Aké softshellové nohavice kúpiť?

14. nov 2023

Ahojte baby, rada by som synovi kúpila softshellové nohavice. Chcem si dať ušiť, len rozmýšľam, čo všetko by mali mať. Využívajú vaše deti vrecká - dávajú si do nich ruky alebo poklady z prechádzky? Všímam si, že vačšina má len vysoký pás bez všitej gumy. Drží im to? Využívate tie rastúce patenty? Nevyzerá to potom smiešne, keď má taký dlhý patent a nohavice sú už moc obtiahnuté? A čo tie reflexné prvky? Svieti to reálne v tme? Samozrejme, že každá krajčírka si ten svoj výrobok obhajuje, že je skvelý tak, ako to šije ona, len ma to zaujíma, či kúpiť drahšie so všetkými týmito vychytávkami alebo lacnejšie a úplne obyčajné bez ničoho. Ďakujem za vaše tipy 🙂

janulik2008
14. nov 2023

My sme kúpili značku Unuo, vyzerali kvalitné len teda sú na chudšie deti 😁

laura164
14. nov 2023

My máme z decathlonu jesenné, také tenké a zimné s baranicou vnútri na zimu, tie stali cca 30€ a oboje sú fajn, vrecká nepoužíva a nie sú rastúce

4stanka4
14. nov 2023

Ja mam pre malú bez vreciek ( ma 3 roky tak všetko pcha do rúk aj tak mne) s vysokým patentom (zakryje najmä kríze a nevykasava sa stále) podsite sú flisom. Reflexné nášivky ma na nich a vidno ich keď je vonku tma.

nikpa
14. nov 2023

Syn je chudý a vysoký, teda za mňa patenty su vhodne a vyzerá to normálne vyhrnute aj zhrnute, je to tenká látka a vôbec to tam nekriči. Pás mu tiež drží a to je ozaj chudý, na dĺžku 128-134 a na páse 110-116, čiže dosť nepomer, no patent na softshelkach mu pekne drží. A vrecká a reflexné prvky sú už na tebe, môj malý vrecká využíva a reflexné prvky nikdy nie sú na škodu 😃 Za mňa sú softshelky výborne a nie len gate ale aj bundy, pre malých špindurov čo sú večne vo vode a v blate ideálne, či do škôlky alebo na ihrisko. A vďaka pantentom ponosime vždy aj dve sezóny a ešte sú ďalej použiteľné...

cezpat
14. nov 2023

Môj vrecká na nohaviciach nevyužíva. Aj tak ma stále dlhšiu vetrovku a tak vrecká využije na bude, nie na nohaviciach.
Reflexný prvok je fajn, hlavne v zime, keď je skoro tma.
My máme jarný/jesenný softshell nezateplený, na zimu mám podšitý flísom a na ešte tuhšiu zimu podšitý barančekom.
Vysoký pás je super, zakryje kríže, nepadajú. A patenty, mne osobne sa dlhé patenty neosvedčily.

janulik2008
14. nov 2023

@laura164 nemáš foto tých s "baranicou"? 😁

kubkovamama
14. nov 2023

Ja si sijem/teda deckam a je to presne ako chcem.Jedna je baculata,tej robím taký mrkvový strih,druhá ako vešiak,chalani chcú zas tmavé farby a pudlače.Patent už dole nedávam,buď tlačil na členkoch v topánkach alebo keď to namoklo,zvyšok gatí suchý a kým spodok uschol už mohli ísť spať 🙂Hore je dobrý ten patent,dávam doňho aj gumu,drží to lepšie ako gate z obchodu a super na kríže.Vrecka vôbec nepoužívajú,tak nedávam.Reflexne pásiky áno.Za normálnu cenu som raz kúpila v Lidli asi pred 8r,už som to potom nikde nevidela a dať za to 40€ u krajčírky alebo Sashe apod,no to určite.

