Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tipy na nedeľný dezertík

daska_tesco
14. mar 2014

Milé mamičky, vedeli ste, že služba Tesco Potraviny domov vám až k dverám privezie všetko potrebné aj na pečenie – múku, plech aj mixér? Pozrite si ponuku aj tu: https://www.modrykonik.sk/blog/dasa_tesco/?post...
Máte svoj obľúbený rýchly koláčik, ktorý pečiete rodinke počas víkendu? Podeľte sa s nami o recept a tri z vás v pondelok odmeníme vlhčenými obrúskami Tesco Loves baby 😉

zuzulienka03
14. mar 2014

úplne že najrýchlejšie je rozmraziť lístkové cesto, rozvaľkať a nakrájať na obdĺžniky, jednu polovicu nakrájame v strede na pásiky (tak aby kraje zostali vcelku) a na druhú polovicu dáme plnku, napr. slivkový lekvár alebo tvaroh vymiešaný s cukrom... kraje potrieme vajíčkom a narezanú časť preložíme cez plnku, kraje potlačíme, potrieme vajíčkom aj povrchu a dáme na 10 minút piecť na 200°C .. koláčiky sú chrumkavé, majú veľa obmien podľa použitej plnky (mak, orechy, lekvár, nutela, tvaroh,...) a tiež sa dajú ľahko zabaliť a zobrať so sebou na výlet do prírody či na desiatu do školy 😝

rora
14. mar 2014

Najjednoduchsiu vec co doma robievam je: na maly hlbsi plech si poukladam piskoty (bud okruhle alebo tie podlhovaste), pooblievam ich silnou sladkou kavou a na ne dam vrstvu kremu (zmiesany jemny tvaroh + bánovecká obycajná nátierka + praskovy cukor a kto chce podla chuti tam dat aj vanilkovy cukor), vrch posypem grankom aby to bolo krajsie 🙂 a dam stuhnut do chladnicky aspon na 2 hodky 🙂

katalin004
14. mar 2014

Pri peceni tohto kolacika mi pomaha aj moj 3rocny syn, je to taky rychly a jednoduchy ovocny kolacik s mrvenickou. Potrebujeme: 2 vajcia, 3 hrnceky hladkej muky, 1 prasok do peciva, pol hrnceka oleja, 1 hrncek mliecka a 1 hrncek cukru. Vsetko to vymiesame a mame cesto hotove. Vylejeme ho na vymasteny a posypany plech, na vrch poukladame nakrajane ovocie podla chuti alebo sezony. Pripravime si mrvenicku z muky, cukru a masla, vymiesame a nasypeme na ovocie. Potom dame upiect do rury na cca 30minut. Dobru chut 🙂

myrca_m
14. mar 2014

U nas hncekovy - 2 vajka, 1 H cukru, 2 H hladka muka, prasok do peciva, 1H mlieka, pol H olej - vymiesat, ulozit ovocie a upiect.

janamach
14. mar 2014

Náš obľúbený a rýchly koláčik, ktorý stíham upiecť aj pri dvoch malých deťoch je tento lahodný tvarohový koláčik. K jeho príprave nám tiež stačí iba hrnček. Na cesto potrebujeme: 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 1 hrnček cukru, 1/2 hrn oleja, 1/2 hrn vlažnej vody, 1 vajce. Zmiešame a vylejeme na plech tri štvtiny cesta. Pripravíme si plnku: 2 tvarohy, 2 vajcia, 1 vanilkový cukor, cukor podľa chuti, môžme pridať aj hrozienka. Plnku nalejeme na cesto, zalejeme zvyškom cesta a upečieme. Pochutia si na ňom aj drobci 🙂

jane0123
14. mar 2014

@janamach nieco podobne somrobila aj ja a plus tam isli maliny a jahody do plnky a bolo to mnaaam 😊

najjulinka
14. mar 2014

Ja nie som moc pečiaci tip... pečiem jedine lenivu gazdinu - 3hrnčeky polohrubej muky, hrnček a pol cukru, 3vajička, prašok do pečiva, hrnček oleja , hrnček mlieka a hrnček nemleteho maku (alternativa k maku je kokos alebo pomlete orechy)......... a šup s tým na vymastený a vymučeny plech... no a po upečení s džemom šlahačkoua lebo potriem džemom a čokoladovou polevou, alebo urobím ako tortu a na krem použijem trasený krem (2šlahačky, 2pudingy ole, 2mandarinkove kompoty)...........

