Stačí 3-ročnému do dažďa softshellová bunda?

pato88
4. aug 2023

Ahojte maminky, prosim Vas z Vasej skusenosti, stacia 3 rocnemu do dazdov softshellky alebo sa Vam osvedcili pogumovane veci? Zatial nosi softshell, niekedy nam ale pretiekol (teda hlavne ked si ozaj sadol do vody alebo skocil do velkej mlaky). Na jesen ma zacat chodit do lesnej skolky a budu chodit von 3x tyzdenne aj za dazda, tak rozmyslam, ci mu nakupit softshell alebo investovat aj do pogumovanych? Resp. nejakeho prsiplastu? On je velmi aktivny, softshell je v tom fajn, ze nie je cely spoteny. Ked mal pogumovane ako mensi, tak bol cely mokry od potu. Chodime von aj za dazda, ale zas nie na tak dlho a v takom dazdi v akom budu chodit v tej skolke. A gumaky mate akej znacky?

Dakujem

ak_tak0202
4. aug 2023

syn mal z lidla bundu aj nohavice do dazda

pato88
autor
4. aug 2023

Este sa chcem opytat, ci mi to vie niekto vysvetlit, ze ked pozeram napr. tie pogumovane tak je tam vodeodolnost 5000mm pritom softshell ma aj 10000mm vodeodolnost alebo viac, napriek tomu, mi hovoria, ze softshell nestaci proti dazdu. Tak tomu ozaj nerozumiem.

petamich
4. aug 2023

nie kazdy softshell je automaticky vodeodolny 🙂 niektory je iba vodoodpudivy, iny ma aj nejaky vodny stlpec - takze pokojne sa moze stat, ze ma vyssi stlpec ako iny typ bundy proti dazdu

aceris
4. aug 2023

Za mna na sedenie a vymyslanie vo vode pogumovane. Na prechadzku bez vyvadzania staci softshell.

deedol
4. aug 2023

Moj sa v tych pogumovanych hrozne potil, odvtedy len softshell (z hm)