Prikrmovanie Nutrilonom v noci

anjelikadam
30. júl 2013

Dobry den,prosim o radu..mam 2 mes.chlapčeka a kojim..len nedavno sa zacal jedovat na prsnik,tak som zacala si mlieko odsavat a davat cez protikolikovu flasku...len neustale je nepokojny..boli to koliky,len uz mame pocit ze presli,lebo uz sa tak nezvyja od bolesti a uz nemava take dlhe plakanie..len nechce nam moc spavat,zaspi tak na 1-2hod..a to len na rukach.Chcela by som sa spytat,ze keby zacneme davat na noc Nutrilon ci by sa dobre zasitil a mal by spat aspon min.5-6 hod v kuse?Aky by bol vhodny na zaciatok?Som strasne unavena a chem mu len dobre aby proste dobre spinkal.A prosim Vas moze byt pravda,ze pri Nutrilone moze mat problemy so stolicou?? Za kazdu dobru radu dakujem

ostenka
30. júl 2013

Ahojcek,
Nas drobec je na nutrilone od 4 mesiaca a soinka mi v noci krasne. Zaspi vecer o osmej a budi sa rano o siestej-siedmej. Neviem ci to ma suvis s nutrilonom, lebo on spinkal pekne aj pred tym. Je mozne ze mas viac vodove mlecko. Ked si ho odsajes a nechas postat tak hodku, aku vrstvu tuku mas na vrchu? Mozno sa z tvojho mliecka nevie dobre zasytit a len sa napije. Ale niekde som zase citala ze spanok u deti v noci nema velky suvis s tym, ci su kojene, alebo nie. Ja som u nasho drobca skusila jednu vec, ked mal adi tri mesiace a v noci sa zacal mrvit, nedala som mu papat, ale iba dudlik, on sa ukludnil a spinkal mi do rana. Jasne ze som ho nenechala plakat, iba ked sa tak mrvil. Co sa tyka stolice, ked sme presli na Nutrilon, zacal nam kakat raz za 5-6 dni, ale bolesti nemal a ani neplakal. Teraz ma stolicu raz za den, ale to ma mozno tri tyzdne- mesiac. Ma uz skoro pat mesiacov. Takze nas Nutrilon nezapekal, ale netreba sa plasit, ked babo nema stolicu kazdy den. Pkial je spokojne, neplace a nema nafuknute brusko, je to ok. Neviem ci som pomohla.. Inak vraj Nutrilon extra by mal viac zasytit, ale to neviem, lebo by mame nutrilon comfort kvoli refluxu a grckaniu. Drzim palce, dva mesiace je este malicke, treba vydrzat..

sense
30. júl 2013

@anjelikadam nam robil nutrilon strasne problemy, mala sa nemohla vykakat a mala take bolesti brusku ze nic nepomahalo,...takze my davame hipp, malu pekne zasyti, neprespi celu noc ale v troch mesiacoch sa neje o 18.30 o 19.30 zaspi a spi az do 03.00-04.00 naje sa a potom spi este skoro do osmej , uz asi dvakrat sa zobudila asi o 06.00 vypila mlieko a spala este skoro do osmej, ale cez den zas moc nepospi....

anjelikadam
autor
30. júl 2013

Dakujem za info,len asi bude lepsie sa poradit s lekarkou..dnes ako si odsajem,tak odpozorujem kolko sa vytvori tuku...kazdy mi len vravi aby som vydrzala,len ako ked je to vyčerpavajuce,chcem pre maleho len to najlepsie,ale ako ked sama nevladzem.Len by som chcela,aby sa dobre vyspinkal a aby bol spokojny.Je mi luto materskeho mlieka,len keby viem na isto ze mu UM pomoze a bude spinkat a bude spokojny..

katie555
30. júl 2013

@anjelikadam no moja to ked si mlieko odsajes a sa ti usadi je uplne normalne ...materske mlieko je tvorene 90% vody ...takze ked si das do flasky - a 90 ml bude cire, a 10 ml bude 'mlieko' tak to je uplne normalne a nema to nic z vyzivovou hodnoutou tohoto mlieka...
2 mesacne babatka sa budia vacinou kazde 3 hodiny , a pokial fakt neplace od hladu, ked zacnes len na noc prikrmovat pomaly ti bude mliecka ubudat a do cca 2 mesiacoch prestanes kojit...
a tiez danie umeleho mlieka (je jedno ci nutrilonu alebo ineho) nie je zaruka ze ti bude dieta viac spat...ale mozu sa vytvorit zase ine problemy
Ja mam kojene dieta a uz okolo 3 mesiacoch spalo v pohode 6 -8 hodin, takze ako to niekto spominal ci ma az tak spanok suvis s tym ci je dieta kojene alebo na UM

ostenka
30. júl 2013

@anjelikadam
Este ma napadlo, skus sa spytat lekarky aj na NUTRITON. My ho davame krpcovi do mliecka na zahustenie kvoli refluxu. Ale mam pocit, ze odkedy mu to davame vydrzi bez papania dlhsie. Samozrejme ze ho krmim kazde tri hodky,ale neplace mi od hladu. Je to tzv svatojansky chclieb, mliecko to zahusti a drobca viac zasyti a stalica sa nam po tom upravila na raz denne, co je super..

