Topánky na prvé kroky pre 13-mesačnú dcérku

lilla23
13. júl 2023

Ahojky.Iba sa chcem spytat ze kedy by ste odporučili klasicke topanky pre dieta.Dcera ma 13 mesiacov este nechodi sama iba sa teraz uci a nosime topanky na prvé kroky,kedy by mohla nosit tie klasicke?dakujem za odpovede

cookie29
13. júl 2023

nikdy, ale to je moj nazor.

"Klasicke" topanky nepodporuju vyvoj nohy, utlacaju spicku atd... skus si pozriet dcerku, ked chodi naboso, uvidis napriklad ako pracuje malicek. Co podporuje posilnovanie svalov a tonusu. V klasickych topankach to je nemozne. Ked uz nechces ist cestou barefoot, tak skus najst aspon topanky so sirsou spickou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilla23
autor
13. júl 2023

@elizabet173 doma je bosá len ked ideme von vtedy má topanky.Ja sa pytam ze odkedy je idealne jej už botasky alebo sandale na von

lienka.7
13. júl 2023

@lilla23 ideálne jej dat pozrieť nohy fyzio a podla toho sa rozhodnúť. Prvé by som jej rozhodne kupila nejaku protetika kvoli klenbe, určite nie nejaký Číňan a pod.

cookie29
13. júl 2023

@lienka.7 urcite nie...deti do 3-4 rokov klenbu nemaju maju tukovy vankusik. A ak sa ma vyvinut spravne, je lepsie bose chodenie po stimulujucich povrchoch, ako je trava, ortopedicke puzzle a podobne ako klenba na podrazke.

@lilla23 botasky ani sandalky sa malym detom neodporucaju. Dnes sa uz vie, ze napriklad stimulacia noh a nervovych zakonceni na nohach ma vplyv na neskorsie pisanie ci jemnu motoriku. Botasky vacsinou nemaju dostatocne siroku spicku. Sandalky, najma otvorene vpredu su tiez nevhodne, lebo deticky este zakopavaju a mozu si celkom pekne ublizit. Co najdlhsie zostat v makkych topanockach na prve kroky, navyse mate super, ze ide leto, cize ziadne cizmy/snehule a podobne...

daja07
13. júl 2023

@lilla23 hrubsie ponozky alebo kozene capacky, inak naboso. Ved to este ani nechodi. Vsetko ostatne bolo popisane vyssie - stimulujuce povrchy, idealne naboso