Ale naj naj zakusok je TIRAMISU ..... nepečem, ale robievam... a aj take všelijake ine džabacie mňamky, z kyslej smotany a pod.. .v lete koli surovým vajciem tiramisu nerobim, takže rozne alternatívy.. pomiešam čo pride.. .mascarpone, tvaroh, šlahačku, .. aj z kyslej smotany robím, občas primišam jogurt a rozne s kompotovaným ovocim, džemom, kakaom, vanilinovým cukrom.. akokolvek takmer čokolvek.... mnamky mnamky.....

a pudingy rada robim .. triež ako pride.. .prozne pudingy, rozne kompoty či banan... k tomu šlahačka, toping.. piškotky, alebo nalamem miesto piškot tu lenivu gazdinu... alebo trubičky pozapichujem do pudingu.....

ale naj naj je tiramisu.. ale to nie je zakusok pre malačov .. to je naj naj pre mna 😅 😀

daska_tesco
autor
14. mar 2014

Krásny víkend, mamičky, a nezabudnite, že vo fóre Tesco Potraviny domov sa môžete až do 19. marca 2014 zapojiť do veľkej fotosúťaže o balíček pre vaše zlatíčka v hodnote 30 € a o plienky podľa vášho výberu: https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-tesco-potraviny-domov/velka-sutaz-1-chcete-vyhrat-balicek-pre-deti-s-tesco-potraviny-domov-2/
Pripájam aj kupón na dopravu zdarma pri objednaní služby dovozu potravín až k dverám Tesco Potraviny domov 🙂

daska_tesco
autor
14. mar 2014
katuska80
14. mar 2014

piškotovo - smotanova ovocna torta 🙂

jahodka30
14. mar 2014

náš oblúbený nepečený koláčik je strieška.... potrebujeme 4 bal. bebekeksov (2 bal. bielych a 2 bal kakao), 750 dkg tvaroh jemný, cukor pr., 1 palmarín a cca 5 banánov. takže keksíky ukladáma biely, kakao, biely a na dl´žku koľko chcete (akú dlhú je chceme) na kekse dáme 1/3 plnky a znovu poukladáme keksíky ale presne opačne ciže na biely dáme kakao a opačne, navrstvíme zvašok plnky a na stredný rad položíme banán. Bočný rad keksíkov zodvihneme do tvaru strieška... 🙂 možme ale nemusíme poliať čokoládovou polevou. 🙂

lucikaa
14. mar 2014

u nas vyhrava rychle tiramisu - robila som minuly vikend a pre velku uspesnost budem robit aj tento. Potrebujeme: 5 balickov bebe keksov, 6 PL praskoveho cukru, 2 slahackove smotany, 4 kysle smotany, 5 vanilkovych cukrov, 250g jemneho tvarohu. Smotanu vyslahame s praskovym cukrom a potom pridame vsetky ostatne ingredience. Vznikne nam krem. Poukladame na plech bebe keksy, nanesieme vrstvu kremu, poukladame dalsiu vrstvu bebe keksov, zase krem a opakujeme este 2krat. Vrch kremu posypeme grankom a dame stuhnut. Lepsi nepeceny kolac nepoznam. Dobru chut!

vrtulnik
16. mar 2014

Náš obľúbený - Nepečený čokoládový cheesecake - 1x BB keksy, 100 g masla, 500 g tvarohu/ nízkotučný// 1 šlahačka, 300 g čokolády. Na polevu 140 ml šľahačky a 100 g čokolády. Postup: sušienky rozdrvíme a pridáme rozpustené maslo,zmes roztlačíme na tortovú formu vystlanú alobalom, dáme nad paru rozpustiť čokoládu, zatiaľ si v miske rozmiešame tvaroh s pridaním šľahačky, keď sa nám čokoláda rozpustí, tak ju necháme malú chvíľu vychladiť a zmiešame s tvarohovo-šľahačkovou hmotou, rozmiešanu hmotu vylejeme na pripravený korpus, polevu si pripravíme tak, že nad parou v šľahačke rozpustíme čokoládu, necháme chvíľu vychladnúť a nalejeme na plnku, necháme vychladnúť a papáme. Skúste neobanujete, neskutočná mňamka. 🙂

