Archív: November 2011 - Mesiac s Mucovolvan Junior - Posledné odporúčanie v Mesiac s Mucosolvanom

mucosolvan_junior
30. nov 2011

Milé mamičky,

som veľmi rada, že som mohla byť s vami a podeliť sa o svoje rady a odporúčania.

Vidím, že kašel trápi mnohé z vás. Kašeľ by mal po nasadení liečby odoznieť do 10 dní. Žiaľ existuju aj "nekonečné"kašle. Na to aby bolo dieťa zdravé, treba 3 veci. Zdravý genetický základ , vstup dieťaťa do kolektivu až po 3 rokoch, a správna životospráva. To znamená pravidelné ukladanie dieťatka na spánok, vylúčenie fajčiarov z domacnosti, obmedziť návštevy v nákupnych centrách, pravidelný spánok poobede a pravidelné vychádzky. Lepšie 1 hodinu doobeda a 1 hodinu poobede- nie naraz 3 hodiny. Návštevy materskách centier, kde sa deti hrajú v guličkách nie sú príliš vhodné. Poznáte to isto všetky -mať dieťa to znamená do istej miery sa obetovať.

Veľa informáciií o kašli, prevencii a liečbe kašľa nájdete na www.mucosolvan.sk

Ja pridávam ešte osvedčený domáci recept - vyskúšajte 🙂

Tento vynikajuci recept proti kašlu sa traduje z generácie na generáciu na Horehroní a naučili maho pripravovať moji pacienti. Jedna lyžička sušeného Pamajoránu obyčajného /Origanum vulgare , tiež dobromysl obbecná / pridáme 3 deci vody. Uvaríme . Precedíme a pridáme jednu lyžičku pravého lesného medu a par kvapiek malinovej šťavy , Nie je med ako med. Lesný med zbieraju včielky nie z kvetov ale z vyhonkov smrekov a jedlí , obsahuje silicu na vykašlávanie a je to vlastne bioprodukt samotnej včely. Možu ho deti od10 mesiacov . dobru chuť.

Prajem vám krásne predvianočné obdobie bez chorôb

Viola Bukovská