Archív: November 2011 - Mesiac s Mucovolvan Junior - 2 mesačný syn má kašeľ. Čo s tým?

janka198721
10. nov 2011

Trvá pár dní,teplota 37 stupňov ale len večer..a vždy do rána ustúpi...hlieny sú ,lebo cítiť ako do seba vtiahne ale nejdú nám už vytiahnuť

zubrienka1
10. nov 2011

mna tak nabadla, jednoducha odpoved: ist k lekarovi. a tak malemu dietatu neordinovat nejake sirupceky z lekarne... nech zije reklama!!! mucosolvan junior

p.j.jacky
10. nov 2011

ist k pediatricke,cim skor....radsej 3x zbytocne ako raz neskoro a skoncit v nemocke.

evickapooh
10. nov 2011

suhlasim s p.i.jacky,chod k lekarovi!nemam nic proti muosolvan junior,ale ja by som este 2 mesacnemu nedala mucosolvan-radsej nieco prirodne-najprv!-ako chemiu!!radsej prospan alebo hedelix

luciferkax
10. nov 2011

??? S dieťaťom do jedného roka sa neradno takto zahrávať, malé dieťa môže mať aj vážnu chorobu, aj zápal lpľúc aj zápal priedušiek bez horúčky, alebo pri zvýšenej teplote. Sama s tým mám skúsenosť. Odvtedy s bábom bežím do lekára, aj ked možno častokrát zbytočne.. ale radšej stokrát zbytočne ako raz neskoro 🙂

janka198721
autor
14. nov 2011

ďakujem

evita59
14. nov 2011

@janka198721 ja som tiež za kontrolu lekárom. Môj syn mal 3-týždňový syn mal zápal plúc, bez teploty, a len trochu kašlal. Teraz mám dvojičky, jedna mi príšerne kašle,máme už 4 dní antibiotiká. Zajtra idem na kontrolu, ale mám hrozný strach, že skončí ako chlapec

janka198721
autor
14. nov 2011

dufam ze vas malicky je v poriadku........nas nekasle prilis casto ,mama mi tvrdi ze je to zo sucheho vzduchu...neje mu tahat hlieny len stale nieco prehlta a nostek prazdny..teplota sa mu sem tam zvysi ...

viki2912
15. nov 2011

moja sofia je uz tyzden nachaldena,chrci od soplikov..nebola som u lekarky,len som volala..mam odsavat,co robim,davam jej kvapky do nosa s obsahom mroskej soli...ale nezlepsuje sa to,stale ma vela soplikov,starsne vela..a sem tam zakasle..tepltu mala len prve dva dni trolinku zvysenu,ale inac nema teplotu chvalabohu..zajtra asi ideme k lekarke..nechcem ATB,ale asi sa im nevyhneme...stale ju kojim,no niekde chytila nejakeho hnusneho bacila a nevieme ho zabit..aj ja som chora,aj manzel...my co my,ale malinka nech je zdravucka...sopliky jej tecu az po brade,chudatko nase...ako sa zbavit soplikov.sirup jej nedavam,moc by sa dusila,lebo by vykasliavala..ale na co?ked jej tecu moc z nosteka...spinka pokojne...

valika_val
15. nov 2011

@viki2912 uz som ti to pisala, urcite skus ten Sinupret!
a ked sopliky prestanu tiect, tak Trifed.
akurat nechapem, ako to, ze spinka pokojne - to v noci nema sopliky?

anicka1981
15. nov 2011

nadopuj ho vit c, kvapky cebion a ztrojnasob davku 😉 , mojemu preslo za 3-4 dni, nebolo po kasli, kychani ani soplichoch stopy,,,,

viki2912
15. nov 2011

@valika_val ja neviem,v noci cche akurat papat,napapa sa a spi dalej...a moze ho aj 10 mesacne babo?a ja ked kaslem?davam jej fenistil,aby bola pokojna...necchem dithiaden,ale 1x na den jej dam 8 kvapiek fenistilu,tak na vecer a spi celu noc pokojne.pred spanim jej odsavam sopliky,aj rano,aj na obed...

viki2912
15. nov 2011

hned rano ho kupim...nemam skusit uz ATB?ak nema teplotu....

valika_val
15. nov 2011

@viki2912 ATB sa predpisuju az na zaklade CRP vysetrenia (z krvi) - pichnu do prsteka. to vyhodnoti len lekar, a aj ten sa potom musi spravne rozhodnut, ake ATB nasadit.
najprv by som vyskusala ten Sinupret a ak by sa stav zhorsil, potom ATB.
a dolezite je, aby ste sa z toho dostali aj vy s muzom, lebo takto sa to toci u vas doma a to nie je dobre.
ak nema teplotu, to je super - potom to nie je zapal.

viki2912
15. nov 2011

mala len 37,5 maximalne a to len vecer prve dva dni,ptoom uz nic...maximalne 37...36,9

ja som hrozne chora,ale v lekarni mi nevdela poradit lekarnicka,davali mi bludy,bylinky a mna tak dusi...a bolelo ma hrdlo,ani strepsils vraj nemozem,lebo malu kojim...tak ako sa mam z toho dostat ked nic nemozem zobrat.

mucosolvan_junior
18. nov 2011

Mila mamicka, podla popisu sa bude jednáť o horné cesty dýchacie. Večer treba dieťatku nastriekať do nošteka morsku vodu poriadne odsať potom. Po odsatí môžeme kvapnúť Nasivin Soft. V tomto prpade je vhodný večer aj skutočne Mucosolvan, lebo má mukolytické - teda rozpušťacie učinky, alebo aj solmucol v prášku. Ráno tá istá procedura. Na noc dať na radiator mokrý uterák a vyššie pod hlavu. Pridať aj Nurofen ako protizápalovu zložku.

janka198721
autor
20. nov 2011

Ďakujem za informácie veľmi pekne

mucosolvan_junior
30. nov 2011

@viki2912 Milá mamička, ak dieťatko cez den nekašle iba v noci, je to záležitosť nosa, niekedy sople zatekaju práve v noci . treba urobiť večerný ritual - sprej z Vincentky , morskej soli - poriadne odsať /odsavačla Baby vac na vysavač alebo ustna. Potom podať kvaky degomgestivna Nasivin soft alebo aj homeopatické. Treba tak robiť 10 dni . Nádcha aj liečena trvá 10 dni - virusová , či bacterialna. Najdoležitejšie je riediť sople , lebo tie zatekajú práve v noci . Dať dva vankuše alebo knihami podložiť postielku/nohy na strane hlavičky.Držím paste

mucosolvan_junior
30. nov 2011

@mucosolvan_junior a ešte by som chcela dodať - Polnočný kašel niekedy svečí o alergii aj o zvačšenej nosnej mandle, niekedy suchý vzduch aj poloha dieťaťa či nespí naznak .aj o pretrvávajucom opuchu nosnej sliznice. treba tieto veci vylučiť. želám Vám aby zmizol , viem ide to na nervy skuste teda ORL .

viki2912
30. nov 2011

@mucosolvan_junior dakujem za daru,mala je uz fit,len ja sm stale uz asi mesiac chora...a neviem si rady s kaslom..stale ma dusi,uzivam sinupret,ale mam pocit ze nepomaha...co mam robit?

kontesa26
1. okt 2012

@anicka1981 a nebude to vadiť ak strojnásobím dávku cebionu?? malého ešte kojím..