aduskatt
16. mar 2014

rýchly, skvelý a nenáročný dezert, surovinou nezvyčajný - čokoládove Brownies z červenej repy. Recept je môj, nechce sa mi to prepisovať sem, takže dám link, kde som ho napísala🙂 dobrú chuť, vivat zdravému pečeniu. Postrehla som, že Tesco dáva reklamu v TV tiež ohľadne prechodu na zdravšiu výživu, takže to bude aspoň aktuálne k veci🙂 https://www.facebook.com/Mnamuela/photos/a.3523...

libka1
16. mar 2014

@aduskatt a necitim tam moc tu cviklu? zaujal ma ten recept, aj cvikly mam prebytok, asi skusim upiect napozajtra... brownies robievam, ale to klasicke len z cokolady...

aduskatt
16. mar 2014

@libka1 to je uplne cokoladovocokoladove🙂

sofinka13
16. mar 2014

u nás sú jednoznačným favoritom v dezertoch ŠKORICOVÉ OSIE HNIEZDA S KROWKAMI. Moja Sofinka nie je veľký jedák, ale týchto sa vie doslova nafutrovať a zje na posedenie aj 5kúskov 😀
Receptík:
500g hl.múka
1 kocka droždie + 1 ML kr.cukor
300ml mlieko
1 vajíčko
50g med
štipka soli
40g roztopené maslo
náplň: maslo, škorica, krowky , kr. cukor

Z vlažného mlieka, kr.cukru a droždia urobíme kvások. Vykysnutý vylejeme do ostatných surovín. vypracujeme cesto a necháme 30 min kysnúť. Na pracovnej doske ho ešte ručne prehnetieme, aby sa prevzdušnilo a rozdelíme na 3 časti. Každý diel vyvaľkáme, potrieme rozpusteným maslom, posypeme škoricou a nasekanými krowkami. Stočíme do závinu a nakrájame asi 2 cm kolieska ostrým nožom. Pokukladáme na papier na pečenie - necháme podkysnúť aspoň kým sa nám vyhreje rúra a dáme piecť - teplota 195 stupňov na caa 10 min /sledovať /. Upečené potrieme rozpusteným maslom.

Skutočne odporúčam 🙂 Sú výborné 🙂

daska_tesco
autor
17. mar 2014

Mňam, toľko dobrôt! Ďakujem za vaše tipy na nedeľný dezertík a trom z vás posielam za odmenu vlhčené obrúsky Tesco Loves baby: @sofinka13,@jahodka30, @aduskatt . Výherkyne, prosím o zaslanie kontaktných údajov do správy. Pekný pondelok 🙂

sofinka13
17. mar 2014

@daska_tesco jeeej, ďakujeme, veľmi sa tešíme 🙂

aduskatt
17. mar 2014

@daska_tesco dakujem pekne🙂))

daska_tesco
autor
17. mar 2014

Pekný večer, mamičky, stretneme sa opäť ráno 🙂

daska_tesco
autor
23. mar 2014

Milé mamičky, ďakujem za vaše skvelé zapojenie do fóra Mesiac s Tesco Potraviny domov - službou dovozu potravín a ďalších potrebných vecí pre domácnosť až k dverám bytu: http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/
Dnes končíme, ale získala som od vás počas troch marcových týždňov množstvo pozitívnych ohlasov aj nápadov a tipov na zlepšenie, ktoré postupne zapracujeme. Služba aktuálne funguje vo vyše 90 mestách a obciach Slovenska a čoskoro ju rozšírime do ďalších miest. Ak chcete byť informované medzi prvými, predregistrujte sa tu: http://www2.itesco.sk/potravinydomov/predregist... Prajem vám ešte krásny víkend a pripájam e-kupón na dovoz zdarma na vyskúšanie služby Tesco Potraviny domov. Ďakujem, ste skvelé! 😉 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli