Ako ovplyvní tanec pôrod?

elise
21. aug 2012

chcem sa spýtať ako ovplyvni tanec pôrod. tancovala som 5 rokov vo folklornom subore ale pôrod som mala vľmi ťažký. kamoška tancovala brušne tance a jeden z 3 pôrodov mala ťažký. ako je to s klasikou? @petermodrovsky

andre36
21. aug 2012

elise - aj ja som tancovala orientalne tance, az do 7 mesiaca tehotenstva...neviem, ci to ovplyvni porod, ale myslim si, ze babatkam sa to paci...moja dcera je tanculienka od malicka, ma rada hudbu, spev...chodila som s nou cvicit, plavat a teraz, od 3 rokov nastupi do minitanecnej...som si ista, ze sa jej bude velmi pacit...so synom som este v brusku cvicila zumbu, ale druhe tehotenstvo mi dalo viac zabrat, lekarka mi to neodporucala...ale kedze som chodila cvicit s dcerou, pri hudbe bol aj maly a takisto ju ma rad...skoda, ze pan Modrovsky je tak daleko, urcite by sme prisli🙂

lyds
21. aug 2012

Ahojte, ja tiez tancujem niekolko rokov orientalne tance, porod mam az v novembri, tak uvidime, dam potom vediet. Myslim si vsak, ze kazda zena ja individualna bytost, kazda ma iny prah bolesti...ale urcite pohyb v tehotenstve je zdravy, pokial to telo dovoli 🙂, nic netreba ale prehanat.
Aj nasej malickej sa tanec paci, dokonca uz pozna asi aj orientalne rytmy, pretoze ked ich pocuvam v aute, tak zacne kopkat...🙂

andre36
21. aug 2012

@lyds 🙂 ano, suhlasim