Vediete Vaše dieťatko k pohybu? Podeľte sa s nami o jeho pokroky!

nutrilon_lucia
10. nov 2014

Dostatok pohybu v detstve je jedným z vonkajších faktorov, ktoré ovplyvnia budúce zdravie dieťaťa. Aj malé deti dokážu zázraky, začínajú pásť koníčky, prichádzajú ich prvé krôčiky alebo potom neskôr prvé pohybové krúžky pre batoľatá. Pohyb patrí deťom. Ako je to u Vás doma?

majusqa77
10. nov 2014

dvakrát do tyzdna chodíme s drobcekom na plavanie, dvakrát na cvicenie pre babatka 🙂 a budeme pokial sa to bude dat zvladat 🙂

babulka
10. nov 2014

Samozrejme! Rovnako to bolo u nás, som zo športovej rodiny, so sestrou sme od malička športovali, neskôr aj aktívne. Starší syn športuje aktívne, hráva futbal. Bez problémov pláva, lyžuje, korčuľuje. Od malička otužujeme. Chorý bol dvakrát v živote 😵 S mladším to bude rovnaké. Plávame (aj keď tie organizované "plávania pre bábätká" nepovažujem za plávanie), sme vonku vždy, keď sa dá, bez ohľadu na počasie. Syn je šidlo, v kočíku neposedí. Vyštverá sa kdekoľvek, ja na neho len dozerám. nerozumiem mamičkám, ktoré okrikujú svoje dieťa "nebehaj, neskáč"...veď behanie, skákanie, lozenie je úplne prirodzené.
Športovanie nie je len otázkou zdravotnou, ale aj psychologickou. Ľudia so športovaním v krvi majú spravidla navrch aj pokiaľ ide o nešportovú časť ich života, ľahšie prekonávajú ťažkosti, vedia sa oveľa lepšie sústrediť, len tak hocičo ich nezlomí.
Takže u nás šport a pohyb jednoznačne áno.

nutrilon_lucia
autor
10. nov 2014

@babulka Pekny den. Optimistický prístup k zivotu , vyborne, deti ktore si uzivaju zivot. 🙂

matricia
10. nov 2014

Ano, vedieme starsieho synceka k pohybu, chodíme s nim na ihrisko, von na prechadzky, sem tam do kupelov do bazena. Vonku sa vozi na odrazacej motorke, osvojil si aj futbalovu techniku. Ked doma pustime hudbu, ktora sa mu paci, tak tancuje, poskakuje dookola, dupka, kruti sa. Ked si chce nieco zobrat, vylezie na televizny stolik. On je aj sam velmi aktivny a cely den sa nezastavi, cudujem sa, odkial ma tolko energie:0. Urcite ho v buducnosti dame na nejaky pohybovy kruzok, lebo ma na to vlohy byt sportovcom a ja budem rada, ked si najde nieco, co ho bude bavit.

nutrilon_lucia
autor
10. nov 2014

Milé mamičky. Dakujeme pekne, ze sa s nami delite o svoje zazitky 🙂 pre dnes sa s vami lucime a tesime sa na dalsie prispevky 🙂

preshibana
10. nov 2014

Ano, od najmensieho malicka... u nas frci tanec..mala tvrdi, ze bude suboristka a bude mat modry a cerveny "koj" 😉 ..okrem toho nahana mala psikov na zahrade, alebo pomaha prababke a babkam upratovat....alebo sa predvadza na preliezkach....Ale ked spi, spokojne a nehybne lezi a vtedy mozeme oddychovat aj my...

sense
11. nov 2014

my chodime plavat raz do tyzdna a inak vela vela casu travime vonku a je jedno ci prsi alebo fuka alebo je pekne....aj vcera prsalo dost silno ale nie my sme boli vonku a tolko radosti ked sa vyvalala v takej mokrej trave od dazda....(vdaka tomu kto vymyslel nepremokave oblecenie do dazda a gumaky)

anuskaaprazko
11. nov 2014

netreba ho viest, ja ho vediem troska ku kludu 😀

tichanska1
11. nov 2014

Náš krpček sa tiež celý deň nezastaví, zatiaľ ešte nechodí, no štvornožkuje ako besný. Takže skôr ho máme problém chytiť, stále je v pohybe. A dúfam, že mu to aj dlho vydrží 🙂

sonetta
11. nov 2014

my chodime raz do tyzdna tancovat-cvicit medzi deticky a inak ma mala pohybu az- az. niekedy by mohla aj ubrat. 😀 😀 😀

piskotka3008
11. nov 2014

Syncek ma este len 2,5 mesiaca, ale od januara sme prihlaseni na plavanie raz v tyzdni a PEKiP tiez jedenkrat do tyzdna. Neskor som planovala este tanec pre batolata🙂- uvidime, co sa osvedci. Ja velmi rada sportujem-jogging, fitness, badminton, korculovanie, bicykel a dufam, ze ked bude malicky starsi, nieco z toho ho zaujme 🙂