa môže zapojiť maximálne s dvomi príspevkami (s dvomi radami).
4. O výhercoch rozhodneme formou losovania, ktoré prebehne v spoločnosti Bioderma.
5. Výhercov zverejníme dňa 30.4. do 15:00hod.
6. Výhercov budeme kontaktovať cez IP a výhry budú zaslané poštou do 10 dní od vyhlásenia výsledkov.

Tešíme sa vaše rady 🙂

cicus13
23. apr 2012

kyslá smotana na príliš opálenú pokožku na schladenie 😉

koralinka
23. apr 2012

Na spálenú pokožku taktiež: kožu potrieť medom alebo schladenou nakrájanou uhorkou

fifitko25
23. apr 2012

Na zníženie teploty prilozit na dlane a chodidlá platky čerstvého citronu a obviazat, nechať aspoň pol hodinu pôsobiť 😉

sjuzocka
23. apr 2012

- kúpeľ, do ktorého pridáme pohár octu, má osviežujúci a dezinfekčný účinok.
- bolestivé miesto po uštipnutí hmyzom potierame vatou, namočenou v zohriatom octe. Bolesť poľaví a miesto zároveň dezinfikujeme.
- ak sa nám zadrela do prsta trieska, dostaneme ju ľahšie von tak, že na postihnuté miesto priložíme kúsok gázy, namočenej v octe. Po chvíli triesku ľahko vytiahneme.
- oplachnutie vlasov octom po umytí podporuje lesk a rozčesávanie
- ocot lieči aj plesne na nohách
- popálenú ranu potrieme čistým octom. Príjemne chladí, neurobí sa pľuzgier, koža vyschne a ošúpe sa.

susy29
23. apr 2012

Spôsob ako sa pekne opáliť, je natrieť celé telo opalovacím krémom s faktorom a nato natrieť telo aj olejom bez faktora napr. detský alebo olivový olej 🙂

konvalinka333
23. apr 2012

Pomocou medu dáte vaše lámavé vlasy rýchlo do formy! Zmiešajte 1 PL medu s 1 žĺtkom, naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút.

drake
23. apr 2012

neprijemne leskle partie na pleti:

grapefruit rozkrojime na polovicu a asi 20 minut masirujeme problemove partie!
pred i po pouziti dokladne umyt tvar !!!
😉 😉 😉

hella23
23. apr 2012

Na suchu pokozku:1.obycajne sadlo je skvely liek na suchu pokozku, mozete do nho pridat kvet nechtika zahradneho a poriadne vsetko vtriet do koze. Prasklinky sa rychlo zahoja. 🙂
2. na zvlacnenie pokozky je tiez velmi dobra zemiakova kaša. Nesolte ju a naneste ju este teplu na ruky. Nechajte posobit a zmyte jemným mydlom

drake
23. apr 2012

bylinky vhodne na pridanie do masiek z domacich surovin:
harmancek-ukludnuje,stahuje a cisti
skorica - mierne dezinfekcne ucinky
mata-tonizuje,ozivuje plet
dubova kora-stahuje rozsirene cievky

paradajky na akne!!!!
V mixéri vymixujte 2 rajčiny s 1 ČL medu,Naneste na pleť a po 10 minútach zmyte. Aplikujte pravidelne 1-krát týždenne. V prípade citlivej pleti masku najskôr vyskúšajte na malom kúsku kože.

super protizapalovy ucinok !!!

kukucg
23. apr 2012

Na problematicku plet - maska z drozdia zmiesneho s citronovou stavou 😵 Zmiesat, naniest na tvar, nechat uschnut a umyt 🙂

lenkasta
23. apr 2012

- najlepsia, najrychlejsia a najucinnejsia vec na slnieckom spalenu pokozku je urcite aloe vera, konkretne ochladena duzina z jej listu (rada nad zlato od mojej svokry z Chorvatska).
Rodicmi sme sa stali pred dvoma rokmi a kedze byvame pri mori, Bioderma sa stala sucastou nasho plazoveho vybavenia. Tak to bude aj tento rok 🙂.