nutrilon_lucia
30. júl 2013

@anjelikadam Pekny den. Kedze ide o dojcene dietatko a ma len 2 mesiace, urcite sa poradte s Vasou pani doktorkou. Je mozne, ze u vas prislo k laktacnej krize, ze mate prechodne menej mliecka a dietako moze byt v prvpm rastovom spurte a preto ma vyssie naroky na papanie. Ale vo vseobecnosti, pokial je prechodne menej mliecka, tak samozrejme sa da dokrmovat dietatko. Mnozstvo a typ mlieka by mal urcit lekar. 🙂

demonique
30. júl 2013

@anjelikadam ak zacnes dokrmovat, casom moze zacat odmietat tvoj prsnik a mas po kojeni. Nic ano lakracna kriza alebo rastovy spurt neexistuje. Ak sa babatko na prsniku hneva, treba upravit prisatie babatka. Alebo mozes mat bud velmi silny alebo naopak slaby tok mlieka,co je ale tiez napravitelne sravnym prisatim. Babatku nespravis dobre ak ho nalejes umelym mliekom, bude sice dlhsie spat, to deti na umelom mlieku zvycajne robia, ale nebude tym stastnejsie. Babatko je najstastnejsie ked je dojcene, pretoze dojcenie nie je len o jedeni. Kontaktuj laktacnu poradkynu, ta ti pomoze upravit prisatie a poradi co dalej. A potom prikladat co najcastejsie, cez den, v noci, kedykolvek. Tok mliecka sa zas upavi.Kuk na tuto stranku: www.mamila.sk. Nasla som tam vela odpovedi na moje otazky ohladom dojcenia a je tam aj zoznam laktacnych poradkyn.

katka_halabalka
30. júl 2013

@anjelikadam Ja som si prešla poslednú dobu pomali so všetkým čo sa tu píše 🙂 Malý mi má 3 mesiace a kedže mám zdravotné problémy kvôli ktorým si nemôžem dopriať dostatok vyváženej stravy odrazilo sa mi to aj na mlieku, nakoľko maličký je veľký hladoš, doporučili mi ho prikrmovať. Z vlastnej skúsenosti s prvou dcérkou som sa Nutrilonu radšej vyhla a tiež som na neho počula dosť zlé referencie, odborúčam buď BEBU alebo starú dobrú klasiku Sunar. Mi teraz dokrmujeme Sunarom a je všetko OK, žiadne koliky nič. Treba však dávať veľký pozor na to akú flašku použiješ, odporúčam AVENT najviac sa podobajú prsníku a nedávaj mu viac dierkový cumeľ lebo zlenivie a začne štrajkovať na prsníku. Mi sme tak dostali dojčenský štrajk, dala som cumeľ s dvoma dierkami a malý už potom nechcel prsník, lebo musel ťahať. Ale prekonali sme to, teraz musí ťahať z cumlíka 0+ a je spokojný, pekne papa ako z flašky tak odomňa. Čo sa týka spánku spíme skoro celú noc o 22:00 mu dám sunar a spíme do 4:00 potom si len v spánku preje a spínka do 8:00 takže sme šťastný rodičia.

anjelikadam
autor
31. júl 2013

No napr.vcera bol maly uzastny..cez den si spinkal..napapkal sa z flase a pospinkal dalej..vecer okupkali..a papal cez prsnik.a zaspal tak na 4,5hod...sa opat naceckal a zaspal alej..fantasticka noc po dlhsej dobe.Ostanem urcite na materskom mlieku zatial,taketo dni nabiju energiou a ide sa zas.Ono teraz aj tie tepla robia svoje,vcera sa ochladilo a hned to bolo na nom vidiet,ze mu je lepsie. 😎

zuzkat1
1. aug 2013

@anjelikadam ak chces kojit tak urcite nie um... Naco? mliecko mas. Je maly jesne ze sa budi.moja sa budila do 2rokov aj 10x za noc.daj ho spat k sebe a len sa otoc na dojcenie.deti sa zvyknu jedovat aj budit nielen na hlad. Ked mas mlieko tak do neho nepchaj umeliny.

anjelikadam
autor
2. aug 2013

Musime to len vydrzat a dufat ze sa to polepsi a bude pokojne spavat...ked prejdu tie tepla bude lepsie a budeme sa radsej kazdy den prechadzat..

vikusjk
2. aug 2013

@anjelikadam ja si myslim, ze je to individualne u kazdeho dietatka, ako znasa ktore UM. Nasa mala je na Nutrilone prakticky od narodenia, a nikdy sme nemali absolutne ziaden problem s nicim (brusko, travenie, stolica, reflux, imunita, vsetko vzdy bolo a aj je v najlepsom poriadku, klop-klop). Ale co sa nocneho papania tyka, tak napr. nasa mala sa budila od narodenia cca kazde tri hodiny aj v noci, papala proste stale. Ja som mala pripravenu horucu vodu v termoske, studenu Lucku vo flasi, ked sa mala zobudila, tak som vstala, za tri minuty namiesala nutrilon (zmiesanim teplej prevarenej a studenej vody), mala to za dalsie tri minuty vypila a za dalsie dve som uz ja umyla flasu a lahla spat. Takze som bola hore max. 10 minut kazde tri hodiny 😉