cookie29
14. nov 2023

@kubkovamama ahoj, odkial mas strih prosim Ta? A mozes dat eventualne fotku? Ja mam syna spagetku a dievcatko drobku takze konfekcne velkosti nesedia

simona92101
14. nov 2023

Dcera na jesen a suchu zimu nenosi na von a do skolky nic ine len softshell nohavice.za mna sa oplati investovat,lebo tie rastuce vynosi aj 2-3 sezony,a je rozdiel medzi softshell latkami.tie lacnejsie prepustia vodu,tie drahsie maju vodeodolny povrch.ja kupujem z Kiwihandmade,jesenne s fleecom a zimne s barancekom vo vnutri, maju sirsi strih,vyvyseny pas a patenty a ja som mega spokojna

nevenka
14. nov 2023

@janulik2008 no na nasu zizalu velkost 92/98 bude tak o 2 roky, ale to bude potom kratke. Zdedili sme. Maly ma 3 roky za chvilu. Idem sit ja na mieru 🙃.

olimuc
14. nov 2023

Vrecka zalezi podla veku, patent dole sa mi nepaci, pretoze namokne … unuo, mikk-Line a playtech … barancekove mame usite … do patentu davam gumu, pretoze maly je ako sliz a na dlzku mu sedi 122/128 ale do sirky max 110

nevenka
14. nov 2023

@kubkovamama ja sa trapim, podla coho sijes? Lebo synovi je vsetko siroke a dcerke uzke cez boky, brusko. Zas idem parat, zuzovat. Mne sa mnoho strihov neosvedcilo, robili taku hrcku vpredu, aj na zadku a vyzeralo to ako vrece stiahnute tym patentom, otras. Dcerke by sa zisiel vytvarovany strih. A chalanovi uzke cez boky. Teda obom, ten mladsi je extrem.

vulka
14. nov 2023

Mám osobne také nohavice s vysokým patentovým pásom a drží to dobre. Celkom nerozumiem v čom sú tie gate akože rastúce? Myslí sa to tak, že ohneš ten pás a budú kratšie? A ak by som ich dala ušiť dieťaťu tak rozhodne vrecká a dosť hlboké.

kubkovamama
14. nov 2023

@cookie29
@nevenka obkreslila som tepláky a upravila podľa každého dietata,len softshell keďze je taký pevnejší som pridala trošku okolo stehien a bokov,nech to neťahá

nevenka
14. nov 2023

@kubkovamama hm, ja toto obdivujem, mne to absolutne nejde, ale ja som perfekcionista, ja sa hram na milimetre a zadny diel teda vobec neviem presne obkreslit 😅. Navyse dcera uz ma zenske krivky, to bude mega problem, no. Tak idem parat zase...

nevenka
14. nov 2023

@vulka podla mna skor su dlhsie na nohy a dole patent, ze sa akoby podhrnie...

cookie29
14. nov 2023

@kubkovamama a nepremoka cez sviky? Asi blbá otázka čo? Ale pokial viem tak veľa podobnych veci ma na švíkoch lepenie

laura164
14. nov 2023

@janulik2008 takéto, nosila ich minulú zimu, ešte ich bude nosiť asi 2 roky, stále sú jej dobre

cookie29
15. nov 2023

@laura164 to je z decathlonu?

laura164
15. nov 2023

@cookie29 tieto zimné nie, jesenné má z decathlonu

cookie29
15. nov 2023

@laura164 a tieto su prosim Ta odkial

janulik2008
15. nov 2023

@laura164 odkiaľ sú prosím? 🙂

laura164
15. nov 2023

@cookie29
@janulik2008 jedna pani odtiaľto ich šije, pozrite v inzerátoch

nevenka
15. nov 2023

@cookie29 nam site doma premokali, ale nie nejak extremne, syn sa v tom valal v snehu jednu zimu. Muzova bunda tiez prepusta cez svy a to ma nasrdilo 🙃😅.
Da sa kipit taka paska, ktora sa tusim nazehluje, ja ju mam uz davno doma, ale neodvazila som sa, bojim sa, ze ten soft znicim.
Raz som zehlickou aj nite spalula, ale to som zazehlovala lem okolo krku na tricku 😅🤣. Musela som znova sit, cele sa mi to rozpadlo.

oblecenie99
15. nov 2023

Môj ma z Decathlonu (nosí na jeseň), konkrétne tieto 2 druhy:

https://www.decathlon.sk/p/329623-120568_turist...
a
https://www.decathlon.sk/p/302635-38505_detske-...

Za mňa spokojnosť.

nikasmile
15. nov 2023

https://www.dupeto.sk/jarne-jesenne-softshellov...

Máme tieto a syn ich nosí už 2. rok. Sú super