lenka311
23. apr 2012

Tu je mojich pár rád od mojej zlatej babky 😉 😉
Na suchú pleť je výborná táto maska - 5lyžíc medu a 1 lyžica oleja - nechať pôsobiť 20min.
Na mastnú pleť - 5lyžíc rozdrvených ovsenných vločiek, 2lyžice kyslej smotany - nechať pôsobiť 10min.
Na akné - miesto potierať citrónom alebo octom - obidvoje čistia póry a vysušujú
Na poprskané pery je výborný olivový olej
Na opar je zasa dobré priladať sáčok z predom uvareného čierneho čaju /uvarte si čajík, sáčok nevyhadzujte 😉/
Na suché a poškodené vlasy je výborná táto maska - 2žĺtka, 1lyžica medu a 2lyžice olivového oleja - natrieť, zabaliť do uteráka/prípadne igelitu a potom uteráka, nech nie je špinavý/, nechať pôsobiť ak sa dá tak celú noc
Na zosvetlenie vlasov je výborné po umytí vlasy ešte opláchnuť vývarom z kamiliek, na ich výživu zase odvarom zo žihľavy /pozor tento odvar vlasy zase stmavuje, pre nás blondíky 😉 nevhodný/
Na lupiny je dobré zmiešať 3 acylpyríny so 100ml šampónu a po 3-4 umytiach lupiny zmiznú
A aby som nezabudla - stará zlatá uhorka - šupkami si potierať pleť - vživuje a rozžiaruje celú tvár 😉 😉
A na potničky je dobré zmiešať 5-7 lyžíc sódy bicarbóny a dať do vlažnej vody - okúpať sa v tom 😉
Na spálenie od slnka jednoznačne kyslá smotana

hangd
23. apr 2012

oplachovanie vlasov cajom zo zihlavy, je vyborny na mastne vlasy. zihlavovy caj, vacsie mnozstvo sa nalieva na vlasy po ich dokladnom umyti.

barca127
24. apr 2012

Odolnú škvrnu potrieme penou na holenie. Penu necháme chvíľu pôsobiť. Potom ju zotrieme handrou a ešte raz čistou handrou. Škvrna by mala zmiznúť.

la2
24. apr 2012

1. pri ustipnuti vcelou jednoznacne pomaha rozkrojena cibula, ktora sa prilozi na ustipnute miesto a ulavi bolesti
2. ked sa nam spali pokozka od slniecka-pomahaju schladeny jogurt, kysla smotana alebo tvaroch ukludnia pokozku-pripadne uhorka-ta sa pouziva aj ako maska na tvar pre krasu)

marcellka32
24. apr 2012

Som alergicka na vceli vpich,no to som este nevedela ked som mala asi 13 rokov a stipla má včela.Miesto ustipnutia sa zvacsilo 20x,nic nepomahalo,nakoniec mi babka povedala aby som svojim mocom ocikala plienku,do rána opuch zmizol.

katuskapd
24. apr 2012

Moja rada do prírody, po poprhlení žihľavou potrieť miesto 3 rôznymi rastlinkami a svrbenie zmizne, mám odskúšané 🙂

glumdolf
24. apr 2012

Tak ja to mám od svojej babičky a tá vraj od svojej tety - na suchú pokožku - stačí natrieť postihnuté miesto obyčajnou masťou (vraj najlepšia je bravčová) s pridaním trošky nechtíku lekárskeho. Mám odskúšané funguje.

tin007
24. apr 2012

Na opuchnute oci treba prilozit surovy nastruhany zemiak, zabaleny v cistej vreckovke.

michalekova
24. apr 2012

kysla smotana na opalene telo

susanap
24. apr 2012

Po ustipnuti komarom treba naniest
mydlo a umyt vodou. Potom to prestane stipat.
Ak sa to zistilo neskor velmi pomaha proti svrbeniu potriet
rozkrojenou cibulou.

ansira
24. apr 2012

na zníženie teploty treba dať plátok zemiaka na zapastie, na chodidlá, previazat, a nechat na noc :D

ansira
24. apr 2012

proti kašlu : med s nasekanou cibulou .

anaxamon
24. apr 2012

my ked sme chodievali hrabat seno alebo kopat zemiaky a velmi sme si spalili pokozku tak nam to mamina ponatierala kyslym mliekom a na to sme si davali obycajny velky list z lopucha, bola to parada, do vecera vacsinou zarevenanie zmizlo a ani koza sa nesupala

mikalove
24. apr 2012

na zvýraznenie blond vlasov alebo melíru je dobré oplachovať vlasy harmančekovým odvarom, na tmavé vlasy zase žihlavou.

mikalove
24. apr 2012

my si pri prechladnutí robíme sirup- nakrájaná cibuľa, nasekaný cesnak, pár lyžíc medu a šťava z jedného - dvoch citrónov.necháme postáť pár hodín v chladničke a užívame 5x denne čaj. lyžičku.

diabambulka
24. apr 2012

keď diťatko ochorie a má strašný kašeľ až ho bruško bolí od neustáleho vykašliavania ( aj priedušky ) tak vtedy nám starká robievala zábaly. Na papierový servítok nahrubo natreť bravčovou masťou, pokvapkať Alpou, priložiť na hrudník (veľmi to studení ) na vrch položíme mikroténový sáčok, aby sme neboli zamastený, obliecť tielko a pyžamko a sšup do postele. vždy zabralo, niekedy sa museli obklady opakovať 2 alebo 3 krát vždy na noc🙂
pomohlo to, ale ako dieťa som to neznášala 😀

marcellka32
24. apr 2012

Ked nam nechutí jesť: treba jesť grepy.