Aké máte skúsenosti s mliekami Nutrilon Profutura?

nutrilon_lucia
3. nov 2014

Nutrilon Profutura sú doposiaľ najpokročilejšie produkty na trhu detskej výživy, ktoré myslia na zdravie dieťaťa nielen dnes, ale aj v dospelosti. Vyskúšali ste už mlieko alebo kašu? A aké? Podeľte sa s nami o skúsenosť.

katarina1984
13. nov 2014

@aniko85 dakujem...teraz sa AR predpisuje do 1 roka,zistovala som si u poistovni,HA je do 10 mesiacov...

ushuaia
13. nov 2014

@nutrilon_lucia ja som Nutrilon nikdy nepouzivala, kedze zijem v zahranici tu ho ani nedostanem, poukazovala som len na to ,ze prechod zo dna na den by som nepraktizovala. Moja dcera mala reflux pouzivali sme France Lait AR, postupne ked zacala papat v 6 mesiaci, jej mlieko prestalo chutit, ale aj tak som ponukala , ale na radu lekarnicky som miesala Normalne mlieko s AR formulou...az sme plynulo presli len na France Lait pokracovaciu formulu...viem ze AR je zahustena formula aby sa mlieko nevracalo zo zaludka spat do pazeraka...to bola moja odpoved... 🙂

nutrilon_lucia
autor
13. nov 2014

@ushuaia Ano, urcite suhlasim s vami, ze je lepsi postupny prechod. 🙂 dakujeme za prispevok.

kmagdulka
15. nov 2014

Ahojte. Nám sa Nutrilon Profutura páčil, malej vyhovoval oveľa lepšie ako Pronutra (ten klasický). Konečne sušené mlieko pre bábätká, ktoré aj vonia ako sušené mlieko. Tešili sme sa, že sme našli mlieko, ktorej malinkej vyhovuje a nemusíme nič iné skúšať. Bohužiaľ, netrvalo to dlho, zistilo sa, že má reflux, tak teraz kupujeme Nutrilon 1 AR a zdá sa, že to pomáha a malinká už negrcká...

kmagdulka
15. nov 2014

@aniko85 Prvý Nutrilon Profutura sme kúpili na nejakých skoro 18 € myslím, ale potom sme našli/zohnali za 16,60 €. Je to dosť, ale myslím, že je lepší ako Pronutra.

majkacoke
15. nov 2014

Ahojte, moj maly papa nutrilon od narodenia. Posledne 3tyzdne ho ale odmieta pit, vela mliecka som uz musela vyliat, kedze ho nestihol do 2hodin vypit. Chcela som teda skusit, ci mu nejaka ina znacka mliecka nezachuti. Radila som sa s predavackami a ponukli mi mlieko za 5,70eur, ze je velmi oblubene. Bola som v soku, kedze za Nutrilon zaplatim cca 15eur. Prosim napiste mi nejake argumenty v com je Nutrilon lepsi, co ma navyse oproti mliecku za 5eur. Hladala som na nete nejake testy, porovnania, ale nic poriadne som sa nedocitala. Dakujem😉

radulikkatulik
16. nov 2014

@nutrilon_lucia dobrý deň mám 3týždňové dieťatko ktoré musím už od pôrodu prikrmovať,narodila sa veľká 4310gr a pýta veľa papať,bohužial moje mliečko nestačí aj keď predtým som druhú dcérku kojila vyše dvoch rokov,možno zohráva roli môj vek mám po 40tke alebo naozaj velkosť bábätka?sama neviem vyskúšala som všetko na zvýšenie tvorby mliečka skončilo to vyhladovaným dieťaťom a vyčerpanou mamou....prikrmujem tak 2-3 krát za deň v noci sa darí len dojčiť,potrebujem tak 3-4hodinky na dostatočnú tvorbu mliečka cez deň ale dieťatko pýta častejšie,takže už poobede prikrmujem.v pôrodnici sme začali Hipp,ale mám dojem že dcerka má koliku a nafukovanie bruška,pred dvomi dňami sme prešli na Hami a myslím že je to lepšie ,je kludnejšia,bruško tak nebolí.zaujímalo by ma čo by ste mi odporučili od nutrilonu pre takto malé bábätko k dokrmovaniu a čo by nespôsobovalo nafukovanie a kŕče bruška.ďakujem

karin30
16. nov 2014

Dobrý den,ja som nutrilon dávala môjmu prvému synovi.Veľmi mu chutil a papával ho do troch rokov 🙂 a myslím si že aj vdaka nutrilonu nebýva často chorý.Teraz som ho dávala aj druhému synovi a toho dosť zapekalo a začal od neho často vrackať tak sme mliečko museli zmeniť ☹

nutrilon_lucia
autor
18. nov 2014

@radulikkatulik Pekny den. Co sa tyka dojcenia, ja odporucam nadalej skusat prikladat dietatko, ste kratko po porode, laktacia sa skutocne este moze rozbehnut. Kym sa tak stane, samozrejme nenechame dietatko hladovat a prikrmujte tak ako vam podarili. Co sa tyka zmeny mlieka, tak pokial dcerke vyhovuje Hami, ja by som to nemenila. Od Nutrilonu na citlive brusko je mlieko Nutrilon antikolics, ak su len koliky, alebo Nutirlon Comfort, ak su aj koliky aj tvrda stolica. Ale ako som pisala, ak dcerke vyhovuje Hami pre citlive brusko, nie je nutne mliecko menit. 🙂

radulikkatulik
18. nov 2014

@nutrilon_lucia ďakujem za odpoveď,neviem prečo či je to normálne ale hami má divný zápach ako starý olej nemám ako porovnať ale aj olejnato chutí...tak preto som rozmýšlala nad zmenou,len je to možno môj subjektívny pocit

nutrilon_lucia
autor
18. nov 2014

@radulikkatulik Pekny den. Ano, ta olejnata aroma je z dovodu pridavania LCP mastnych kyselin a specialnych tukov. Zvycajne po par dnoch vyprchne. Ale samozrejme, po dohode s pani doktorkou mozete skusit prejst na Nutrilon tak ako som pisala . Ten typ Nutrilonu zavisi od toho, ake ma dietatko potiaze.