Je Mucosolvan junior vhodný na suchý alebo na vlhký kašeľ?

katka2209
9. nov 2011

Dobry den, môj skoro 10m syn mal minuly tyzden laringitidu. Kym dychal pekne, tak bol lieceny fenistilom a mucosolvanom, tiez calciovym sirupom, pri zhorseni stavu mu dr predpisala ventolin a sumamed s tym, ze mucosolvan mu mam podavat stale 2-3x denne. Svokra pracuje v lekarni a podotkla, ze pri laringitide nie je vhodny mucosolvan juniur az kym nezacne vykasliavat, aby som mu ho nedavala. Ja som ho davkovala podla rady lekarky, po zlepseni stavu a vykasliavani bol pomaly vysadeny aj ventolin, calcium, fenistil a mucosolvan mu davam este kym kasle. Chcela by som sa opytat na vas nazor, ci je v takomto pripade vhodny mucosolvan junior, alebo nie, ci je vhodny skôr na suchy, alebo vlchky kasel (v buducnosti). Dakujem za radu.

stresmenka
26. nov 2011

my tiež trpíme na časté laringošky ako to my voláme nám povedali, že je to alergického pôvodu, lebo to máme, len keď je prudká zmena počasia z tepla hneď zima, alebo opačne a zaberajú nám čipky rectodelt, 3x denne calcium a fenistil kvapky. Prežila som to s dnes už 20 ročným synom a vtedy neboli čipky, len hydrokortison do žili každú chvíľu mu pichali až kým som sa nedozvedela, že sú to hormóny potom som to striktne zarazila a dostal nejaký sirup a vtedy ( na pohotovosti )nám doktorka povedala, že buď to do 6 rokov prejde, alebo je to na celý život našťastie to prešlo a teraz to má aj 4 ročný tak dúfam, že to tiež prejde 🙂

mucosolvan_junior
30. nov 2011

@katka2209 Milá Katuška, nepodceňujem žiadnu mamičku , každá zistí čo jej dieťaťu najlepšie zaberie . aj ja mám dve dcéry a ked´mi povedia ,,mami dala som malej Nurofen , lebo sa mi zdá že jej to lepšie zaberá , tak to odobrím . Ak Vám to zaberá -tak je to fajn, našli to čo pomôže a to je dôležité. Mucosolvan Junior je na produktívny, vlhký kašeľ.

helena333
2. jan 2012

Ahoj. My sme mali laryngitídu ako 9 mesačný. Dva dni sme chodili na injekcie hydrocortison, potom sme dostali antb. Sumamed a čípky na noc rectodelt. Synček dostal záchvat v noci. Hrozne plechovo kašlal a dusil sa. Inštinktívne som mu podala správne prvú pomoc. Teraz máme opäť laryngitídu bez plechového kašľa, ale s dýchacími problémami. Je to nevyspytateľná choroba. Teraz nám dr. predpísala hydrocortison, rectodelt a sirup sinecod.